Dviratuką aš turiu

Birželio 3 dieną minima Pasaulinė dviračių diena. Važiavimas dviračiu – ne tik ekologiška transporto rūšis, bet ir sveiką gyvenseną skatinanti priemonė.

Su vaikais dalyvaujame virtualioje parodoje „Dviratuką aš turiu“. Šnekėjome kokios dalys jį sudaro (ratai, stipinai, padangos, kameros, rėmas, sėdynė, pedalai, grandinė). Žiūrėjome dviračių iliustracijas, kokie buvo senovėje ir kokie yra dabar. Vaikai pasidalino mintimis, kokius dviračius turi patys. Prisiminėme kai kurias geometrines figūras ir susipažinome su rombu. Jungėme šias figūras ir montavome dviratį, vaikai mokinosi iš spalvoto popieriaus sukti ritinėlį (stipiną), klijavo ant dviračio ratų. Vaikai gavo naujų žinių, lavinome kūrybiškumą, smulkiąją motoriką.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja N.I. Markauskaitė, info. ir foto