Žolinių šventė

Žolinės – tai žalumos vešėjimo ir derliaus brandumo šventė, minima nuo senų senovės. Vienas šventės papročių – įvairių žalumynų rinkimas pievose, laukuose ir darželiuose. Iš šitų surinktų žolynų yra pinamos žolynėlių karūnos, gėlių apyrankės, komponuojamos puokštės. Primenant ir įtvirtinant Žolinės papročius ir tradicijas  vaikai skynė žalumynus, kūrė gražius ir spalvingus augalų bei gėlių piešinius, ruošė puokštes, lauke skanavo žolelių arbatą , žaidė žaidimus „Vainikas“ ir „Žolynėliai“. Rinkdami augalus ir kurdami nuostabius paveikslus vaikai patyrė atradimo džiaugsmą, suteikusį jiems daug džiugių emocijų. Jie susipažino su augalų spalvomis ir kvapais, įvairove.  Tokia turininga ir prasminga diena vaikams padėjo įsijauti į lietuvių švenčių tradicijas, geriau suprasti gamtos gyvenimą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Ieva Petrauskienė, Jolita Matulytė info. ir foto