Meninio ugdymo darbo grupės veikla

Karaliaus Mindaugo diena

Liepos 5 dieną  lopšelyje-darželyje ,,Pušaitė“ vyko smagi šventė paminėti Mindaugo karūnavimo dieną. Vaikai, pasipuošę karūnomis, sugiedojo Lietuvos himną. Vėliau stebėjo ir dalyvavo lėlių teatro  spektaklyje, kuriame trumpai buvo papasakota Mindaugo karūnavimo istorija. Istoriją pasakojo meninio ugdymo mokytoja Šilenė, o Mindaugo ir Barboros vaidmenis atliko mokytojos Rūta ir Jurgita. ,,Zuikučių“ grupės auklėtiniui Mindaugui visi drauge dainavome dainą ,,Karalius Mindaugas“. Smagiai šokome skambant iškilmingai senovinei muzikai. Grupių aikštelėse vaikai piešė, statė, dėliojo, spalvino įvairias karūnas. Visus lydėjo šventinė nuotaika.

Linkime visiems smagios artėjančios Mindaugo karūnavimo dienos. Kviečiame kartu su visais pasaulio lietuviais liepos 6 dieną  21 valandą sugiedoti Lietuvos tautinę giesmę.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rūtos Jevsejevienės, info. ir foto

Joninės / Rasos šventė

Kai dienos ilgiausios, o naktys – trumpiausios, švenčiama viena gražiausių vasaros švenčių – Joninės / Rasos. Šia proga, pasipuošę įvairiaspalviais pintais augalų vaikinėliais darželio kiemelyje kupini džiaugsmingo klegesio rinkosi vaikai, grupių mokytojos ir jų padėjėjos. Dainų ir šokių rateliuose drauge prisimintos Joninių /Rasos šventės tradicijos, pasveikinti Jonukai, Jonės, Janinos, Rasos. Atgaivai – nusiprausus „Rasos“ vandenėliu, šokinėta per „Joninių laužą“.

Nuotaikingai ir lepinant saulutės spinduliams keliaujame į šventinį savaitgalį!

Nuotraukų albumas: Joninės / Rasos šventė darželyje

L.e.p. direktoriaus paduotojos ugdymui Vilijos Gerasimovičienės,

Rūtos Liubinavičienės  info. ir foto

Vaikų gynimo dienos šventė

Šiandien birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Turint galvoje šių dienų kai kurių  pasaulio vaikų gyvenimo realybę, norėjome surengti „Pušaitės“ vaikams ypatingą šventę. Vaikai iš pat ryto apipiešė ir iškirpo savo pėdutes iš popieriaus, mokytojos jas sujungė ir atnešė į šventės vietą. Ant vidinio kiemelio scenos jungėme grupių vaikų pėdučių takelius prie didžiulio gaublio, išsakydami linkėjimus, kad mūsų vaikai būtų saugūs ir laisvi drąsiai keliauti aplink pasaulį ir bendrauti su viso pasaulio vaikais. Muzikos mokytoja kvietė visus kartu sušokti ir padainuoti per mokslo metus išmoktas daineles. Šventę papildė skraidantys muilo burbulai. Po šokių vaikai „papuošė“ savo piešiniais darželio šaligatvius. Linkime, kad viso pasaulio vaikai turėtų kuo daugiau tokių nuotaikingų dienų !

L.e.p. direktoriaus paduotoja ugdymui Rūta Liubinavičienė,  info. ir foto

„Skruzdėlytės Tauškalytės nuotykiai“

Balandžio 1-osios rytą į „Pušaitę“ atvyko gausus būrys nuotaikingų svečių – skruzdėlytė Tauškalytė, mergaitė Grytutė, Vilkas ir Policininkas! Tai nuotaikingo spektaklio vaikams veikėjai, kurie šoko, dainavo ir pamokančią istoriją papasakojo. Įspūdžių buvo su kaupu.

