„Pušaitės ekologiniu takeliu“ veikla

RUDENINĖS GAMTOS SPALVOS

„Vėžliukų“ ir „Kodėlčiukų“ grupės vaikučiai susiruošė į parką. Stebėjome gražiomis spalvomis pasipuošusią gamtą, skaičiavome kiek turi būti vaikų, kad apkabintume pušį. Sustoję prie jos, matavome ūgį. Klausėmės ir stebėjome, kaip genys kala medį, o danguje suka ratus vanagai. Vėliau radome grybų. Vaikai sužinojo, kaip žymimi medžiai, kuriuos reikės pjauti. Išsiaiškinome kaip atrodo pažeisto medžio vidus, apžiūrėjome jo žievę. Klausydami, kaip smagiai čeža lapai po kojom, sugrįžome į darželį.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rūta Jevsejevienė. info ir foto

 

 

LINKSMIEJI MOLIŪGAI

Kiekvienais metais spalio pradžioje organizuojame Oranžinę dieną, kurios pagrindinis akcentas – moliūgas. Moliūgo gimtadienį jau šventėm, su egzotiškais augalais ar prieskoninėm žolelėm jis draugavo, tai šiais metais kiekvienos grupės pedagogai su vaikais darė linksmąjį moliūgą. Ilga linksmuolių virtinė išsirikiavo mūsų vidiniame kieme, tad kviečiame aplankyti.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jolita Matulytė info. ir foto.

ŽOLINIŲ ARBATINĖ

Nors Žolinės bus švenčiamos savaitgalį, „Pušaitės“ vaikučiai šiandien buvo pakviesti į ŽOLINIŲ arbatinę. Mokytojos ir mokytojų padėjėjos virė visokiausių žolynų arbatas: kmynų, medetkų, ežiuolių, čiobrelių, ramunėlių, aviečių, liepžiedžių.

Vaikai ragavo, uostė, aptarė skonius, spalvas,  čiupinėjo ir uostė žoleles. Mokytojos pasakojo apie žolelių arbatų naudą, kada ir kokias galima gerti. Pedagogės Jurgita ir Olia mokė iš dobiliukų žiedų pasigaminti teptukus dailės darbeliams. Diena buvo įdomi naujomis patirtimis ir atradimais.

L. e . p . direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rūta Liubinavičienė, info. ir foto.

SODINAME, AUGINAME

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, mažieji pušaitukai su savo mokytojomis daigina, sodina bei puoselėja savo aikštelėse esančius daržus. Juose jau po truputį stiebiasi salotos, krapai, pomidorai, agurkai, pupelės ir kitos daržovės. Be daržų dar šiemet turime lovelius, kuriuose žydės įvairios gėlės ir vaistažolės. Rudenį labai tikimės visi nuimti didelį derlių ir mėgautis įvairių žolelių arbata.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jolita Matulytė, info. ir foto.

ŽEMĖS DIENA PUŠAITĖJE

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Mūsų darželis jau ne pirmus metus taip pat švenčia šią dieną, nes manome, jog nuo mažų dienų turime pasakoti, aiškinti ir savo pavyzdžiu rodyti, tuomet ir vaikai sąmoningai mylės gamtą, rūpinsis aplinka, o gal net padės spręsti ekologines problemas.

Visą dieną grupėse vyko pokalbiai bei diskusijos, kad reikia saugoti žemės turtą – taupyti vandenį, nelaužyti medžio šakelių, neteršti ir nešiukšlinti aplinkos, nes juk gamta – visų mūsų namai. Ir tuose namuose gera turi būti vabaliukui, paukščiui, žvėreliui, medžiui, gėlei ir žmonėms.

Kiekviena grupė gavo po dėlionės detalę, ją papuošę sujungėme į bendrą mūsų planetos vaizdą. Priešmokyklinių grupių vaikai dalyvauja projekte „Tavo žinia žmonijai“ ir perdavė tokią žinią- „ Mūsų žemė nuostabi, šiukšlinti, skriausti, tu jos negali!“.

