Piemenėlių pramogos

Nuo Sekminių iki Šv. Martyno (lapkričio 11 d. ) ar baltojo Ožio (lapkričio 12 d.) dienos – gyvulių ganymo laikotarpis. Piemenys per vasarą susibičiuliaudavo ir visokių pramogų susigalvodavo, kad diena neprailgtų o orams atvėsus dar ir sušiltų. Tai ir žaidimai grupelėmis, ir poromis, daugiausia varžymosi – savo jėgos ir vikrumo demonstravimas. Todėl lapkričio 22 d. „Saulučių“ grupės vaikai, dalyvavo projekte skirtam etnokultūros puoselėjimui, Šv. Martyno dienai – ganiavos pabaigai paminėti. Projektas skirtas vaikų sampratos ugdymui apie senovės lietuvių tradicinius žaidimus. Veiklų metu skatinome vaikų, draugiškus tarpusavio santykius, lavinome judėjimo įgūdžius, žaidžiant ir varžantis. Projekto veiklos buvo ne tik įdomios,  informatyvios ir žaismingos, bet ir suteikė galimybę giliau pažinti lietuvių kultūros tautines tradicijas.

IU mokytojos Deimantės info. ir foto.

Google Translate