„Pušaitės ekologiniu takeliu“ veikla

Dėkojame visiems dalyvavusiems Moliūginės linksmybių parodoje

Žemės diena „Pušaitės“ kieme

Vaikystė – tai didelė Žemė iš kurios mes visi kilę… Ugdydami pagarbą gimtam kraštui, žemei, gyvybei, skatindami pajusti žmogaus ir gamtos ryšį bei didingumą supančios aplinkos  mes, mažieji lopšelinukai ,,Pušaitės“ vaikučiai, pavasario lygiadienį ,,Žemės dieną“ pasitikome su gera nuotaika. Nuo pat ryto mažųjų aikštelė pražydo auklėtojų pagamintomis gėlėmis. Pavasariškais žiedais pasipuošė pievelė, medžiai ir tvoros. Žaidimų aikštelėje mažieji ugdytiniai kasdien stebi ir tyrinėja aplinką, renka įvairius akmenukus, kitą gamtinę medžiagą, mokosi pažinti medžius juos apžiūrinėdami. Stebi, kokie paukščiai lanko šiuos medžius. Džiaugiamės, kad pavyko sukurti dovaną mūsų Žemei ir ištarti jai „AČIŪ“!

 Ankstyvojo ugdymo pedagogės Angelės Morozienės inf., auklėtojos padėjėjos Daivos Munčelienės iliustr.


 

Projektas “SAULĖTO ORANŽINIO TRAUKINIO KELIONĖ PER LIETUVĄ”

Lopšelis – darželis “Pušaitė” dalyvauja respublikiniame ekologiniame  švietimo projekte  “SAULĖTO ORANŽINIO TRAUKINIO KELIONĖ PER LIETUVĄ”. Atlikdami šio projekto skirtas užduotis, pirmiausiai, 2018 m. spalio 2 d. kūrėme kompoziciją “Sveikuolių moliūgų ir vaistinių augalų bičiulystė“. Moliūgai atkeliavo iš vaikų sodų, kaimų bei iš mūsų daržiuko. Dalį vaistinių augalų užsiauginome pačios, o kai kuriuos – atnešė pedagogai ir vaikai.  Išvydusi mūsų moliūgėlius su vaistažolėm, auklėtoja Rūta -Viktorija Jevsejevienė sukūrė eilėraštį:

Moliūgėliai atriedėjo

Į vaistažolių alėją,

Kur linguodami prieš vėją

Ąžuolai šakeles kėlė.

Jie pakalbino melisą,

Šalavijams kasas rišo,

Putinais pasidabino,

Mėtos arbata vaišino…

Moliūgėliams taip patiko,

Toj alėjoj pasiliko,-

Kur gausu vitaminų,

Daug petražolių ir kmynų…

Serenčiais, raudonėliais kvepia,

O medetkos kažką slepia…

Jeigu būsite šalia-

Būtinai užsukit čia!

 

 2018 m. spalio 15 dieną iš ryto susirinko 4-ių darželio grupių – “Vėžliukų”, “Kodėlčiukų”, “Linksmųjų nykštukų” ir “Kačiukų trobelės” vaikai į lauko aikštelę švęsti Oranžinę dieną. Tiek vaikai, tiek pedagogai savo aprangoje turėjo oranžinės spalvos akcentų, rankose – oranžines vėliavėles.

Auklėtoja Danguolė vaikams pasakojo apie moliūgo svarbą ir naudą, teiravosi, kaip sekėsi šiais metais užauginti moliūgus, minėm mįsles, visi drauge šokome ir dainavome oranžiniame draugystės ratelyje. Iš kaštonų vaikai dėliojo moliūgų formas, pūtėm muilo burbulus.

Šypsenos spindėjo dalyvaujančių veiduose,  ir tai virto tarsi stebuklu – net rimtesni vaikai pradėjo šypsotis, o kai kas ir kvatoti. “Žmogus, duodantis ne daug su šypsena, iš tiesų atiduoda daugiau, nei tas, kuris duodamas daug, daro tai susiraukęs.” (Žydų patarlė).

Jau antrus metus iš eilės vaikai ragauja ir skanauja Pono Moliūgo sriubos. Sriuba vaišiname visą darželio kolektyvą. Šiais metais sriuba buvo kaip niekada gardi, nes vaikai prašė dar ir dar, galbūt tokį apetitą įtakojo ir tai, kad valgėme ją lauke.

Įspūdžiai patys geriausi. Džiugios akimirkos, vyraujanti oranžinė spalva teikė malonumo pojūtį.

 


ĮGYVENDINTI PROJEKTAI: