Virtualus klasikinės muzikos festivalis „Kelionė į muzikos šalį – 2024“
Priešmokyklinės „Kačiukų trobelės“ gr. vaikai ir mokytojos įsijungė į virtualų klasikinės muzikos festivalį „Kelionė į muzikos šalį – 2024“, kurio tikslas – propaguoti ir skleisti klasikinės muzikos grožį bei jos ir ritmo sinergiją. Šiuo renginiu siekiama, jog šiuolaikiniam vaikui, turinčiam moderniausias technologijas, klasikinės muzikos klausymasis suteiktų daug džiugesio, padėtų ugdyti dvasines ir moralines vertybes, leistų pasijusti savimi ir užaugti tikru žmogumi. „Kačiukų trobelės“ gr. vaikai ritmavimui pasirinko kompozitoriaus Leroy Anderson „The syncopated clock“ kūrinį. Žaisdami ir ritmuodami išbandė įvairius kūno perkusijos pratimus, bet nusprendė, kad smagiausia jiems ritmuoti su jų pasirinktais muzikos instrumentais ir buities daiktais. Kviečiame visus išgirsti laikroduką:
Meninio ugdymo mokytojos Deimantės info ir foto
„Į muzikos šalį ledo ritmu”
Nutilus Kalėdiniam šurmuliui, tačiau nerimstant žiemos šėlsmui, prisijungėme prie respublikinio muzikinio projekto „Į muzikos šalį ledo ritmu”. Sulaukę žiemiškų orų prognozių ir iš namų atsinešę įvairių talpų ledui stingdyti, „Vėžliukų” gr. vaikai ir mokytojai kūrė ledo instrumentus. Vaikai užpildė vandeniu jiems patikusias talpas, jas dažė spalvomis ir papildė gamtine medžiaga, galvojo jiems pavadinimus.
Išaušus šaltam, bet saulėtam sausio 19 dienos rytui, susirinkome darželio kieme ir smagiai šėlome. Kviečiame pažinti ir išbandyti ledo instrumentus darželio vidiniame kiemelyje. Su savimi turėti medinius šaukštus arba medines menteles.
Džiugių akimirkų muzikuojant!
Meninio ugdymo mokytojos Deimantės info. ir foto.
Adventiniai žaidimai
Kai viskas aplink nurimsta, kai saulės šypsena prigęsta, kai vėjas už lango gano vienišą snaigę, širdys prisipildo vilties ir artėjančių švenčių kvapo. Adventas – laukimo laikas, kuris ištirps kaip snaigės, jeigu jį praleisime prasmingai.
Šių metų lapkričio 29 dieną, aštuoni drąsiausi ir dainingiausi „Kodėlčiukų“ grupės vaikai lankėsi Vilniaus miesto lopšelyje-darželyje „Rasa“, kuriame šoko, dainavo ir žaidė advento ratelius.
Šio renginio tikslas – suburti Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus ir jų mokytojus kūrybiškai veiklai ir susikaupimui priešadventiniu laikotarpiu, skatinant lietuvių liaudies tautinių tradicijų ir folkloro sklaidą.
Vaikai į svečius vyko pasipuošę tautiniais drabužiais ir ne tuščiomis rankomis. Darželio „Rasa“ šeimininkams padovanojo iš gamtinės medžiagos kurtą advento vainiko žaisliuką. Drauge su kitais svečiais mynė mįsles, spėjo orus, žaidė ir dainavo. Susibūrimas neprailgo ir vaikai be galo džiaugėsi sutikę savo buvusią meninio ugdymo mokytoją Šilenę.
Meninio ugdymo mokytojos Deimantės info. ir foto.
Piemenėlių pramogos
Nuo Sekminių iki Šv. Martyno (lapkričio 11 d. ) ar baltojo Ožio (lapkričio 12 d.) dienos – gyvulių ganymo laikotarpis. Piemenys per vasarą susibičiuliaudavo ir visokių pramogų susigalvodavo, kad diena neprailgtų o orams atvėsus dar ir sušiltų. Tai ir žaidimai grupelėmis, ir poromis, daugiausia varžymosi – savo jėgos ir vikrumo demonstravimas. Todėl lapkričio 22 d. „Saulučių“ grupės vaikai, dalyvavo projekte skirtam etnokultūros puoselėjimui, Šv. Martyno dienai – ganiavos pabaigai paminėti. Projektas skirtas vaikų sampratos ugdymui apie senovės lietuvių tradicinius žaidimus. Veiklų metu skatinome vaikų, draugiškus tarpusavio santykius, lavinome judėjimo įgūdžius, žaidžiant ir varžantis. Projekto veiklos buvo ne tik įdomios, informatyvios ir žaismingos, bet ir suteikė galimybę giliau pažinti lietuvių kultūros tautines tradicijas.
IU mokytojos Deimantės info. ir foto.
Liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena
Rytoj, liepos 6 dieną, visa Lietuva švęs Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. “Pušaitės” darželio ugdytiniai ir bendruomenė šventė šiandien. Visiems susirinkus į vidinį kiemelį, šventę pradėjo karalienė Morta. Ji trumpai papasakojo, kodėl Lietuva švenčia šią šventę. Sugiedoję Lietuvos himną, vaikai suėjo į muzikos salę pažiūrėti trumpo filmuko apie šventės įstorinę prasmę. Po to visi išsiskirstė į savo aikšteles ieškoti brangakmenių, kad galėtų papuošti didžiąją karališkąją karūną. Suradę, grįžo ir suklijavo brangakmenius. Prie išpuoštos karališkos karūnos visi fotografavosi. Šventė tęsėsi grupių aikštelėse – vieni piešė karūnas ant asfalto kreidelėmis, kiti kiek išmonė leido – ir karūną, ir pačius karalius ant paruoštų didžiulių popieriaus lakštų, pritvirtintų ant medžių kamienų.
L.e.p. dir. pav. ugdymui Rūtos info. ir foto
Joninių šventė
Smagu buvo matyti, kaip nuo pat ryto pušaitukai rinkosi į darželį su gėlėm, žolynais, mamų pintais vainikais. Mokytojos su vaikų pagalba apipynė šventines arkas. Po pusryčių visos grupės gavo darželio teritorijos žemėlapius su nurodytu maršrutu, kur eiti ir kokias kliūtis įveikti, kad sėkmingai rastų paparčio žiedą.
Eidami nurodytu maršrutu sustodavo į žaidimų, ritualų stoteles. Pirmoje stotelėje mėtė vainikus ant bokštelių, antroje, pralindę pro iškilmingas arkas, klausėsi pasakojimų apie Rasos/Joninių šventę ir buvo pašlakstyti ryto rasa, trečioje stotelėje fotografavosi su saulės ir mėnulio simboliais, ketvirtoje šokinėjo per stilizuotą laužą ir…. ieškojo paparčio žiedo… Radę paparčio žiedą, sugužėjo visi į kiemelį sveikinti Pušaitės varduvininkų. Visi darželio JONAI, JONĖS ir JANINOS, o taip pat ir RASA buvo pagerbti mažomis dovanėlėmis. Ir galiausiai, išsękinti karščio, gavo galimybę atsigaivinti Joninių rasos purslų debesyje 🙂
Pašėlusiai smagios buvo Joninės Pušaitėje 🙂
L.e.p. dir. pav. ugdymui Rūtos info. ir foto
Šventinio renginio „Augu su Vilniumi“ Rotušėje įspūdžiai
Meninio ugdymo mokytojos Šilenės info ir foto.
Šv. Velykų džiaugsmai
Antradienį, balandžio 11 dieną, suėjo į darželį pušaitukai nešini margučiais. Juk kiekvienas norėjo pasirodyti, kaip namuose su šeima margino svarbiausią Velykų atributą – kiaušinius. Pasidžiaugę grupėse savo margučiais, papasakoję, kokiu būdu margino, vaikučiai suėjo į kiemą. Pavasario saulutėje džiaugėmės atgimstančia gamta, grožėjomės vyresniųjų grupių papuoštu Velykiniu medžiu, šokom ir dainavom Velykų bobutės vadovaujami ir dar kartą ridenome kiaušinius- kas su savo grupės draugais, kas į būrį kvietėsi seses ir brolius.
Ačiū prisidėjusiems prie šventės tėveliams ir pedagogams.
L.e.p. direktoriaus pavaduotojos ugdymui Rūtos info ir foto
Trys Karaliai
„Pušaitės“ darželį šiandien aplankė Trys Karaliai. Palikę savo kupranugarius vidiniame kiemelyje, pasipuošę ir linksmi, Jie užsuko į svečius, užėjo į kiekvieną grupę. Pasakodami apie ilgą ilgą kelionę iš Tolimųjų Rytų, Karaliai prisistatė vaikams, dovanojo dovanas: Mirą, Smilkalus ir Auksą. Linkėdami gražiausių dalykų, vaikams priminė, jog laikas nupuošti eglutes. Vaikai buvo sužavėti, ir Karalių klausė, ar „Auksas“ yra tikrasJ Tikiuosi, ir pas Jus užsuks Trys Išminčiai iš Rytų…
Meninio ugdymo mokytojos Šilenės Drūlienės info ir foto.
„Senas Naujas Vilnius“
Vilniaus lopšelyje-darželyje “Pušaitė“, saulėtą ketvirtadienio popietę vyko priešmokyklinio ugdymo „Ežiukų“ ir „Zuikučių“ grupių Šventė – „Senas Naujas Vilnius“.
„Ežiukų“ grupės vaikai kartu su savo mokytojomis Vida, Deimante ir Alina, pasipuošę senoviniais rūbais, karžygių šarvais, pasidabinę brangakmeniais, karūnomis, pasakojo senovės Vilniaus atsiradimo istoriją. Pasakojo apie nuostabią tų laikų gamtą, pilną paukščių ir žvėrių, apie Šventaragio slėnį, kuriame po truputį ėmė kurtis žmonės. Sekė istoriją apie Kunigaikštį Gediminą, kuris be medžiodamas, pailso ir užmigo, sapnavo sapną, kuriame regėjo Geležinį Vilką, staugiantį kaip šimtas vilkų… Vėliau, toje vietoje buvo įkurtas Vilnius, pastatyti Valdovų rūmai. Rūmus saugojo karžygiai, o menėse šoko Karalaitės iš visos Europos…. o lygiai po 700 metų… „Zuikučių“ grupės vaikai, su savo mokytojomis Olia ir Kristina, pasipuošę šventiniais šiuolaikiškais rūbais pasakojo apie dabartinį Vilnių- šviesų, linksmą, žalią. Vaikai skyrė gražias eiles savo gimtam miestui, pasakojo apie Televizijos bokštą, Stebuklingą Plytelę Katedros aikštėje, apie Vinco Kudirkos paminklą, Europos parką po atviru dangumi. Vaikai šoko linksmą šių laikų diskotekos šokį, dainavo šlageriu tapusią dainą „Senieji Vilniaus stogai“… Finale, visi vaikai suėję į sceną linksmai atliko dvi Vilniaus Gimtadieniui skirtas dainas. Vaikams labai patiko šokti, dainuoti, vaidinti.
Meninio ugdymo mokytoja Šilenė, info. ir foto
„Kelionė po Lietuvą“
Šiandien, kovo 9 d, „Pušaitėje“ vyko projekto „Švęskime Lietuvos laisvę!“ finalinis renginys „Kelionė po Lietuvą“. Į rytmetį susirinko 5 tautiškai pasipuošusios grupės. Visos mokytojos dėvėjo tautinius kostiumus. Kiekviena grupė atstovavo vis kitą Lietuvos regioną: „Kodėlčiukai“ atstovavo Žemaitiją, „Vėžliukai“ – Aukštaitiją, „Kačiukų trobelė“- Suvalkiją, „Saulutės“ – Dzūkiją, „Linksmieji nykštukai“- Mažąją Lietuvą. Renginio vedėja mokytoja Rūta iš vieno regiono į kitą su savo palydovais keliavo vis kita transporto priemone – tai lėktuvu, tai autobusu, tai traukiniu. Leonas iš „Vėžliukų“ grupės savo draugę Sofi net dviračiu pavežėjo! Kiekvienas regionas buvo paruošęs tarmiškai atliekamą dainą ar pasakojimą bei šokį. Mokytojos pasakojo, kuo garsūs atstovaujami regionai. Muzikos mokytoja Šilenė apie Dzūkiją pasakojo dzūkų tarme. Direktorė Daiva sekė pasaką aukštaitiškai. Auklėtoja Aušra pademonstravo ir papasakojo apie autentišką aukštaičių moterų kostiumą. Žemaitijos tarme kalbėjo ne tik mokytoja Jolita, bet ir visi „Kodėlčiukų“ grupės vaikai. Apie Mažąją Lietuvą pasakojo mokytojos Laura ir Nijolė, o Suvalkietiškų papročių subtilybes atskleidė mokytoja Aurelija. Visą renginį moderavo, muzikos įrašus valdė ir pati grojo meninio ugdymo mokytoja Šilenė. Smagu gyventi, žaisti, mokytis ir augti mylimoje šalyje.
L.e.p. direktoriaus pavaduotojos ugdymui Rūtos Liubinavičienės info ir foto.
Gurgu gurgu į Kaziuko turgų!
2023-03-03 nuo pat rytos „PUŠAITĖJE“ šurmuliavo mugės nuotaika: muzikos mokytoja įjungė liaudiškos siautulingos muzikos įrašus, pedagogų ir mokytojų padėjėjų veiduose švietė šypsenos, vaikučiai vaikščiojo kviesdami administracijos darbuotojus į mugę. Mugė vyko įvairiai: priešmokyklinukai susirinko muzikos salėje. Patys pardavinėjo savo gaminius, iš kitų pirko. Mažesnieji lankėsi kaimyninėse grupėse ar pas savo bendraamžius. Prekių buvo daug. Akys raibuliavo nuo verbų spalvų, molinukų grožio, papuošalų įvairovės, aplinkos dizaino elementų iš skirtingų medžiagų įvairovės. Buvo deramasi, giriamos prekės, vyko natūralūs mainai. Pirkimui naudota įvairi valiuta- kas nusipiešė savo pinigus, kas rado internete ir išsispausdino, o kas pirko už traškučius. Kačiukų trobelės grupėje veikė bankas, kuris dalino paskolas tiems, kas neturėjo pinigų. Tikra Kaziuko mugė!
L.e.p. direktoriaus pavaduotojos ugdymui Rūtos Liubinavičienės info ir foto.
Švenčiame Užgavėnes
Gerų linksmų švenčių norisi kuo daugiau ir švęsti jas norisi kuo ilgiau!
Dir. l.e.p. pavaduotojos R. Liubinavičienės info ir foto.
Švenčiame Lietuvos laisvę
Šiais metais darželio bendruomenė pasiūlė kiek kitokią Lietuvos laisvės šventės programą. Švęsime nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios. Šventiniu laikotarpiu džiaugsimės foto nuotraukų stendu „Švenčiam Lietuvos laisvę“, kūrybinių darbų paroda „Geltona, žalia, raudona“ bei atskiromis Pušaitukų programomis.
Vasario mėn. 15 d. šventinę mėnesio programą pradėjo išsipuošę mažieji Pušaitukai. Minėdami Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną salėje giedojome Tautišką giesmę. Malonu žiūrėti, kai grojant himnui, mažųjų rankytės tiesėsi prie širdelių. Renginį vedusi mokytoja Aušra buvo pasipuošusi autentišku aukštaitės tautiniu kostiumu. Muzikos mokytoja Šilenė ir kitos mokytojos šventei puošėsi stilizuotais tautiniais drabužiais. Nuostabi mokytojos Šilenės muzikinė programa, mokytojos Rasos šokis „Aguonėlė“ leido džiaugtis nepamirštamomis šventinėmis akimirkomis ir laukti kitų renginių. Kovo 2 d. 4-5 m. ir 5-6 m. grupės kvies pažinti Lietuvos regionus, o kovo 9 d. priešmokyklinukai džiugins renginiu – „Senasis ir naujasis Vilnius“. Kviečiame visus švęsti kartu!
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja A. Končienė, info ir foto.
Žibintų šventė
Lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, prasideda tamsos metas. Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta lyg panyra į sapną… Lapkričio 11 dieną yra minima švento Martyno vardo diena, tą dieną yra švenčiama Žibintų arba Šviesos šventė.
Lopšelyje–darželyje „Pušaitė“ Žibintų šventė vyko lapkričio 10 dieną, ankstų vakarą visa darželio bendruomenė, vaikai nešdami darželyje ar namuose pagamintus žibintus, susirinko vidiniame kiemelyje, kur juos pasitiko muzikos mokytoja Šilenė Drulienė. Muzikos mokytoja kartu su pedagogėmis Kristina Geradavičiūtė ir Jurga Morkūnaite – Utkiene sekė šešėlių teatro pasaką vaikams „Nykštukų žibintas“. Išklausę pasakos ir padainavę mažieji su žibintais pasklido po savo aikšteles ieškoti lobio.
…O kiek emocijų, kiek susidomėjimo ir džiaugsmo buvo tą vakarą…
Tamsoje judantys žiburėliai sukūrė nuostabų reginį. Kiekvienas vaikas į namus išsinešė gerumo ir šilumos ugnelės dalį…
Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Kristinos Geradavičiūtės info ir foto.
Mokytojai vaidina vaikams „Miško istorija“
Lopšelyje darželyje „Pušaitė“ buvo rodomas įtraukusis pedagogų spektaklis vaikams – „Miško istorija“. Spektaklyje vaidino vaikų pedagogai: Jurga, Rūta, Jolita, Vida, Indrė, Aurelija, Laura, taip pat, neformalaus švietimo mokytojas – Viktoras, bei muzikos mokytoja – Šilenė.
Siužetas: vieną dieną, gražiame Lietuvos miške, kai paukščiai jau buvo išskridę į šiltuosius kraštus, iš už medžio pasigirdo Vilko aimana… Vilkui baisingai skaudėjo galvą, jis buvo toks nusilpęs, jog beeidamas ėmė ir nukrito po egle…. Netikėtai pro šalį striksėjo linksmas Kiškis. Kiškis susirūpino, kodėl Vilkas guli po egle ir jo negaudo? O tik aimanuoja.. Netikėtai pasirodė ir Lapė Snapė, abu susitarė, jog vienas saugos Vilką, o kitas bėgs kviesti Miško daktarės Pelėdos. Iš dangaus nusileido Varna, jai taip pat buvo įdomu, kodėl guli Vilkas po egle, kas gi jam nutiko? Varna bandė gaivinti Vilką, bet jai nepavyko…Staiga ji netikėtai pamatė jo kišenėje Telefoną… o ne.. Va kodėl Vilkas nusilpo, jis kiauras dienas savo oloje žaidė telefonu, nesportavo, nėjo į lauką, nebendravo su draugais ir nusilpo…Varna pasiėmė telefoną ir išmetė jį į miško pelkę. Visi laukė daktarės.
Bet, pasigirdo traškesys, iš už medžių link žvėrių sėlino Brakonierius. Jis mėtė šiukšles, tuščius butelius ir visur dėliojo spąstus, tikėdamas sugauti kokį žvėrį. Brakonierius buvo pasikabinęs ir šautuvą. Tuo metu pasirodė Meška su Geniu, Kiškiu ir Pelėda. Meška pirma pamatė Brakonierių, ir jau taikėsi už visas blogybes jį suėsti, bet Brakonierius prašėsi būti paleidžiamas, mat žadėjo niekada daugiau nešaudyti žvėrelių ir nešiukšlinti miško. Jam pasisekė.
Lapė pamačiusi, jog Brakonierius Medžiotojas pabėgo, sukvietė visus žvėris prie eglės, kur gulėjo Vilkas. Pelėda apžiūrėjo Vilką, suleido jam vitaminų į uodegą, ir Vilkas pabudo. Jis iš karto bandė ieškoti savo telefono, bet jam buvo pasakyta, jog jo nėra, jis guli pelkės dugne. Vilkas labai verkė…bet suprato, jog telefonas reikalingas tik paskambinti, o ne dienų dienas žaisti. Jis suprato, jog reikia kuo ilgiau būti gryname ore, sportuoti, bendrauti, šokti, piešti, ir saugoti mišką nuo šiukšlintojų….
Vaikams spektaklis labai patiko, grįžę į grupes, vaikai ėmė vaidinti nusilpusį vilką… Užjautė Vilką. Ir tikiuosi suprato pagrindines spektaklio mintis. Tokia štai pamokanti nūdienos istorija. Bus daugiau.
Meninio ugdymo mokytojos Šilenės Drūlienės info ir foto.
Karaliaus Mindaugo diena
Liepos 5 dieną lopšelyje-darželyje ,,Pušaitė“ vyko smagi šventė paminėti Mindaugo karūnavimo dieną. Vaikai, pasipuošę karūnomis, sugiedojo Lietuvos himną. Vėliau stebėjo ir dalyvavo lėlių teatro spektaklyje, kuriame trumpai buvo papasakota Mindaugo karūnavimo istorija. Istoriją pasakojo meninio ugdymo mokytoja Šilenė, o Mindaugo ir Barboros vaidmenis atliko mokytojos Rūta ir Jurgita. ,,Zuikučių“ grupės auklėtiniui Mindaugui visi drauge dainavome dainą ,,Karalius Mindaugas“. Smagiai šokome skambant iškilmingai senovinei muzikai. Grupių aikštelėse vaikai piešė, statė, dėliojo, spalvino įvairias karūnas. Visus lydėjo šventinė nuotaika.
Linkime visiems smagios artėjančios Mindaugo karūnavimo dienos. Kviečiame kartu su visais pasaulio lietuviais liepos 6 dieną 21 valandą sugiedoti Lietuvos tautinę giesmę.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rūtos Jevsejevienės, info. ir foto
Joninės / Rasos šventė
Kai dienos ilgiausios, o naktys – trumpiausios, švenčiama viena gražiausių vasaros švenčių – Joninės / Rasos. Šia proga, pasipuošę įvairiaspalviais pintais augalų vaikinėliais darželio kiemelyje kupini džiaugsmingo klegesio rinkosi vaikai, grupių mokytojos ir jų padėjėjos. Dainų ir šokių rateliuose drauge prisimintos Joninių /Rasos šventės tradicijos, pasveikinti Jonukai, Jonės, Janinos, Rasos. Atgaivai – nusiprausus „Rasos“ vandenėliu, šokinėta per „Joninių laužą“.
Nuotaikingai ir lepinant saulutės spinduliams keliaujame į šventinį savaitgalį!
Nuotraukų albumas: Joninės / Rasos šventė darželyje
L.e.p. direktoriaus paduotojos ugdymui Vilijos Gerasimovičienės,
Rūtos Liubinavičienės info. ir foto
Vaikų gynimo dienos šventė
Šiandien birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Turint galvoje šių dienų kai kurių pasaulio vaikų gyvenimo realybę, norėjome surengti „Pušaitės“ vaikams ypatingą šventę. Vaikai iš pat ryto apipiešė ir iškirpo savo pėdutes iš popieriaus, mokytojos jas sujungė ir atnešė į šventės vietą. Ant vidinio kiemelio scenos jungėme grupių vaikų pėdučių takelius prie didžiulio gaublio, išsakydami linkėjimus, kad mūsų vaikai būtų saugūs ir laisvi drąsiai keliauti aplink pasaulį ir bendrauti su viso pasaulio vaikais. Muzikos mokytoja kvietė visus kartu sušokti ir padainuoti per mokslo metus išmoktas daineles. Šventę papildė skraidantys muilo burbulai. Po šokių vaikai „papuošė“ savo piešiniais darželio šaligatvius. Linkime, kad viso pasaulio vaikai turėtų kuo daugiau tokių nuotaikingų dienų !
L.e.p. direktoriaus paduotoja ugdymui Rūta Liubinavičienė, info. ir foto
„Skruzdėlytės Tauškalytės nuotykiai“
Balandžio 1-osios rytą į „Pušaitę“ atvyko gausus būrys nuotaikingų svečių – skruzdėlytė Tauškalytė, mergaitė Grytutė, Vilkas ir Policininkas! Tai nuotaikingo spektaklio vaikams veikėjai, kurie šoko, dainavo ir pamokančią istoriją papasakojo. Įspūdžių buvo su kaupu.
L.e.p. direktoriaus paduotoja ugdymui Rūta Liubinavičienė, info. ir foto
„Užgavėnės 2022“
Pirmą pavasario dieną lopšelyje-darželyje „Pušaitė“ vyko linksma Užgavėnių šventė. Visi darželio vaikai susirinko vidiniame darželio kiemelyje pasipuošę įvairiausiomis Užgavėnių kaukėmis. Oras buvo puikus, švietė saulė ir kvietė vaikus džiaugtis pirmais pavasario šiltais spinduliais. Į svečius užsuko tikri, Kanapinis ir Lašininis, veikėjai, be jų šventė būtų neįvykusi. Kanapinis prisistatęs, kas esą, klausė vaikų ar jie labai laukia pavasario, kvietė varyti žiemą iš kiemo, kad kuo greičiau ištirptų paskutinis sniegas ir pražystų žibutės. Bet Lašininis nepasidavė, pasakojo vaikams, kaip jam patikdavę Žiemą galėti ant pečiaus, valgyti lašinius ir nieko neveikti. Vėliau vyko tikra Žiemos ir Pavasario kova, visi traukė stebuklingą virvę. Vaikai, kiek turėjo jėgų tiek padėjo Kanapiniui, krito, tempė, traukė ir Pavasaris Laimėjo. Žiema buvo nugalėta. Lašininis gulėjo ant žemės. Bet vėliau susitaikė su Kanapiniu ir visus vaišino skaniais lašiniais. Daktarui Muzikantui Čigonui užgrojus, visi šoko ratelius ir dainavo dainas. Daina apie Blynus buvo pati svarbiausia. Vėliau skanduodami, trypdami kojomis ir šaukdami „Žiema žiema bėk iš kiemo…“ visi išvarė Žiemą lauk. Šventė buvo linksma ir nuotaikinga.
Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė info. ir foto
„Švenčiame laisvę!“
„Pušaitės“ ugdytiniai Lietuvos valstybines šventes – vasario 16 d. ir kovo 11 d. paminėjo (ne)paprastai, bet tuo pačiu įsimintinai.
- 02 07-18 d. ikimokyklinukai įsitraukė į iniciatyvą-piešinių parodą grupėse „Aš myliu Lietuvą!“, skirtą paminėti vasario 16-ąją.
- 02 23 d. priešmokyklinukai tikrino savo žinias Vaduvos darželio-mokyklos organizuojamoje viktorinoje „Ką žinai apie Lietuvą?”
Kaip ir kasmet, grupėse mokytojos su ugdytiniais kalbėjo apie Lietuvos istoriją, bandė įsiminti svarbius istorinius momentus, diskutavo, kodėl tai vyko, kad dabar galime džiaugtis laisva Lietuva, kad turime būti dėkingi, jog esame laisvi Lietuvos piliečiai. Su vaikais giedotas Lietuvos himnas, kurtos Gedimino pilys, aplikuotos vėliavos, kurtos asmenines lietuvaičio/tės knygutės.
- 03 07-10 d. priešmokyklinukai įsitraukė į iniciatyvą-piešinių parodą „Aš myliu Lietuvą!“, skirtą paminėti kovo 11-ąją.
- 03 10 d. „Kačiukų trobelės“ ugdytiniai, kartu su grupės mokytojomis ir praktiką atliekančiais Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto studentais veikė kūrybinėse dirbtuvėlės „Trispalvės sagės ir jų kūrimas“.
- 03 10 d. ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės, kartu su praktiką atliekančiais studentais, pažymint artėjančią kovo 11-ąją dalyvavo respublikinėje sporto pramogoje „Bėgimas su trispalve 2022”.
SUKURTAS ŠŪKIS: „TIK LAISVI – UŽAUGAM DIDELI!” suvienijo bendruomenę ir paskatino dar labiau branginti tai, ką turime svarbiausio – vieni kitus.
„TRUMPA LIETUVOS ISTORIJOS PAMOKĖLĖ“:
- 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba – 20 drąsių ir ryžtingų tautos patikėtinių – pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Juo buvo paskelbta, kad atkuriama nepriklausoma Lietuvos valstybė, demokratinė ir laisva nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. Lietuvos sostine paskelbtas Vilnius.
- 1990 m. kovo 11 d. į posėdžių salę susirinkę Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos- Atkuriamojo Seimo deputatai priėmė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą. Drąsus iššūkis paskatino Sovietų Sąjungos griūtį.
L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė info. ir foto
Tolerancijos diena
Kasmet lapkričio 16 dieną minima Tarptautinė tolerancijos diena. Visą savaitę Pušaitukai pažindinosi bei diskutavo apie toleranciją ir mokėsi, kaip būti tolerantiškiems vienas kitam, žiūrėjo ir aptarė parinktus filmukus. Šiemet vaikai statė-kūrė-lipino-klijavo grupės tolerancijos miestą, kuriame gyvena spalvingi, kūrybiški, draugiški ir įvairūs gyventojai. Psichologė Jūratė su vaikais aptarė, kokie esame skirtingi, bet tuo pačiu panašūs. Linkime gerumo ir pakantumo vienas kitam!
Psichologė Jūratė Miežytė-Tijūšienė, info ir foto.
„Rudenėlio pasaka“
Lopšelio-darželio „Pušaitė“ 50 – mečio jubiliejaus progą, kartu su visais darželio vaikais, jų pedagogėmis, sukūrėme Rudeninę pasaką. Vaikai dainavo, šoko, grojo, deklamavo, improvizavo, žaidė. Jie buvo pavirtę: Vėju – kuris švilpia, Saule – kuri aukso karieta dangumi važiuoja, Lietumi – kuris taškė vaikus ir skambėjo vaiskiai, Rudeniniais lapeliais – kurie sukosi ir šoko, Musmirytėm ir Musmiriukais – kurie grojo ir lingavo, Ežiukais – kurie puškavo ir dainą dainavo, Skruzdėliukais – kurie valgė šokoladą, Voveraitėmis – kurios visus riešutus susirinko, ir net Robotais – kurie turėjo širdį. Kviečiame į Pasaką, užeikite.
Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė, info ir video
Lopšelio-darželio „Pušaitė“ 50 – mečio jubiliejaus progą, kartu su visais darželio vaikais, jų pedagogėmis, sukūrėme Rudeninę pasaką. Vaikai dainavo, šoko, grojo, deklamavo, improvizavo, žaidė. Jie buvo pavirtę: Vėju – kuris švilpia, Saule – kuri aukso karieta dangumi važiuoja, Lietumi – kuris taškė vaikus ir skambėjo vaiskiai, Rudeniniais lapeliais – kurie sukosi ir šoko, Musmirytėm ir Musmiriukais – kurie grojo ir lingavo, Ežiukais – kurie puškavo ir dainą dainavo, Skruzdėliukais – kurie valgė šokoladą, Voveraitėmis – kurios visus riešutus susirinko, ir net Robotais – kurie turėjo širdį. Kviečiame į Pasaką, užeikite.
Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė, info ir video.
Piešinių konkursas „Mano mylimiausia žiemos olimpinių žaidynių sporto šaka“
Nors lauke pavasaris, bet gera pasidžiaugti nuveiktais darbais, prisimenant praėjusią žiemą, kuomet „Kačiukų torbelės“ ir „Gudručių šalies“ ugdytiniai dalyvavo respublikiniame vaikų piešinių konkurse „Mano mėgstamiausia Žiemos Olimpinių žaidynių sporto šaka“.
Konkurso tikslas – skatinti vaikus domėtis Lietuvos sportu, o ypač Olimpine tematika, išreikšti savo požiūrį ir nuomonę konkurso tematika, puoselėti vaikų meninę išraišką ir kūrybiškumą.
Konkursui buvo atsiųsti net 274 vaikų piešiniai iš įvairiausių Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų: Kauno, Vilniaus, Lentvario, Šiaulių, Kruonio, Raseinių Mažeikių, Kauno rajono, Tauragės, Visagino, Vilkaviškio, Jonavos, Telšių, Utenos, Jurbarko, Šiaulių raj.
Plačiau skaitykite: https://lietuvossportomuziejus.lt/baigesi-vaiku-piesiniu-konkursas
KUR PAPARČIO ŽIEDAS ŽYDI?
Štai ir atėjo Joninės, saulėgrįža, su didele šiluma, kuria mus džiugina gamta. Darželio grupės pasidalino į tris stovyklas – lopšelinukai, vaikai kurie gyvena ant kalno, ir kurie gyvena apačioje. Paruošėme vaikams Joninių laužą, bandėme jį peršokti ir išbandyti savo drąsą ir jėgas. Prausėme veidukus rasos vandeniu, kuris buvo pilnas laukinių gėlių ir žolelių, o tai jam suteikia gydomųjų galių. Tėveliai papuošė vaikus laukinių gėlių vainikais, kuriuos bandė vaikai užmesti ant pagalio, kas simbolizavo sėkmingus ateinančius metus. Taip pat dainavome ir šokome aplink laužą ir gerai leidome laiką.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Karolina Drąsutytė, info. ir foto.
MUZIKINĖ VIKTORINA
Lopšelio darželio „Pušaitė“, priešmokyklinės „Kodėlčiukų“ ir „Vėžliukų“ grupės dalyvavo Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigų Muzikinėje viktorinoje „Muzikinis klausimėlis 2021”, kurią organizavo Vilniaus Lopšelio-darželio ”Jovarėlis” meninio ugdymo mokytoja – ekspertė, Eglė Povilaitienė.
Viktorina vyko nuotoliniu būdų, zoom platformoje, joje dalyvavo 14 darželių. „Muzikinį klausimėlį“ stebėjo ir vertino komisija. Viktoriną vedė Linksmasis Muzikutis, kuris kiekvienam darželiui, sukdamas Stebuklingą klausimų Ratą, užduodavo muzikinį klausimą. Jei vaikai atsakydavo puikiai, komisijos nariai jų atsakymą įvertindavo Žalia natele, taip pat, jie buvo pasiruošę ir Raudoną natelę, bet jos neprireikė, nes visi atsakymai buvo teisingi. Visi dalyviai pasirodė puikiai.
Besiruošdami Muzikinei viktorinai, vaikai sužinojo daug naujų dalykų apie muziką. Viktorinos metu jie smagiai praleido laiką, buvo pasipuošę Natelėmis. Vėliau gavo skanų prizą.
Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė, info, ikimokyklinio ugdymo mokytojos Jolita Matulytė ir Rūta Jevsejevienė, foto.
EKORITMAS
Lopšelio – darželio „Pušaitė“, meninio ugdymo mokytoja Šilenė, kartu su „Nykštukų“ grupės auklėtinių Bernardu dalyvavo Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų muzikos instrumentų parodoje „Ekorimas“, skirtoje Pasaulinės Žemės dienai paminėti. Kartu, iš antrinių žaliavų sukūrė muzikos instrumentą „Pasakų Herojų Jūra“.
Kaip pasigaminti tokį instrumentą? Priemonės – šviesūs plastikiniai buteliai, nebenaudojami mini žaisliukai, nereikalingi smulkūs daiktai, skaidri lipni juosta.
Muzikos instrumento gamyba buvo labai smagi. Gamyba – pasiimkite tuščią perpjautą plastikinį permatomą butelį ir kartu su vaiku iš stalčių, iš lentynėlių, iš po lovų, iš visur kur tik įmanoma, surinkite kuo daugiau skirtingų nereikalingų smulkmenų. Juos sudėkite į plastikinį butelį ir užklijuokite.
Kaip groti? Lėtai vartykite muzikos instrumentą iš vienos pusės į kitą, klausykitės “Jūros” garsų ir stebėkite“Pasakų Herojus”, kurie lenkdami vienas kitą, seka vis naują istoriją.
Tai – garsų, spalvų, formų, gyvūnų figūrėlių, naujų skambesių pažinimas ir t.t. Rekomenduoju pasigaminti tokį instrumentą: vaikui džiaugsmas, o namie bus ŠVARIAU .
Viso dalyvavo 39 Vilniaus ugdymo įstaigos, buvo sukurta ir parodoje eksponuota 180 muzikos instrumentų, pagamintų iš antrinių žaliavų ir gamtinės medžiagos. Taip pat, skirtos nominacijos, apdovanojimai, padėkos, knygelės. Muzikos instrumentas „Pasakų Herojų Jūra“ gavo „Geriausio Muzikinio Žaislo“ apdovanojimą.
Labai norėčiau pasidalinti PDF leidiniu su darželio bendruomene, kuriame rasite visus sukurtus instrumentus, jų aprašus, fotografijas ir gal Jums kils noras su savo vaiku pasigaminti kažką panašaus.
Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė, info. ir foto.
GEDIMINO PILYS LIETUVAI
„Linksmųjų Nykštukų“ bendruomenė dalinasi Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos akimirkomis ir džiaugiasi aktyviu tėvelių įsitraukimu į prasmingą veiklą. Šeimos noriai dalyvavo pedagogų inicijuotoje „Gedimino pilių“ parodoje. Tėveliai, kartu su vaikais, iš įvairių žaliavų, konstravo ir statė Gedimino pilis. Vaikams didelis džiaugsmas ir pasididžiavimas pristatyti tai, ką darė kartu su šeima. Dėkojame visai mūsų bendruomenei už kūrybą ir mūsų idėjų palaikymą, taip mes su vaikais paminėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kovo 11 .
Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Aušra Končienė, Ieva Petrauskienė, , info. ir foto.
PIRMOJI PAVASARIO ŠVENTĖ- KAZIUKAS!
Kartu su pavasariu ateina ir pirmoji pavasario šventė – Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero diena.
Kovo 4 – 5 dienomis, lopšelio-darželio „Pušaitė“, grupėse šurmuliavo Kaziuko mugė. Šiomis dienomis grupėse skambėjo dainos, trepsėjo kojos šokio ritmu… Kiekvienoje grupėje vyko prekyba/mainai rankdarbiais, kuriuos pagamino patys vaikai. Visa įstaigos bendruomenė didžiavosi rankdarbių gausa ir papuoštais stalais. Akys raibo nuo įvairiausių gėrybių, riestainių suvertų ant juostelių, spalvingų verbų, papuošalų, darbelių. Dalinamės ir su Jumis pavasario šventine nuotaika iš mugių.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Geradavičiūtė, info. ir foto.
KOVO 11-OSIOS PAMINĖJIMAS
Kovo 11- oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šios dienos įvykių reikšmę supranta visi Lietuvos piliečiai. Supranta savaip ir vaikai: mažesnieji – kaip antrąjį Lietuvos gimtadienį, vyresnieji – kaip laisvę rinktis, veikti, gyventi. Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ vaikai džiugiai minėjo šią dieną: ruošė dovaną Lietuvai – dekoravo raideles, eksperimentavo, atliko kūrybines užduotis, konstravo. Grupėse skambėjo dainos, poezijos posmai. Vaikai nuoširdžiai giedojo Tautišką giesmę, samprotavo, kaip kiekvienas iš mūsų gali išreikšti meilę Lietuvai, ją puoselėti… O galim ir privalom kiekvienas, nes Lietuva, tai mes…
Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Jurgita Morkūnaitė-Utkienė, info. ir foto.
LOPŠELIO GRUPIŲ EKSPOZICIJA „VASARIO 16-OSIOS GATVĖ“
Artėjant Vasario 16 dienos šventei, mums, mažųjų lopšelinukų auklėtojoms, kilo mintis: paskelbti smagų iššūkį tėveliams, pavadintą „Namelis nameliukas“. Kiekviena šeima buvo pakviesta priimti šį iššūkį ir iki vasario 15 d. drauge su vaikučiais iš pasirinktos, nebenaudojamos mažos dėželytės, ar atidėtos naujam gyvenimui dėžutės, o gal dėžių dėžės, kurią kaip tik ruošiamasi išmesti – imti ir padaryti spalvingą namelį. REIKALAVIMAS: KUO KŪRYBIŠKIAU IR ŽAISMINGIAU, TUO GERIAU! Taip visi drauge sukūrėte spalvingąją Vasario gatvę 16-osios gatvę. Tad kviečiame pasivaikščioti po ją!
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Roma Žilionienė, info. ir foto.
SPALVOTOS LEDO PILYS
Šiemet turime puikią žiemą. Daug sniego, kuris suteikia mažiesiems ne tik daug teigiamų emocijų, padeda tobulinti kalbos, smulkiosios motorikos įgūdžius bei mėgautis neribotomis linksmybėmis su sniegu ir ledu. Šaltukas padeda mažyliams pastatyti ledo pilis. Prieš Tėvynės Lietuvos gimtadienį pasipuošėme ne tik darželio erdves, bet ir norėjome, kad mūsų pilių spalvos džiugintų ir glostytų apsilankančiųjų širdis, ugdytų patriotinius jausmus, meilę gimtąjam kraštui.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Marija Andziulevičienė, info. ir foto.
VILNIAUS GIMTADIENIS
Sausio 25 diena „Pušaitukai“ šventė 698-ąjį Vilniaus gimtadienį. Tai buvo smagumėlis – šokome, dainavome, deklamavome, iš sniego lipdėme gimtadienio tortą. Vilnius – mūsų gimtasis miestas, kuriame mums smagu augti. Vaikai su džiaugsmu darė dovanas savo gimtajam miestui – Vilniui. Vyresnieji vaikai žino, kad už dviejų metų švęsime jubiliejinį 700 m. Vilniaus gimtadienį. Sužinojo, kokie mikrorajonai yra Vilniuje ir kokie žinomi pastatai juose yra. Centrinėje Vilniaus dalyje stovi ant aukšto kalno Gedimino pilis. Visiems yra labai smagu gyventi mūsų nuostabiame ir gražiame mieste – Vilniuje.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė, info. ir foto.
AKCIJA „MŪSŲ LANGE- LIETUVA“
Aktualumas
Laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiamos vertybės. Jos aukštesnės už gerovę. Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis. Būtent tokia yra Vasario 16-oji- diena, kuri labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.
Ši akcija kviečia prisijungti visus, kurie neabejingi…
Tikslas – Paminėti Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
Uždaviniai:
· Telkti Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo pedagogų bendruomenę.
· Kurti, puošti langus įvairiomis meninės raiškos priemonėmis.
· Skatinti ugdytinių, pedagogų, tėvų (globėjų) kūrybiškumą, meninę raišką, originalumą.
· Skatinti dalyvauti visus ugdytinius, tėvus (globėjus), įskaitant ir tuos, kurie dirba iš namų.
· Inicijuoti akcijos dalyvius naudotis šiuolaikinėmis komunikavimo priemonėmis.
Mūsų lopšelis/darželis taip pat prisideda prie šios akcijos ir norime paminėti Vasario 16-ąją.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė Katkauskaitė, info. ir foto.
TRYS KARALIAI
Šiandien, sausio 6 dieną, Pušaitės darželį aplankė TRYS KARALIAI.
Karaliai buvo nustebę, kad vaikai pažino, kas juos aplankė, o vienas gudrutis iš Ežiukų grupės net karalių vardus pasakė! Kasparas, Baltazaras ir Merkelis minė mįsles, kalbino mažuosius, o už išradingus atsakymus visus apdovanojo vaisiais. Pasistiprinę vaikučiai ėmėsi eglučių nupuošimo. Lauksime kitų švenčių….
L.e.p. direktoriaus paduotoja ugdymui Rūta Liubinavičienė, info. ir foto.
ŽIBINTŲ ŠVENTĖ
Lapkričio 12 dieną darželyje vyko žibintų šventė. Vaikai labai jos laukė: gamino žibintus, mokinosi dainelių, stebėjo plazdančią žvakės liepsnelę. „Šviesk, šviesk, žvakele šventa, šviesk, šviesk, ugnele šilta…“ skambėjo dainos žodžiai. Padainavę , pasišviesdami žibintais, vaikai su mokytojomis ėjo į savo aikšteles ieškoti lobio−šviesos dovanų. Kiek džiaugsmo, klegesio suteikė rasta spindinti žvaigždė, šviečiančios apyrankės, meduoliai – žvaigždės ir kitos staigmenos.
Kaip žibintai nuo vėjo apsaugo žvakės liepsnelę, taip kiekvienas savo širdyje saugokime, puoselėkime, auginkime, dovanodami aplinkiniams savo širdžių šviesą ir šilumą, gerą žodį, šypseną, apkabinimą…
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jurgita Morkūnaitė – Utkienė, info ir foto.
RUDENĖLIO ŠVENTĖ
Šiandien, lapkričio 4 dieną, vyko Rudenėlio šventė. Mokytojus ir vaikus vidiniame kiemelyje pasitiko auksaspalviais lapais pasipuošęs Rudenėlis, kuris visus nuteikė puikia nuotaika. Mokytojai ir vaikai buvo pasipuošę grybais, zuikiais, obuoliukais, ežiukais ir kitais personažais. Į kiemą taip pat atkeliavo ir griaustinis, kuris Rudenėliui atnešė pilną ąsotį lietaus vandens. Tam, kad vaikai augtų dideli, protingi ir sveiki Rudenėlis juos palaistė lietaus vandeniu. Rudenėlio šventės dalyviai dainavo daineles, deklamavo eilėraščius bei susipažino su ežiukų šeimyna. Buvo daug šypsenų, juoko ir teigiamų emocijų.
Atsisveikindamas Rudenėlis pavaišino vaikus obuoliais iš sodo, kuriuose gausu vitamino C, A, B ir kitų naudingų medžiagų.
Vėliau vaikus pasitiko kūno kultūros mokytojas, kuris vaikams paruošė daug aktyvios veiklos. Vaikai ne tik rinko lapus atsisveikindami su rudeniu, bet ir dalyvavo sporto rungtyse, kuriuose turėjo apibėgti paruoštas kliūtis, mesti į taikinį ir kt.
Nors šventė vyko laikantis grupių izoliacijos principo, tačiau joje netrūko draugiškos atmosferos, azarto ir geros nuotaikos.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Alina Bazys info. ir foto.
MUZIKOS DIENA
Darželyje, spalio 1 dieną vyko Pasaulinės Muzikos dienos minėjimas. Jame dalyvavo viso darželio vaikai (išskyrus lopšelio grupes). Muzikinių užsiėmimų metu vaikai nedainavo, nešoko, neimprovizavo, o piešė Muziką. Salėje, ant grindų, buvo patiestas didelis popieriaus ritinys, spalvotų dažų (guašo) paletės, įvairaus dydžio teptukų. Vaikai su dideliu džiaugsmu tapė klausydami klasikinės, erdvinės, terapinės muzikos garsų. Maišė spalvas, dalinosi. Ramiai piešti jiems nepavyko, nes vis kildavo noras garsiai išreikšti emocijas, matant kaip susiliejo spalvos, kaip banguoja Muzikinė jūra. Atsivėrė mažųjų nuostaba, akys žibėjo, kai taškėm dažus kaip lietų, piešėm audrą… Jautėsi laisvė. Muzika – betarpiškai pasiekia kiekvieno vaiko širdį, o jei šalia ir Muzikos sesė Tapyba… Buvo puiki patirtis, rezultatai kabo muzikos salėje, puiki dekoracija rudenėlio šventėms. Iš vaikų piešinių iškarpytos širdelės pradžiugino grupių mokytojus Mokytojų dienos proga!
Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė info. ir foto.
SUDIE, VASARĖLE!
„Vasara yra tarsi savaitgalis. Jis yra toks pat gražus ir praeina taip pat greitai. Birželis yra penktadienis, liepa yra šeštadienis, rugpjūtis yra sekmadienis.“ – Marina Tsvetaeva.
Taip nepastebimai greitai prabėgo vasaros dienos. Visos kupinos naujų potyrių, įspūdžių bei šiltų prisiminimų. Vaikai, darželyje, šią paskutinę vasaros dieną palydėjo – ryškiomis spalvomis piešdami lauke.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Milda Lapinskaitė, Jurgita Morkūnaitė – Utkienė info. ir foto.
KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO ŠVENTĖ
Lopšelyje darželyje Pušaitė, 07.06d. vyko Karaliaus Mindaugo Karūnavimo minėjimo šventė. Vaikai pasipuošę karūnomis sugūžėjo į darželio vidinį kiemelį, kuriame buvo supažindinti su švente, parodant trumpą filmuką, apie Karaliaus Mindaugo valdymo metą. Vėliau juos aplankė tikrasis Karalius Mindaugas kuris papasakojo apie savo valdymo metus, tradicijas. Skambant Mindaugo karaliavimo laikų muzikai, pasikvietęs žmoną Karalienę Mortą, šoko pasisveikinimo šokį. Vaikai buvo pavaišinti Karališkomis vaišėmis ir įsiamžino tikrame Karališkame soste kartu su Karaliumi ir Karaliene. Šventę baigėme giedodami Lietuvos himną.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Karolinos ir meninio ugdymo mokytojos Šilenės info. ir foto.
JONINĖS, RASŲ ŠVENTĖ
Birželio 23 dieną pušaitukai linksmai šventė Jonines. 2-3 metų vaikai su tėveliais iš vakaro nusipynė Joninių vainikus, o didieji su mokytojomis pynėsi patys. Skambėjo daug muzikos, buvo šokių ir muilo burbulų, sveikinome Jonus ir Janinas.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Deimantės Katkauskaitės info. ir foto.