Meninės darbo grupės veikla

Meninės veiklos darbo grupės planas 2020-2021 m. m

 

Joninių šventė

Štai ir sulaukėme šv. Joninių, kitaip vadinamų Rasos, Kupolinės arba Saulėgrįžos švente. Tai  – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties laikmetis.

2019 birželio 21 d. kartu su vaikais ir darželio bendruomene susitikome vidiniame kiemelyje. Auklėtojų ansamblis padovanojo Janinoms, Jonams ir visiems susirinkusiems vaikams, gražius Lietuvių liaudies dainų posmus. Vėliau visi kartu dainavome, ratavome, šokome, šokinėjome per didžiulį Joninių laužą, mėtėme vainikus ant „Kupolės“, šlakstėmės Rasos vandeniu su žolynais. Buvo labai smagu ir linksma, o patirtinė veikla puoselėjanti Lietuvių liaudies tradicijas, suteikia galimybę perteikti turimą patirtį mažiesiems.

Linkime Jums Joninių naktį rasti paparčio žiedą!

 Meninio  ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė inf. ir foto


„Užgavėnių šėlionės“

Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas. Per Užgavėnes tradiciškai dirbami tik lengvi darbai, gaminamas maistas bei sočiai valgoma, pramogaujama. Žmonės ruošdavosi Užgavėnėms iš anksto: rūpinosi kostiumais bei kaukėmis, kepdavo blynus.

     2019 m. kovo 5 d.  Užgavėnių šventė vyko lopšelyje – darželyje „Pušaitė“. Atsakingai ir mes ruošiamės šventei, laikėmės tradicijų, iš vakaro pasirūpinome kostiumais, kad Užgavėnių diena būtų šventinė, pasigaminome kaukių, prisikepėme kalnus blynų, kad sočiai privalgytumėme ir turėtume jėgų žiemą iš kiemo varyti. O kokių tik blynų mes neturėjome! Valgėme ir lietinius, ir čirvinius, ir su varške, ir su obuoliais, dar ir su bananais turėjome.

     Valgėm ir didelius, ir mažus, ir įvairiausių formų blynus. O žinoma, kaip gi be uogienės, kad saldžiau būtų.. Sočiai privalgę ėjome ruoštis šventei, užsidėjome savo pasiruoštas kaukes, persirengėme savo pasiruoštus rūbus ir keliavome į aktų salę, o ten mūsų lauke Čigonas (muzikos mokytoja Šilenė D.), su kuriuo linksminomės – šokom ir dainavom. Taip pat buvo ir Kanapinis (auklėtoja Vaiva K.) su Lašininiu (auklėtoja Kristina G.), iššsiaiškinome kas gi jie tokie yra ir ko jie čia pykstasi, bandėme Kanapiniui padėti išvaryti Lašininį, trempsėjom kojelėmis, mojavome rankelėmis, skandavome, deja, bet Lašininis dar laikėsi įsikibęs savo žiemos, tad lemiama kova persikelė į lauką. Susirinko visų grupių vaikai, atėjo Lašininis su Kanapiniu traukti virvės, vaikai žinoma padėjo Kanapiniui traukti virvę ir šiaip ne taip Lašininį įveikėme, džiaugdamiesi, kad pavyko žiemą išvaryti iš kiemo visi šokome ir danavome. Na ir žinoma, po tokios sunkios ir jėgų reikalaujančios kovos kirtome blynus ir vėl, jėgas juk reikia atgauti.

 Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vaiva Karneckaitė, priešmok. ugd. mokytoja Kristina Geradavičiūtė, inf. ir iliustr.


Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventė

„Tu man gražiausia, gimtine,

                                             Ir kaip Motulė sava.

                                             Gyvas manojoj krūtinėj

                                             Vardas švelnus – Lietuva.“

                                                                        (Z. Budrienė)

                 2019 m. vasario 14 d. lopšelio – darželio „Pušaitė“ bendruomenė minėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Meninio ugdymo pedagogė su grupių pedagogais ir vaikais parengė koncertines programas, kurių metu vaikai šoko, dainavo, skyrė eiles Lietuvai. Šventės metu vaikai pažino puoselėjamas tautines tradicijas, gėrėjosi Lietuvos gamtos vaizdais, miestais, paminklais, įsimintinais Lietuvos pastatais.

                 „Zuikučių“ ir „Ežiukų“ grupių priešmokyklinukai Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventė kartu su tėveliais. Tėveliai  su vaikais skaitė  eiles, vyresnieji broliai ir sesės dalyvavo koncertinėje programoje, šventes praturtino Balio Dvarionio muzikos mokyklos auklėtiniai ir pedagogai. Skambant kanklėms giedojome Lietuvos himną, klausėmės kanklių skambėjimo, birbynės ir saksofono grojimo bei lopšelio – darželio „Pušaitė“ pedagogų ansamblio atliekamų dainų Lietuvai. „Ežiukų“ grupės vaikai dalyvavo viktorinoje „Mūsų Lietuva“, kurioje sužinojo kuo graži ir garsi mūsų gimtoji šalis – Lietuva.

                    Džiugiai ir iškilmingai sutikome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną!

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aldona Karoblienė ir Kristina Geradavičiūtė, inf. ir iliustr.


PRIEŠMOKYKLINUKŲ VIKTORINA

2018 lapkričio 27 d. lopšelio – darželio „Pušaitė“„Zuikučių“ grupės vaikų komanda dalyvavo Vaduvos darželyje – mokykloje vykusioje kūrybinėje – pažintinėje viktorinoje „Žinių šalis“. Viktorinoje rungėsi šešios Vilniaus miesto ikimokyklinių įstaigų komandos.

Viktorinos metu, naudojant įvairius pažintinės – kūrybinės veiklos būdus, renginio vedėjai sudarė galimybę priešmokyklinio amžiaus vaikams aktyviai domėtis, smalsauti, stebėti, bandyti, eksperimentuoti, atrasti, kurti, bendrauti ir bendradarbiauti. Vaduvos darželis – mokykla, vaikams paruošė įdomias užduotis, kurių metu priešmokyklinukai atsakinėjo  į klausimus reikalaujančius loginio mąstymo, pažino įvairius aplinkos daiktus ir reiškinius bei  savo atradimais dalijosi kitais. Vaikai mokėsi konstruktyviai bendradarbiauti su kitais bei susikaupti atliekant užduotis. Užduočių atlikimui priešmokyklinukai naudojo įvairius būdus ir priemones, kūrybiškai vertino savo veiklą. Kiekviena veikla reikalavo sutelkti dėmesį ir būti pastabiems užduoties detalėms.

„Žinių šalyje“ vaikai kūrė robotus, kurie keliavo į robotų šalį, siūlų pagalba gamino vorui voratinklį, kad jis neiškristų iš jo ir būtų saugus, iš išsilaksčiusių raidelių sudarinėjo galimus žodžių variantus, o labiausiai vaikus sužavėjusi užduotis buvo spalvų eksperimentas.

Baigiantis viktorinai visų laukė prizai, padėkos, vaišės bei visų komandų bendras „skruzdėliukų“ šokis.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Geradavičiūtė inf. ir iliustr.


Paroda „Advento vainikas“

Dėkojame parodos „ADVENTO VAINIKAS“ dalyviams

padėjusiems puoselėti šventinę įstaigos aplinką.

Džiaugiamės Jūsų aktyvumu, kūryba, išradingumu laukiant švenčių!

Advento vainikas 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Karolina Drąsutytė, video ir iliustr.


2018 m. gruodžio mėnesį lopšelio-darželio “Pušaitė” bendruomenė prisijungė prie dviejų prasmingų projektų: “Pradžiuginkime vienišus žmones” ir “Šiltų Kalėdų, ankstuk”. Projektus inicijavo Vilniaus miesto ikimokyklinių įstaigų metodinė taryba, bei Vilniaus miesto lopšeliai-darželiai “Žolynėlis” ir “Žirmūnėliai”.

Ankstukams dovanojome savo rankomis megztas kojinytes, o vienišiems senoliams megztas kojines, pirštines, šalikus, megztinius.

Tikime, kad mūsų rankdarbiai suteikė visiems šilumos, gėrio, praskaidrino vienatvę.