L.e.p. direktoriaus paduotoja ugdymui Rūta Liubinavičienė,  info. ir foto

„Užgavėnės 2022“

Pirmą pavasario dieną lopšelyje-darželyje „Pušaitė“ vyko linksma Užgavėnių šventė. Visi darželio vaikai susirinko vidiniame darželio kiemelyje pasipuošę įvairiausiomis Užgavėnių kaukėmis. Oras buvo puikus, švietė saulė ir kvietė vaikus džiaugtis pirmais pavasario šiltais spinduliais. Į svečius užsuko tikri, Kanapinis ir Lašininis, veikėjai, be jų šventė būtų neįvykusi. Kanapinis prisistatęs, kas esą, klausė vaikų ar jie labai laukia pavasario, kvietė varyti žiemą iš kiemo, kad kuo greičiau ištirptų paskutinis sniegas ir pražystų žibutės. Bet Lašininis nepasidavė, pasakojo vaikams, kaip jam patikdavę Žiemą  galėti ant pečiaus, valgyti lašinius ir nieko neveikti. Vėliau vyko tikra Žiemos ir Pavasario kova, visi traukė stebuklingą virvę. Vaikai, kiek turėjo jėgų tiek padėjo Kanapiniui, krito, tempė, traukė ir Pavasaris Laimėjo. Žiema buvo nugalėta. Lašininis gulėjo ant žemės. Bet vėliau susitaikė su Kanapiniu ir visus vaišino skaniais lašiniais. Daktarui Muzikantui Čigonui užgrojus, visi šoko ratelius ir dainavo dainas. Daina apie Blynus buvo pati svarbiausia. Vėliau skanduodami, trypdami kojomis ir šaukdami „Žiema žiema bėk iš kiemo…“ visi išvarė Žiemą lauk. Šventė buvo linksma ir nuotaikinga.

Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė info. ir foto

„Švenčiame laisvę!“

„Pušaitės“ ugdytiniai Lietuvos valstybines šventes – vasario 16 d. ir kovo 11 d. paminėjo (ne)paprastai, bet tuo pačiu įsimintinai.

  • 02 07-18 d. ikimokyklinukai įsitraukė į iniciatyvą-piešinių parodą grupėse „Aš myliu Lietuvą!“, skirtą paminėti vasario 16-ąją.
  • 02 23 d. priešmokyklinukai tikrino savo žinias Vaduvos darželio-mokyklos organizuojamoje viktorinoje „Ką žinai apie Lietuvą?”

Kaip ir kasmet, grupėse mokytojos su ugdytiniais kalbėjo apie Lietuvos istoriją, bandė įsiminti svarbius istorinius momentus, diskutavo, kodėl tai vyko, kad dabar galime džiaugtis laisva Lietuva, kad turime būti dėkingi, jog esame laisvi Lietuvos piliečiai. Su vaikais giedotas Lietuvos himnas, kurtos Gedimino pilys, aplikuotos vėliavos, kurtos asmenines lietuvaičio/tės knygutės.

  • 03 07-10 d. priešmokyklinukai įsitraukė į iniciatyvą-piešinių parodą  „Aš myliu Lietuvą!“, skirtą paminėti kovo 11-ąją.
  • 03 10 d. „Kačiukų trobelės“ ugdytiniai, kartu su grupės mokytojomis ir praktiką atliekančiais Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto studentais veikė kūrybinėse dirbtuvėlės „Trispalvės sagės ir jų kūrimas“.
  • 03 10 d. ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės, kartu su praktiką atliekančiais studentais, pažymint artėjančią kovo 11-ąją dalyvavo respublikinėje sporto pramogoje „Bėgimas su trispalve 2022”.

SUKURTAS ŠŪKIS: „TIK LAISVI – UŽAUGAM DIDELI!” suvienijo bendruomenę ir paskatino dar labiau branginti tai, ką turime svarbiausio – vieni kitus.

„TRUMPA LIETUVOS ISTORIJOS PAMOKĖLĖ“:

  • 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba – 20 drąsių ir ryžtingų tautos patikėtinių – pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Juo buvo paskelbta, kad atkuriama nepriklausoma Lietuvos valstybė, demokratinė ir laisva nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. Lietuvos sostine paskelbtas Vilnius.
  • 1990 m. kovo 11 d. į posėdžių salę susirinkę Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos- Atkuriamojo Seimo deputatai priėmė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą. Drąsus iššūkis paskatino Sovietų Sąjungos griūtį.

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė info. ir foto

Tolerancijos diena

Kasmet lapkričio 16 dieną minima Tarptautinė tolerancijos diena. Visą savaitę Pušaitukai pažindinosi bei diskutavo apie toleranciją ir mokėsi, kaip būti tolerantiškiems vienas kitam, žiūrėjo ir aptarė parinktus filmukus. Šiemet vaikai statė-kūrė-lipino-klijavo grupės tolerancijos miestą, kuriame gyvena spalvingi, kūrybiški, draugiški ir įvairūs gyventojai. Psichologė Jūratė su vaikais aptarė, kokie esame skirtingi, bet tuo pačiu panašūs. Linkime gerumo ir pakantumo vienas kitam!

Psichologė Jūratė Miežytė-Tijūšienė, info ir foto.

„Rudenėlio pasaka“

Lopšelio-darželio „Pušaitė“  50 – mečio jubiliejaus progą, kartu su visais darželio vaikais, jų pedagogėmis, sukūrėme Rudeninę pasaką. Vaikai dainavo, šoko, grojo, deklamavo, improvizavo, žaidė. Jie buvo pavirtę:  Vėju – kuris švilpia,  Saule – kuri aukso karieta dangumi važiuoja, Lietumi – kuris taškė vaikus ir skambėjo vaiskiai, Rudeniniais lapeliais – kurie sukosi  ir šoko, Musmirytėm ir Musmiriukais – kurie grojo ir lingavo, Ežiukais – kurie puškavo ir dainą dainavo,  Skruzdėliukais – kurie valgė šokoladą,  Voveraitėmis – kurios visus riešutus susirinko,  ir net Robotais – kurie turėjo širdį.  Kviečiame į Pasaką, užeikite.

Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė, info ir video

Lopšelio-darželio „Pušaitė“  50 – mečio jubiliejaus progą, kartu su visais darželio vaikais, jų pedagogėmis, sukūrėme Rudeninę pasaką. Vaikai dainavo, šoko, grojo, deklamavo, improvizavo, žaidė. Jie buvo pavirtę:  Vėju – kuris švilpia,  Saule – kuri aukso karieta dangumi važiuoja, Lietumi – kuris taškė vaikus ir skambėjo vaiskiai, Rudeniniais lapeliais – kurie sukosi  ir šoko, Musmirytėm ir Musmiriukais – kurie grojo ir lingavo, Ežiukais – kurie puškavo ir dainą dainavo,  Skruzdėliukais – kurie valgė šokoladą,  Voveraitėmis – kurios visus riešutus susirinko,  ir net Robotais – kurie turėjo širdį.  Kviečiame į Pasaką, užeikite.

Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė, info ir video.

 

Piešinių konkursas „Mano mylimiausia žiemos olimpinių žaidynių sporto šaka“

Nors lauke pavasaris, bet gera pasidžiaugti nuveiktais darbais, prisimenant praėjusią žiemą, kuomet „Kačiukų torbelės“ ir „Gudručių šalies“ ugdytiniai dalyvavo respublikiniame vaikų piešinių konkurse „Mano mėgstamiausia Žiemos Olimpinių žaidynių sporto šaka“.

Konkurso tikslas – skatinti vaikus domėtis Lietuvos sportu, o ypač Olimpine tematika, išreikšti savo požiūrį ir nuomonę konkurso tematika, puoselėti vaikų meninę išraišką ir kūrybiškumą.

Konkursui buvo atsiųsti net 274 vaikų piešiniai iš įvairiausių Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų: Kauno, Vilniaus, Lentvario, Šiaulių, Kruonio, Raseinių Mažeikių, Kauno rajono, Tauragės, Visagino, Vilkaviškio, Jonavos, Telšių, Utenos, Jurbarko, Šiaulių raj.

Plačiau skaitykite: https://lietuvossportomuziejus.lt/baigesi-vaiku-piesiniu-konkursas

 

KUR PAPARČIO ŽIEDAS ŽYDI?

Štai ir atėjo Joninės, saulėgrįža, su didele šiluma, kuria mus džiugina gamta. Darželio grupės pasidalino į tris stovyklas – lopšelinukai, vaikai kurie gyvena ant kalno, ir kurie gyvena apačioje. Paruošėme vaikams Joninių laužą, bandėme jį peršokti ir išbandyti savo drąsą ir jėgas. Prausėme veidukus rasos vandeniu, kuris buvo pilnas laukinių gėlių ir žolelių, o tai jam suteikia gydomųjų galių. Tėveliai papuošė vaikus laukinių gėlių vainikais, kuriuos bandė vaikai užmesti ant pagalio, kas simbolizavo sėkmingus ateinančius metus. Taip pat dainavome ir šokome aplink laužą ir gerai leidome laiką.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Karolina Drąsutytė, info. ir foto.

MUZIKINĖ VIKTORINA

  Lopšelio darželio „Pušaitė“,  priešmokyklinės „Kodėlčiukų“ ir „Vėžliukų“ grupės dalyvavo Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigų Muzikinėje viktorinoje „Muzikinis klausimėlis 2021”, kurią organizavo Vilniaus Lopšelio-darželio ”Jovarėlis” meninio ugdymo mokytoja – ekspertė, Eglė Povilaitienė.

      Viktorina vyko nuotoliniu būdų, zoom platformoje, joje dalyvavo 14 darželių. „Muzikinį klausimėlį“ stebėjo ir vertino komisija. Viktoriną vedė Linksmasis Muzikutis, kuris kiekvienam darželiui, sukdamas Stebuklingą klausimų Ratą, užduodavo muzikinį klausimą. Jei vaikai atsakydavo puikiai, komisijos nariai jų atsakymą įvertindavo Žalia natele, taip pat, jie buvo pasiruošę ir Raudoną natelę, bet jos neprireikė, nes visi atsakymai buvo teisingi. Visi dalyviai pasirodė puikiai.

    Besiruošdami Muzikinei viktorinai, vaikai sužinojo daug naujų dalykų apie muziką. Viktorinos metu jie smagiai praleido laiką, buvo pasipuošę Natelėmis. Vėliau gavo skanų prizą.

Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė, info, ikimokyklinio ugdymo mokytojos Jolita Matulytė ir Rūta Jevsejevienė, foto.

 

EKORITMAS

Lopšelio – darželio „Pušaitė“, meninio ugdymo mokytoja Šilenė, kartu su „Nykštukų“ grupės auklėtinių Bernardu dalyvavo Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų muzikos instrumentų parodoje „Ekorimas“, skirtoje Pasaulinės Žemės dienai paminėti. Kartu, iš antrinių žaliavų sukūrė muzikos instrumentą „Pasakų Herojų Jūra“.

     Kaip pasigaminti tokį instrumentą? Priemonės – šviesūs plastikiniai buteliai, nebenaudojami mini žaisliukai, nereikalingi smulkūs daiktai, skaidri lipni juosta.

      Muzikos instrumento gamyba buvo labai smagi. Gamyba – pasiimkite tuščią perpjautą plastikinį permatomą butelį ir kartu su vaiku iš stalčių, iš lentynėlių, iš po lovų, iš visur kur tik įmanoma, surinkite kuo daugiau skirtingų nereikalingų smulkmenų. Juos sudėkite į plastikinį butelį ir užklijuokite.

      Kaip groti? Lėtai vartykite muzikos instrumentą iš vienos pusės į kitą, klausykitės “Jūros” garsų ir stebėkite“Pasakų Herojus”, kurie lenkdami vienas kitą, seka vis naują istoriją.

      Tai – garsų, spalvų, formų, gyvūnų figūrėlių, naujų skambesių pažinimas ir t.t.  Rekomenduoju pasigaminti tokį instrumentą: vaikui džiaugsmas, o namie bus ŠVARIAU .

     Viso dalyvavo 39 Vilniaus ugdymo įstaigos, buvo sukurta ir parodoje eksponuota 180 muzikos instrumentų, pagamintų iš antrinių žaliavų ir gamtinės medžiagos. Taip pat, skirtos nominacijos, apdovanojimai, padėkos, knygelės. Muzikos instrumentas „Pasakų Herojų Jūra“ gavo „Geriausio Muzikinio Žaislo“ apdovanojimą.

     Labai norėčiau pasidalinti PDF leidiniu su darželio bendruomene, kuriame rasite visus sukurtus instrumentus, jų aprašus, fotografijas ir gal Jums kils noras su savo vaiku pasigaminti kažką panašaus.

Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė, info. ir foto.

 

GEDIMINO PILYS LIETUVAI

„Linksmųjų Nykštukų“ bendruomenė dalinasi  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos akimirkomis ir džiaugiasi aktyviu tėvelių įsitraukimu į prasmingą veiklą. Šeimos noriai dalyvavo pedagogų inicijuotoje „Gedimino pilių“ parodoje.  Tėveliai, kartu su vaikais,  iš įvairių žaliavų, konstravo ir statė Gedimino pilis. Vaikams didelis džiaugsmas ir pasididžiavimas pristatyti tai, ką darė kartu su šeima. Dėkojame visai mūsų bendruomenei už kūrybą ir mūsų idėjų palaikymą, taip mes su vaikais paminėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kovo 11 .

Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Aušra Končienė, Ieva Petrauskienė, , info. ir foto.

PIRMOJI PAVASARIO ŠVENTĖ- KAZIUKAS!

Kartu su pavasariu ateina ir pirmoji pavasario šventė – Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero diena.

Kovo 4 – 5 dienomis, lopšelio-darželio „Pušaitė“, grupėse šurmuliavo Kaziuko mugė.  Šiomis dienomis grupėse skambėjo dainos, trepsėjo kojos šokio ritmu… Kiekvienoje grupėje vyko prekyba/mainai rankdarbiais, kuriuos pagamino patys vaikai. Visa įstaigos bendruomenė didžiavosi rankdarbių gausa ir  papuoštais stalais. Akys raibo nuo įvairiausių gėrybių, riestainių suvertų ant juostelių, spalvingų verbų, papuošalų, darbelių. Dalinamės ir su Jumis pavasario šventine nuotaika iš mugių.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Geradavičiūtė, info. ir foto.

KOVO 11-OSIOS PAMINĖJIMAS

Kovo 11- oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šios dienos įvykių reikšmę supranta visi Lietuvos piliečiai. Supranta savaip ir vaikai: mažesnieji – kaip antrąjį Lietuvos gimtadienį, vyresnieji – kaip laisvę rinktis, veikti, gyventi. Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ vaikai džiugiai minėjo šią dieną: ruošė dovaną Lietuvai – dekoravo raideles, eksperimentavo, atliko kūrybines užduotis, konstravo. Grupėse skambėjo dainos, poezijos posmai. Vaikai nuoširdžiai giedojo Tautišką giesmę, samprotavo, kaip kiekvienas iš mūsų gali išreikšti meilę Lietuvai, ją puoselėti… O galim ir privalom kiekvienas, nes Lietuva, tai mes…

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Jurgita Morkūnaitė-Utkienė, info. ir foto.

LOPŠELIO GRUPIŲ EKSPOZICIJA „VASARIO 16-OSIOS GATVĖ“

Artėjant Vasario 16 dienos šventei, mums, mažųjų lopšelinukų auklėtojoms, kilo mintis: paskelbti smagų iššūkį tėveliams, pavadintą „Namelis nameliukas“. Kiekviena šeima buvo pakviesta priimti šį iššūkį ir iki vasario 15 d. drauge su vaikučiais iš pasirinktos, nebenaudojamos mažos dėželytės, ar atidėtos naujam gyvenimui dėžutės, o gal dėžių dėžės, kurią kaip tik ruošiamasi išmesti – imti ir padaryti spalvingą namelį. REIKALAVIMAS: KUO KŪRYBIŠKIAU IR ŽAISMINGIAU, TUO GERIAU! Taip visi drauge sukūrėte spalvingąją Vasario gatvę 16-osios gatvę. Tad kviečiame pasivaikščioti po ją!

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Roma Žilionienė, info. ir foto.

SPALVOTOS LEDO PILYS

Šiemet turime puikią žiemą. Daug sniego, kuris suteikia mažiesiems ne tik daug teigiamų emocijų, padeda tobulinti kalbos, smulkiosios motorikos įgūdžius bei mėgautis neribotomis linksmybėmis su sniegu ir ledu. Šaltukas padeda mažyliams pastatyti ledo pilis. Prieš Tėvynės Lietuvos gimtadienį pasipuošėme ne tik darželio erdves, bet ir norėjome, kad mūsų pilių spalvos džiugintų ir glostytų apsilankančiųjų širdis, ugdytų patriotinius jausmus, meilę gimtąjam kraštui.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Marija Andziulevičienė, info. ir foto.

VILNIAUS GIMTADIENIS

Sausio  25 diena „Pušaitukai“ šventė 698-ąjį  Vilniaus gimtadienį. Tai buvo smagumėlis – šokome, dainavome, deklamavome, iš sniego lipdėme  gimtadienio tortą. Vilnius – mūsų gimtasis miestas, kuriame mums smagu augti. Vaikai su džiaugsmu darė dovanas savo gimtajam miestui – Vilniui. Vyresnieji vaikai žino, kad už dviejų metų švęsime jubiliejinį  700 m. Vilniaus gimtadienį. Sužinojo, kokie mikrorajonai yra Vilniuje ir kokie žinomi pastatai juose yra. Centrinėje Vilniaus dalyje stovi ant aukšto kalno Gedimino pilis. Visiems  yra labai smagu gyventi mūsų nuostabiame  ir gražiame mieste – Vilniuje.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė, info. ir foto.

 

AKCIJA „MŪSŲ LANGE- LIETUVA“

Aktualumas
Laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiamos vertybės. Jos aukštesnės už gerovę. Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis. Būtent tokia yra Vasario 16-oji- diena, kuri labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.

Ši akcija kviečia prisijungti visus, kurie neabejingi…
Tikslas – Paminėti Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
Uždaviniai:
· Telkti Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo pedagogų bendruomenę.
· Kurti, puošti langus įvairiomis meninės raiškos priemonėmis.
· Skatinti ugdytinių, pedagogų, tėvų (globėjų) kūrybiškumą, meninę raišką, originalumą.
· Skatinti dalyvauti visus ugdytinius, tėvus (globėjus), įskaitant ir tuos, kurie dirba iš namų.
· Inicijuoti akcijos dalyvius naudotis šiuolaikinėmis komunikavimo priemonėmis.
  Mūsų lopšelis/darželis taip pat prisideda prie šios akcijos ir norime paminėti Vasario 16-ąją.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė Katkauskaitė, info. ir foto.

TRYS KARALIAI

Šiandien, sausio 6 dieną, Pušaitės darželį aplankė TRYS KARALIAI.

Karaliai buvo nustebę, kad vaikai pažino, kas juos aplankė, o vienas gudrutis iš Ežiukų grupės net karalių vardus pasakė! Kasparas, Baltazaras ir Merkelis minė mįsles, kalbino mažuosius, o už išradingus atsakymus visus apdovanojo vaisiais. Pasistiprinę vaikučiai ėmėsi eglučių nupuošimo. Lauksime kitų švenčių….

L.e.p. direktoriaus paduotoja ugdymui Rūta Liubinavičienė, info. ir foto.

ŽIBINTŲ ŠVENTĖ

Lapkričio 12 dieną darželyje vyko žibintų šventė. Vaikai labai jos laukė: gamino žibintus, mokinosi dainelių, stebėjo plazdančią žvakės liepsnelę. „Šviesk, šviesk, žvakele šventa, šviesk, šviesk, ugnele šilta…“ skambėjo dainos žodžiai. Padainavę , pasišviesdami žibintais, vaikai su mokytojomis ėjo į savo aikšteles ieškoti lobio−šviesos dovanų. Kiek džiaugsmo, klegesio  suteikė rasta spindinti žvaigždė, šviečiančios apyrankės, meduoliai – žvaigždės ir kitos staigmenos.

Kaip žibintai nuo vėjo apsaugo žvakės liepsnelę, taip kiekvienas savo širdyje saugokime, puoselėkime, auginkime,  dovanodami aplinkiniams savo širdžių šviesą ir šilumą, gerą žodį, šypseną, apkabinimą…

 

                                                        Ikimokyklinio ugdymo  mokytoja Jurgita Morkūnaitė – Utkienė, info ir foto.

RUDENĖLIO ŠVENTĖ

Šiandien, lapkričio 4 dieną, vyko Rudenėlio šventė. Mokytojus ir vaikus vidiniame kiemelyje pasitiko auksaspalviais lapais pasipuošęs Rudenėlis, kuris visus nuteikė puikia nuotaika. Mokytojai ir vaikai buvo pasipuošę grybais, zuikiais, obuoliukais, ežiukais ir kitais personažais. Į kiemą taip pat atkeliavo ir griaustinis, kuris Rudenėliui atnešė pilną ąsotį lietaus vandens. Tam, kad vaikai augtų dideli, protingi ir sveiki Rudenėlis juos palaistė lietaus vandeniu. Rudenėlio šventės dalyviai dainavo daineles, deklamavo eilėraščius bei susipažino su ežiukų šeimyna. Buvo daug šypsenų, juoko ir teigiamų emocijų.

Atsisveikindamas Rudenėlis pavaišino vaikus obuoliais iš sodo, kuriuose gausu vitamino C, A, B ir kitų naudingų medžiagų.

Vėliau vaikus pasitiko kūno kultūros mokytojas, kuris vaikams paruošė daug aktyvios veiklos. Vaikai ne tik rinko lapus atsisveikindami su rudeniu, bet ir dalyvavo sporto rungtyse, kuriuose turėjo apibėgti paruoštas kliūtis, mesti į taikinį ir kt.

Nors šventė vyko laikantis grupių izoliacijos principo, tačiau joje netrūko draugiškos atmosferos, azarto ir geros nuotaikos.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Alina Bazys info. ir foto.

MUZIKOS DIENA

Darželyje, spalio 1 dieną vyko Pasaulinės  Muzikos dienos minėjimas. Jame dalyvavo viso darželio vaikai (išskyrus lopšelio grupes).  Muzikinių užsiėmimų metu vaikai nedainavo, nešoko, neimprovizavo, o piešė Muziką. Salėje, ant grindų, buvo patiestas didelis popieriaus ritinys, spalvotų dažų (guašo) paletės, įvairaus dydžio teptukų. Vaikai su dideliu džiaugsmu tapė klausydami klasikinės, erdvinės, terapinės muzikos garsų. Maišė spalvas, dalinosi. Ramiai piešti jiems nepavyko, nes vis kildavo noras garsiai išreikšti emocijas, matant kaip susiliejo spalvos, kaip banguoja Muzikinė jūra. Atsivėrė mažųjų nuostaba, akys žibėjo, kai taškėm dažus kaip lietų, piešėm audrą… Jautėsi laisvė. Muzika – betarpiškai pasiekia kiekvieno vaiko širdį, o jei šalia ir Muzikos sesė Tapyba… Buvo puiki patirtis, rezultatai kabo muzikos salėje, puiki dekoracija rudenėlio šventėms. Iš vaikų piešinių iškarpytos širdelės pradžiugino grupių mokytojus Mokytojų dienos proga!

Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė info. ir foto.

SUDIE, VASARĖLE!

„Vasara yra tarsi savaitgalis. Jis yra toks pat gražus ir praeina taip pat greitai. Birželis yra penktadienis, liepa yra šeštadienis, rugpjūtis yra sekmadienis.“ –  Marina Tsvetaeva.

Taip nepastebimai greitai prabėgo vasaros dienos. Visos kupinos naujų potyrių, įspūdžių bei šiltų prisiminimų. Vaikai, darželyje, šią paskutinę vasaros dieną palydėjo – ryškiomis spalvomis piešdami lauke.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Milda Lapinskaitė, Jurgita Morkūnaitė – Utkienė info. ir foto.

KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO ŠVENTĖ

Lopšelyje darželyje Pušaitė, 07.06d. vyko Karaliaus Mindaugo Karūnavimo minėjimo šventė. Vaikai pasipuošę karūnomis sugūžėjo į darželio vidinį kiemelį, kuriame buvo supažindinti su švente, parodant trumpą filmuką, apie Karaliaus Mindaugo valdymo metą. Vėliau juos aplankė tikrasis Karalius Mindaugas kuris papasakojo apie savo valdymo metus, tradicijas. Skambant Mindaugo karaliavimo laikų muzikai, pasikvietęs žmoną Karalienę Mortą, šoko pasisveikinimo šokį. Vaikai buvo pavaišinti Karališkomis vaišėmis ir įsiamžino tikrame Karališkame soste kartu su Karaliumi ir Karaliene. Šventę baigėme giedodami Lietuvos himną.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Karolinos ir meninio ugdymo mokytojos Šilenės info. ir foto.

JONINĖS, RASŲ ŠVENTĖ

Birželio 23 dieną pušaitukai linksmai šventė Jonines. 2-3 metų vaikai su tėveliais iš vakaro nusipynė Joninių vainikus, o didieji su mokytojomis pynėsi patys. Skambėjo daug muzikos, buvo šokių ir muilo burbulų, sveikinome Jonus ir Janinas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Deimantės Katkauskaitės info. ir foto.