Paroda „Ekoritmas“

Lopšelio – darželio „Pušaitė“, meninio ugdymo mokytoja Šilenė, kartu su „Nykštukų“ grupės auklėtinių Bernardu dalyvavo Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų muzikos instrumentų parodoje „Ekorimas“, skirtoje Pasaulinės Žemės dienai paminėti. Kartu, iš antrinių žaliavų sukūrė muzikos instrumentą „Pasakų Herojų Jūra“.

Kaip pasigaminti tokį instrumentą? Priemonės – šviesūs plastikiniai buteliai, nebenaudojami mini žaisliukai, nereikalingi smulkūs daiktai, skaidri lipni juosta.

Muzikos instrumento gamyba buvo labai smagi. Gamyba – pasiimkite tuščią perpjautą plastikinį permatomą butelį ir kartu su vaiku iš stalčių, iš lentynėlių, iš po lovų, iš visur kur tik įmanoma, surinkite kuo daugiau skirtingų nereikalingų smulkmenų. Juos sudėkite į plastikinį butelį ir užklijuokite.

Kaip groti? Lėtai vartykite muzikos instrumentą iš vienos pusės į kitą, klausykitės “Jūros” garsų ir stebėkite“Pasakų Herojus”, kurie lenkdami vienas kitą, seka vis naują istoriją.

Tai – garsų, spalvų, formų, gyvūnų figūrėlių, naujų skambesių pažinimas ir t.t.  Rekomenduoju pasigaminti tokį instrumentą: vaikui džiaugsmas, o namie bus ŠVARIAU .

Viso dalyvavo 39 Vilniaus ugdymo įstaigos, buvo sukurta ir parodoje eksponuota 180 muzikos instrumentų, pagamintų iš antrinių žaliavų ir gamtinės medžiagos. Taip pat, skirtos nominacijos, apdovanojimai, padėkos, knygelės. Muzikos instrumentas „Pasakų Herojų Jūra“ gavo „Geriausio Muzikinio Žaislo“ apdovanojimą.

Labai norėčiau pasidalinti PDF leidiniu su darželio bendruomene, kuriame rasite visus sukurtus instrumentus, jų aprašus, fotografijas ir gal Jums kils noras su savo vaiku pasigaminti kažką panašaus.

Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė