Meninio ugdymo darbo grupės veikla

VILNIAUS GIMTADIENIS

Sausio  25 diena „Pušaitukai“ šventė 698-ąjį  Vilniaus gimtadienį. Tai buvo smagumėlis – šokome, dainavome, deklamavome, iš sniego lipdėme  gimtadienio tortą. Vilnius – mūsų gimtasis miestas, kuriame mums smagu augti. Vaikai su džiaugsmu darė dovanas savo gimtajam miestui – Vilniui. Vyresnieji vaikai žino, kad už dviejų metų švęsime jubiliejinį  700 m. Vilniaus gimtadienį. Sužinojo, kokie mikrorajonai yra Vilniuje ir kokie žinomi pastatai juose yra. Centrinėje Vilniaus dalyje stovi ant aukšto kalno Gedimino pilis. Visiems  yra labai smagu gyventi mūsų nuostabiame  ir gražiame mieste – Vilniuje.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė, info. ir foto.

 

TRYS KARALIAI

Šiandien, sausio 6 dieną, Pušaitės darželį aplankė TRYS KARALIAI.

Karaliai buvo nustebę, kad vaikai pažino, kas juos aplankė, o vienas gudrutis iš Ežiukų grupės net karalių vardus pasakė! Kasparas, Baltazaras ir Merkelis minė mįsles, kalbino mažuosius, o už išradingus atsakymus visus apdovanojo vaisiais. Pasistiprinę vaikučiai ėmėsi eglučių nupuošimo. Lauksime kitų švenčių….

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rūta Liubinavičienė, info. ir foto.

to.

ŽIBINTŲ ŠVENTĖ

Lapkričio 12 dieną darželyje vyko žibintų šventė. Vaikai labai jos laukė: gamino žibintus, mokinosi dainelių, stebėjo plazdančią žvakės liepsnelę. „Šviesk, šviesk, žvakele šventa, šviesk, šviesk, ugnele šilta…“ skambėjo dainos žodžiai. Padainavę , pasišviesdami žibintais, vaikai su mokytojomis ėjo į savo aikšteles ieškoti lobio−šviesos dovanų. Kiek džiaugsmo, klegesio  suteikė rasta spindinti žvaigždė, šviečiančios apyrankės, meduoliai – žvaigždės ir kitos staigmenos.

Kaip žibintai nuo vėjo apsaugo žvakės liepsnelę, taip kiekvienas savo širdyje saugokime, puoselėkime, auginkime,  dovanodami aplinkiniams savo širdžių šviesą ir šilumą, gerą žodį, šypseną, apkabinimą…

 

                                                        Ikimokyklinio ugdymo  mokytoja Jurgita Morkūnaitė – Utkienė, info ir foto.

RUDENĖLIO ŠVENTĖ

Šiandien, lapkričio 4 dieną, vyko Rudenėlio šventė. Mokytojus ir vaikus vidiniame kiemelyje pasitiko auksaspalviais lapais pasipuošęs Rudenėlis, kuris visus nuteikė puikia nuotaika. Mokytojai ir vaikai buvo pasipuošę grybais, zuikiais, obuoliukais, ežiukais ir kitais personažais. Į kiemą taip pat atkeliavo ir griaustinis, kuris Rudenėliui atnešė pilną ąsotį lietaus vandens. Tam, kad vaikai augtų dideli, protingi ir sveiki Rudenėlis juos palaistė lietaus vandeniu. Rudenėlio šventės dalyviai dainavo daineles, deklamavo eilėraščius bei susipažino su ežiukų šeimyna. Buvo daug šypsenų, juoko ir teigiamų emocijų.

Atsisveikindamas Rudenėlis pavaišino vaikus obuoliais iš sodo, kuriuose gausu vitamino C, A, B ir kitų naudingų medžiagų.

Vėliau vaikus pasitiko kūno kultūros mokytojas, kuris vaikams paruošė daug aktyvios veiklos. Vaikai ne tik rinko lapus atsisveikindami su rudeniu, bet ir dalyvavo sporto rungtyse, kuriuose turėjo apibėgti paruoštas kliūtis, mesti į taikinį ir kt.

Nors šventė vyko laikantis grupių izoliacijos principo, tačiau joje netrūko draugiškos atmosferos, azarto ir geros nuotaikos.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Alina Bazys info. ir foto.

 

MUZIKOS DIENA

Darželyje, spalio 1 dieną vyko Pasaulinės  Muzikos dienos minėjimas. Jame dalyvavo viso darželio vaikai (išskyrus lopšelio grupes).  Muzikinių užsiėmimų metu vaikai nedainavo, nešoko, neimprovizavo, o piešė Muziką. Salėje, ant grindų, buvo patiestas didelis popieriaus ritinys, spalvotų dažų (guašo) paletės, įvairaus dydžio teptukų. Vaikai su dideliu džiaugsmu tapė klausydami klasikinės, erdvinės, terapinės muzikos garsų. Maišė spalvas, dalinosi. Ramiai piešti jiems nepavyko, nes vis kildavo noras garsiai išreikšti emocijas, matant kaip susiliejo spalvos, kaip banguoja Muzikinė jūra. Atsivėrė mažųjų nuostaba, akys žibėjo, kai taškėm dažus kaip lietų, piešėm audrą… Jautėsi laisvė. Muzika – betarpiškai pasiekia kiekvieno vaiko širdį, o jei šalia ir Muzikos sesė Tapyba… Buvo puiki patirtis, rezultatai kabo muzikos salėje, puiki dekoracija rudenėlio šventėms. Iš vaikų piešinių iškarpytos širdelės pradžiugino grupių mokytojus Mokytojų dienos proga!

Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė info. ir foto.

SUDIE VASARĖLE

„Vasara yra tarsi savaitgalis. Jis yra toks pat gražus ir praeina taip pat greitai. Birželis yra penktadienis, liepa yra šeštadienis, rugpjūtis yra sekmadienis.“ –  Marina Tsvetaeva.

Taip nepastebimai greitai prabėgo vasaros dienos. Visos kupinos naujų potyrių, įspūdžių bei šiltų prisiminimų. Vaikai, darželyje, šią paskutinę vasaros dieną palydėjo – ryškiomis spalvomis piešdami lauke.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Milda Lapinskaitė, Jurgita Morkūnaitė – Utkienė info. ir foto.

KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO ŠVENTĖ

Lopšelyje darželyje Pušaitė, 07.06d. vyko Karaliaus Mindaugo Karūnavimo minėjimo šventė. Vaikai pasipuošę karūnomis sugūžėjo į darželio vidinį kiemelį, kuriame buvo supažindinti su švente, parodant trumpą filmuką, apie Karaliaus Mindaugo valdymo metą. Vėliau juos aplankė tikrasis Karalius Mindaugas kuris papasakojo apie savo valdymo metus, tradicijas. Skambant Mindaugo karaliavimo laikų muzikai, pasikvietęs žmoną Karalienę Mortą, šoko pasisveikinimo šokį. Vaikai buvo pavaišinti Karališkomis vaišėmis ir įsiamžino tikrame Karališkame soste kartu su Karaliumi ir Karaliene. Šventę baigėme giedodami Lietuvos himną.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Karolinos ir meninio ugdymo mokytojos Šilenės info. ir foto.

JONINĖS, RASŲ ŠVENTĖ

Birželio 23 dieną pušaitukai linksmai šventė Jonines. 2-3 metų vaikai su tėveliais iš vakaro nusipynė Joninių vainikus, o didieji su mokytojomis pynėsi patys. Skambėjo daug muzikos, buvo šokių ir muilo burbulų, sveikinome Jonus ir Janinas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Deimantės Katkauskaitės info. ir foto.

 

o.