Rūpinkimės žemės išsaugojimu – kiekvieną akimirką, kiekvieną minutę, kiekvieną dieną!

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jolita Matulytė. Info ir foto.

ŽEMĖS DIENA MAŽŲJŲ AKIMIS

„Dainuoja Pieva, Miškas, Kalnas, Upė, pavasario švelnus lietus – papuoškim Žemę savo rankom ir džiaugsimės visi kartu.“

Paminėdami žemės dieną mes, mažiausi „Pušaitukai“, dėliojome, mokėmės, stebėjome, spalvinome… Vaikai aktyviai dalyvavo pokalbiuose apie tai, kaip reikia saugoti žemę – nelaužyti medžio šakelių, nešiukšlinti, taupyti vandenį, neskinti gėlių.

Padėkojome saulei, kad mus šildo, kad augina visa kas gyva ir savo spalvomis mus džiugina.

Tarėme ačiū  ir mėnuliui, kad leidžia žemei ir saulei pailsėti ir vėl keliauti amžinu gyvybės ratu.

Po smagių veiklų vaikai išbėgę į pavasarėjantį kiemelį džiaugėsi linksmai plevenančiais debesėliais. Žemę puošėme gėlėmis, boružėlėmis.

    Ikimokyklinio ugdymo mokytojos  Rita Jurevičienė, Angelė Morozienė, info. ir foto.

MYLIME IR RŪPINAMĖS PAUKŠTELIAIS

Sausį startavo lopšelio grupių veikla ,,Mylime ir rūpinamės paukšteliais“. Šios veiklos tikslas – ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus ir meilę gamtai bei ekologinį sąmoningumą panaudojus antrines žaliavas.

Vaikai kartu su pedagogėmis gamino lesyklėles iš antrinių žaliavų: kartono, popieriaus ritinėlių.

Visos lopšelio grupės buvo kūrybiškos, todėl darbai skirtingi ir orginalūs. Džiugina tai, kad vaikai stebi lesyklėles, jose atskrendančius pakščius, rūpinasi maisto atsargomis taip ugdydami savo meilę gamtai bei gebėjimą pasirūpinti silpnesniais.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Angelė Marozienė, info. ir foto.

KAČIUKŲ TROBELĖS TRIMEČIAI DŽIAUGIASI SAVO DARBAIS

„Kačiukų trobelės“ vaikai Naujuosius metus pradėjo dalyvaudami respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų smulkiosios motorikos ugdymo(si) galimybių skatinimo projekte „Juda piršteliai-bunda žodeliai“. Vaikams buvo smagi pirmoji pažintis su raidelėmis. Taikant STEAM ugdymo būdą darėme raideles.

2020-12 dalyvavome respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų, vaikų ir tėvų kūrybinių darbų parodoje „Teatro lėlė“. Dėkojame  Kristinos K. tėveliams  dalyvavusiems parodoje ir paruošusiems darbelį. Vaikams  patinka vaidinti ir žaisti su lėlėmis, susipažinti su teatro paslaptimis.

2020 11 dalyvavome respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pedagogų kūrybinių darbų fotografijų parodoje „Kuriame rudenį“. Darėme įvairius darbelius iš nukritusių medžių lapų, džiaugėmės rudens spalvomis.

2020 10 dalyvavome respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtualioje nuotraukų parodoje „Gamtos dailininkas-ruduo“. Vaikučiai su tėveliais darė darbelius iš gamtinės medžiagos.

2020 11 vaikučiai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų darbelių foto parodoje „Žibintų šviesoje“. Žibintus gaminome  iš antrinių žaliavų, taip skatindami vaikus panaudotus daiktus „prikelti“ antram gyvenimui.

Žingsnis po žingsnio keliaujame link didesnių laimėjimų ir pasiekimų, juk mums dar tik treji…

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė info. ir foto.

 

MOLIŪGO GIMTADIENIO TORTAS

Nuo ankstyvo trečiadienio ryto rinkosi į darželį vaikai bei darbuotojai apsirengę ar turėdami oranžinės spalvos akcentų, skleisdami oranžinę šilumą ir dalindami šypsenas. Jau 5 kartą švenčiame šią dieną, tai ir mokytojai su vaikais šiemet kūrė kompozicijas ,,Moliūgo gimtadienio tortas“. Kompozicijai naudojome įvairias daržoves, užaugintas balkone, darže pas močiutę, sodyboje, bet pagrindinis kompozicijos akcentas – moliūgas ir skaičius 5.

Oras tą dieną buvo nuostabus, tai visų oranžinė nuotaika puikiai skleidėsi lauko aikštelėse, o moliūgienė – skani, ryški, aromatinga.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Jolita Matulytė, info. ir foto.

GAMTOS ATRADIMAI

SRAIGĖ ,,PASIKINKĖ“ ŠLIUŽĄ,

MANĖ, KAD IŠMOKS GREIT ŠLIAUŽT.

NA, O ŠLIUŽAS, KAD SUŠUKS ĮTŪŽĘS:

-SRAIGE, AŠ  VISAI NENORIU PRAMOGAUT !!!

Visą vasarą ,,Vėžliukų“ grupės vaikai stebėjo sraiges. Jas rinko, skaičiavo, ,,maitino“, apžiūrinėjo kokių spalvų jų ,,nameliai“, rengė sraigių lenktynes. Šį kartą nusprendė palyginti jas su šliužu. Aiškinosi kuo jie panašus, kuo skiriasi. Stebėjo šliaužimo kelio linijas, matavo ilgį, kai susisukę ir išsitiesia visu ilgiu, kokių spalvų. Išbandė, ar šliužas galės pajudėti uždėjus ant jo sraigę.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rūta Jevsejevienė info. ir foto.

 

ŠYPSENOS DIENA

Šypsena yra kreivė, ištiesinanti viską.

Rugpjūčio 18 d. šypsojosi visi-maži ir dideli. Šypsenėlėmis pasipuošė ir darželio erdvės. Vaikučiai piešė ant balionų, vienkatinių lėkštučių, šaligatvio,aplikavo, kirpo šypsenėles ir jas dovanojo savo draugam, auklėtojom, tėveliam. Visi daug šypsojomės ir šypsenas dalinome aplinkiniam. Su šypsena daug smagiau praeina diena.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė info. ir foto.

Dėkojame visiems dalyvavusiems Moliūginės linksmybių parodoje

Žemės diena „Pušaitės“ kieme

Vaikystė – tai didelė Žemė iš kurios mes visi kilę… Ugdydami pagarbą gimtam kraštui, žemei, gyvybei, skatindami pajusti žmogaus ir gamtos ryšį bei didingumą supančios aplinkos  mes, mažieji lopšelinukai ,,Pušaitės“ vaikučiai, pavasario lygiadienį ,,Žemės dieną“ pasitikome su gera nuotaika. Nuo pat ryto mažųjų aikštelė pražydo auklėtojų pagamintomis gėlėmis. Pavasariškais žiedais pasipuošė pievelė, medžiai ir tvoros. Žaidimų aikštelėje mažieji ugdytiniai kasdien stebi ir tyrinėja aplinką, renka įvairius akmenukus, kitą gamtinę medžiagą, mokosi pažinti medžius juos apžiūrinėdami. Stebi, kokie paukščiai lanko šiuos medžius. Džiaugiamės, kad pavyko sukurti dovaną mūsų Žemei ir ištarti jai „AČIŪ“!

 Ankstyvojo ugdymo pedagogės Angelės Morozienės inf., auklėtojos padėjėjos Daivos Munčelienės iliustr.


ĮGYVENDINTI PROJEKTAI: