Minint tarptautinę vaikų gynimo dieną

Birželio 1-ąją minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šiemet ji „Pušaitės“ ugdytiniams labai ypatinga. Nuo pat ryto „Pušaitės“ vidinis kiemelis prisipildė nuotaikingomis dainomis, šokiais, vaikų klegesiu ir muilo burbulų fiesta. O nuo 11 val. du „Kačiukų trobelės“ ugdytiniai: Rėjus ir Vytautas, kartu su tėveliais ir grupės mokytoja Aurelija, atstovavo darželį dalyvaudami „Lietuvos vaikų balsas“ konferencijoje ir tapo piešinių konkurso laureatais.

Šios konferencijos paįvairinimui buvo organizuojami ir trys vaikų konkursai (pranešimų, piešinių, vaizdo klipų). Konkursų ir konferencijos tikslas – suteikti vaikui galimybę kūrybinėmis ir meninėmis priemonėmis išsakyti savo nuomonę jam rūpimais klausimais ir atkreipti suaugusiųjų, ypač politikų, dėmesį į vaikų nuomonę, kuri ne visada girdima ir išklausoma. Vaikai kviečiami dalyvauti pranešimų ir / arba piešinių ir / ar vaizdo klipų konkursuose. Šių metų konferencijos tema „Jeigu turėčiau stebuklų lazdelę …“. Renginio formatą sudaro vaikų pranešimų, piešinių ir vaizdo klipų konkursai iš anksto paskelbta tema: pranešimų konkurse gali dalyvauti visi Lietuvos vaikai nuo 6 iki 18 metų, piešinių konkurse – nuo 3 iki 18 metų, vaizdo klipų konkurse – nuo 12 iki 18 metų.

Konferencios idėja gimė prieš septynerius metus Mykolo Romerio universiteto Edukologijos ir socialinio darbo instituto Vaiko teisių apsaugos magistrantūros studijų programos dėstytojams, kasmet susilaukia didžiulio Lietuvos darželinukų, mokinių ir jų mokytojų dėmesio, aktyvumo, palaikymo ir šiltų atsiliepimų.

„Vieni vaikai galbūt jau žinantys pergalės skonį, o kiti tai patirs pirmąjį kartą. Tačiau tai ne tiek svarbu, kur kas reikšmingiau, kad vaikai išdrįso nepaprastais darbais ir įvairiausiomis priemonėmis išsakyti savo nuomonę. O pasitelkdami šių metų konferencijos temą „Jeigu turėčiau stebuklų lazdelę..“ atkreipė dėmesį į tai, kas jiems rūpi, ir kas iš tiesų svarbu. Kartais gali pasirodyti, kad niekas negirdi vieno žmogaus balso.. Tačiau verta prisiminti, kad pavieniai balsai susilieja į didelį, stiprų, galingą garsą, kuris girdėti toli! Linkint drąsos kalbėti, veikti ir reikšti savo nuomonę, kartu svarbu išmokti girdėti šalia esančius žmones ir, žinoma, patiems save. Tegul stebuklingos lazdelės pildo svajones!” Šiais žodžiais konferencijos dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen

„Lietuvos vaikų balsas” konkursų laureatų apdovanojimai:

„Lietuvos vaikų balsas” konferencijos įrašas:

L.e.p. dir. pav. ugdymui Vilijos info. ir foto