„Pušaitės ekologiniu takeliu“ veikla

Žolinių šventė 

Šiandien, rugpjūčio 14 d., PUŠAITĖJE šventėme ŽOLINĘ. Mokytojos ir mokytojų padėjėjos paruošė skirtingų žolelių arbatas (čiobrelių, melisų, juodųjų serbentų, mėtų, ežiuolės, ramunėlių). Vaikučiai vidinio kiemelio ŽOLINĖS ARBATINĖJE ragavo jas, čiupinėjo, uostė.  Virė diskusijos, kada kokią arbatą reikia gerti. Kiekviena grupė rinko arbatų karalienę, t.y. kuri arbata skaniausia. Vyresnieji skaitė prie ąsočių esančius užrašus – kad žinotų, kokią arbatą skanauja.   Esame dėkingi tėveliams, kurie ne tik atnešė žolynų, bet ir užrašė ant puokštelių pavadinimus.  Galėjome drąsiai, nebijodamos suklysti, įvardinti gausybę žolynų. Turėjome net 18 skirtingų rūšių žolynų!

Ant muzikos terasos iš žolynų, žiedų, lapų  planavom sudėti ŽOLINIŲ JUOSTĄ, bet gavosi ne tik juosta, bet ir visas ŽOLINIŲ medis.

L.e.p. dir. pav. ugdymui Rūtos info. ir foto

Mano vasaros aitvaras

Visi kažkada buvome mažais vaikais, stebėjome dangų ir norėjome skraidyti. Turbūt vaikystėje kiekvienas ne kartą leidome aitvarus, tad vėjas atpūtė aitvarų džiaugsmą ir į Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ kiemą. Turėjome aitvarų dieneles, kai vakai su mokytojomis galėjo pasidžiaugti jų kūrybos, gamybos bei leidimo lauke džiaugsmu, taip pat klausytis apie juos sakmių, dėlioti interaktyvias aitvarų dėliones, dainuoti ar kitaip įprasminti šias pilnas džiaugsmo dienas. „Ar matai, ar matai kyla aitvarai, virš baltų, virš baltų miegalių debesų.“

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Nijolės Ievos info. ir foto

„Aš saugau žemę“

Šiais metais mūsų darželis pirmą kartą prisijungė prie  LR Aplinkos ministerijos skelbiamos klimato savaitės veiklų. Gal kam nors gali pasirodyti, kad su ikimokyklinukais per anksti ar net sudėtinga kalbėtis apie klimato kaitą, bet mes manome, kad tai daryti yra būtina, aišku, vaikams suprantama kalba. Mažieji pušaitukai žino, kad reikia rūšiuoti atliekas, tausoti elektros energiją, taupyti vandenį, mėgsta stebėti gamtą ir nešiukšlinti joje.  Tokie pokalbiai ar diskusijos vyksta ne tik akcijų metu, bet ir kasdienybėje.
O šį kartą labai norime pasidžiaugti piešinių parodos dalyviais ir tarti jiems nuoširdų AČIŪ už iniciatyvumą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Jolitos Matulytės info ir foto.

 

„Aš saugau žemę“

Šiais metais mūsų darželis pirmą kartą prisijungė prie  LR Aplinkos ministerijos skelbiamos klimato savaitės veiklų. Gal kam nors gali pasirodyti, kad su ikimokyklinukais per anksti ar net sudėtinga kalbėtis apie klimato kaitą, bet mes manome, kad tai daryti yra būtina, aišku, vaikams suprantama kalba. Mažieji pušaitukai žino, kad reikia rūšiuoti atliekas, tausoti elektros energiją, taupyti vandenį, mėgsta stebėti gamtą ir nešiukšlinti joje.  Tokie pokalbiai ar diskusijos vyksta ne tik akcijų metu, bet ir kasdienybėje.
O šį kartą labai norime pasidžiaugti piešinių parodos dalyviais ir tarti jiems nuoširdų AČIŪ už iniciatyvumą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Jolitos Matulytės info ir foto.

 

Kaip „Saulučių“ grupės vaikai gamino muiliukus 

Trečiadienį (vasario 1 d.), „Saulučių“ grupės vaikai dalyvavo muiliukų gamybos edukacijoje. Prieš užsiėmimą kalbėjome apie muilą, jo istoriją, rūšis, naudą. Vėliau išbandėme smagiausią ir visų labai lauktą – praktinę dalį. Jos metu vaikai ištirpino muilo bazę mikrobangų krosnelėje. Išlydytą skystį supilstė į formeles, pridėjo gvazdikėlių, čiobrelių, levandų, cinamono, kokoso drožlių, įlašino įvairių kvapų eterinių aliejų, įdėjo maistinių dažų  ir paliko 15 min. sustingti. Pagamintą masę išėmė iš formelių. Vaikai džiaugėsi jų pačių pastangomis įgyvendintu edukacinės gamybos procesu – pasigamino gražių, mėgstamų spalvų bei įdomios formos, nepakartojamų, vienetinių muiliukų, kuriuos galės išbandyti namuose.

Nuoširdžiai dėkojame Benedikto mamai už priemones muiliukų gamybos edukacijai!

Ikimokyklinio ugdymo mokytojų A. Trafimovos ir V. Meškauskienės,  info ir foto.

„Saulučių“ išvyka į gyvūnų prieglaudą

Vasario 9 dieną „Saulučių“ grupės ugdytiniai važiavo į VšĮ „Tautmilės globa“. Išvykos tikslas buvo susipažinti su globos prieglaudoje esančių gyvūnų kasdienybe, jų laikymo sąlygomis, o taip pat ugdyti vaikų atsakomybę, pareigingumą ir empatiją. Gyvūnų prieglaudos darbuotoja papasakojo apie prieglaudoje esančius gyvūnus, jų kasdienybę, priežiūrą bei dėl ko gyvūnai patenka į prieglaudą. Ši išvyka vaikams paliko didelį įspūdį. Vaikai labai džiaugėsi, kad turėjo galimybę pašerti šunis bei pažaisti su likimo nuskriaustais katinėliais.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja A. Trafimova,  info ir foto.

Vaikų Žolinės

Prieš ilgąjį savatgalį, rugpjūčio 12 d., „Pušaitėje“ šventėme ŽOLINES. Pedagogai vidinio kiemelio ARBATINĖJE paruošė žolelių arbatų ąsočius ir  atnešė pievų, miškų, gėlynų gėlių puokštes, pririnko miške eglės kankorėžių. Tėveliai taip pat prisidėjo prie pasirengimo šventei – įdavė vaikams didžiulius glėbius  žolynų puokščių. Vaikučiai, apsilankę arbatinėje, ragavo, uostė, glostė, grožėjosi įvairiausiomis žolelėmis, gėrė jų arbatas. Pedagogės pasakojo, kuo naudingos vienų ar kitų žolelių arbatos, kaip ir kada jas reikėtų gerti. Nustebome, kad daug vaikų atpažino mėtų, ramunėlių arbatas ir žinojo, kada sveika jas gerti!

Iš atsineštų žolynų ir kankorėžių ant scenos vidiniame kiemelyje vaikai kūrė bendrą darželio ŽOLYNĖS ratą – mandalą. Fotografavomės atsiminimui.

Dėkojame visiems dalyviams, organizatoriams, tėveliams, pasistengusiems atnešti vasaros žalumos ir žiedų!

Smagu švęsti vasarą!

 
L.e.p. pavaduotoja ugdymui Rūta Liubinavičienė, info ir foto.

Lopšelinukų veikla „Tai margumai paukštelių“

Kol didesni darželio vaikai bėgo Velykų kiškių bėgime – į lopšelio grupės lauko aikštelę atskrido daug margaspalvių paukštelių. Jie nutūpė ne bet kur – o prie balos, kuri savo melsvumu priviliojo net ir gandrus – plasnojusius ieškoti varlių. Vaikai linksmai žaidė lauko pievelėje, kaip paukšteliai kedeno sparnelius, braidė ilgomis, kaip gandrų kojomis po pievelę, skraidino oro balionus ir gėrėjosi paukštelių gausa bei margumais.

Ikimok. ugdymo mokytojų R. Žilionienės info., M. Andziulevičienės foto

„Mokausi rūšiuoti“

Vaikams visuomet svarbu, kokį jiems pavyzdį rodo tėvai bei pedagogai, ypač, kai norime kažko išmokyti ir, aišku, vien žodžių nepakanka, dažniausiai tokia praktika turime užsiimti ir patys. Labai norisi tikėti, kad namie vaikai mato tinkamą pavyzdį ir juo vadovaujasi, nes darželyje tikrai daug ir dažnai šnekame apie šiukšlių rūšiavimą, gamtos apsaugą, ir ne tik šnekame, bet veikiame. Nuo vėlyvo rudens iki gruodžio švenčių mažieji pušaitukai dalyvavo aplinkosauginiame projekte „Mokausi rūšiuoti“. Grupių pedagogai labai žaismingai bei išradingai drauge su vaikais mokėsi rūšiuoti šiukšles, aiškino apie rūšiavimo naudą ir kas būtų, jei nesirūpintume mus supančia aplinka. Minėjome, kai rūšiuoji, vadinasi-galvoji. Tikime, kad auga sąmoningų žmonių karta.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jolita Matulytė info ir foto.

RUDENINĖS GAMTOS SPALVOS

„Vėžliukų“ ir „Kodėlčiukų“ grupės vaikučiai susiruošė į parką. Stebėjome gražiomis spalvomis pasipuošusią gamtą, skaičiavome kiek turi būti vaikų, kad apkabintume pušį. Sustoję prie jos, matavome ūgį. Klausėmės ir stebėjome, kaip genys kala medį, o danguje suka ratus vanagai. Vėliau radome grybų. Vaikai sužinojo, kaip žymimi medžiai, kuriuos reikės pjauti. Išsiaiškinome kaip atrodo pažeisto medžio vidus, apžiūrėjome jo žievę. Klausydami, kaip smagiai čeža lapai po kojom, sugrįžome į darželį.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rūta Jevsejevienė. info ir foto

 

„Ežiukai“ linksminasi

Ežiukų grupės vaikai surengė smagią Halovyno šventę. O viskas prasidėjo nuo didelio moliūgo, kuris apsigyveno grupėje. Vaikai ėmėsi darbo. Išskaptavo, surinko sėklas, išpjovė akis, nosį, burną, pasigamino kaukes. Atsiskleidė vaikų kūrybinės, meninės galios. Tarpusavio bendradarbiavimo gebėjimai. Į šią veiklą prisijungė ir tėveliai, puošdami vaikus kostiumais. Visiems buvo linksma ir smagu.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Regina Janulytė ir Vida Matijošienė, info ir foto.

 

 

 

LINKSMIEJI MOLIŪGAI

Kiekvienais metais spalio pradžioje organizuojame Oranžinę dieną, kurios pagrindinis akcentas – moliūgas. Moliūgo gimtadienį jau šventėm, su egzotiškais augalais ar prieskoninėm žolelėm jis draugavo, tai šiais metais kiekvienos grupės pedagogai su vaikais darė linksmąjį moliūgą. Ilga linksmuolių virtinė išsirikiavo mūsų vidiniame kieme, tad kviečiame aplankyti.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jolita Matulytė info. ir foto.

ŽOLINIŲ ARBATINĖ

Nors Žolinės bus švenčiamos savaitgalį, „Pušaitės“ vaikučiai šiandien buvo pakviesti į ŽOLINIŲ arbatinę. Mokytojos ir mokytojų padėjėjos virė visokiausių žolynų arbatas: kmynų, medetkų, ežiuolių, čiobrelių, ramunėlių, aviečių, liepžiedžių.

Vaikai ragavo, uostė, aptarė skonius, spalvas,  čiupinėjo ir uostė žoleles. Mokytojos pasakojo apie žolelių arbatų naudą, kada ir kokias galima gerti. Pedagogės Jurgita ir Olia mokė iš dobiliukų žiedų pasigaminti teptukus dailės darbeliams. Diena buvo įdomi naujomis patirtimis ir atradimais.

L. e . p . direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rūta Liubinavičienė, info. ir foto.

SODINAME, AUGINAME

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, mažieji pušaitukai su savo mokytojomis daigina, sodina bei puoselėja savo aikštelėse esančius daržus. Juose jau po truputį stiebiasi salotos, krapai, pomidorai, agurkai, pupelės ir kitos daržovės. Be daržų dar šiemet turime lovelius, kuriuose žydės įvairios gėlės ir vaistažolės. Rudenį labai tikimės visi nuimti didelį derlių ir mėgautis įvairių žolelių arbata.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jolita Matulytė, info. ir foto.

ŽEMĖS DIENA PUŠAITĖJE

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Mūsų darželis jau ne pirmus metus taip pat švenčia šią dieną, nes manome, jog nuo mažų dienų turime pasakoti, aiškinti ir savo pavyzdžiu rodyti, tuomet ir vaikai sąmoningai mylės gamtą, rūpinsis aplinka, o gal net padės spręsti ekologines problemas.

Visą dieną grupėse vyko pokalbiai bei diskusijos, kad reikia saugoti žemės turtą – taupyti vandenį, nelaužyti medžio šakelių, neteršti ir nešiukšlinti aplinkos, nes juk gamta – visų mūsų namai. Ir tuose namuose gera turi būti vabaliukui, paukščiui, žvėreliui, medžiui, gėlei ir žmonėms.

Kiekviena grupė gavo po dėlionės detalę, ją papuošę sujungėme į bendrą mūsų planetos vaizdą. Priešmokyklinių grupių vaikai dalyvauja projekte „Tavo žinia žmonijai“ ir perdavė tokią žinią- „ Mūsų žemė nuostabi, šiukšlinti, skriausti, tu jos negali!“.

Rūpinkimės žemės išsaugojimu – kiekvieną akimirką, kiekvieną minutę, kiekvieną dieną!

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jolita Matulytė. Info ir foto.

ŽEMĖS DIENA MAŽŲJŲ AKIMIS

„Dainuoja Pieva, Miškas, Kalnas, Upė, pavasario švelnus lietus – papuoškim Žemę savo rankom ir džiaugsimės visi kartu.“

Paminėdami žemės dieną mes, mažiausi „Pušaitukai“, dėliojome, mokėmės, stebėjome, spalvinome… Vaikai aktyviai dalyvavo pokalbiuose apie tai, kaip reikia saugoti žemę – nelaužyti medžio šakelių, nešiukšlinti, taupyti vandenį, neskinti gėlių.

Padėkojome saulei, kad mus šildo, kad augina visa kas gyva ir savo spalvomis mus džiugina.

Tarėme ačiū  ir mėnuliui, kad leidžia žemei ir saulei pailsėti ir vėl keliauti amžinu gyvybės ratu.

Po smagių veiklų vaikai išbėgę į pavasarėjantį kiemelį džiaugėsi linksmai plevenančiais debesėliais. Žemę puošėme gėlėmis, boružėlėmis.

    Ikimokyklinio ugdymo mokytojos  Rita Jurevičienė, Angelė Morozienė, info. ir foto.

MYLIME IR RŪPINAMĖS PAUKŠTELIAIS

Sausį startavo lopšelio grupių veikla ,,Mylime ir rūpinamės paukšteliais“. Šios veiklos tikslas – ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus ir meilę gamtai bei ekologinį sąmoningumą panaudojus antrines žaliavas.

Vaikai kartu su pedagogėmis gamino lesyklėles iš antrinių žaliavų: kartono, popieriaus ritinėlių.

Visos lopšelio grupės buvo kūrybiškos, todėl darbai skirtingi ir orginalūs. Džiugina tai, kad vaikai stebi lesyklėles, jose atskrendančius pakščius, rūpinasi maisto atsargomis taip ugdydami savo meilę gamtai bei gebėjimą pasirūpinti silpnesniais.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Angelė Marozienė, info. ir foto.

KAČIUKŲ TROBELĖS TRIMEČIAI DŽIAUGIASI SAVO DARBAIS

„Kačiukų trobelės“ vaikai Naujuosius metus pradėjo dalyvaudami respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų smulkiosios motorikos ugdymo(si) galimybių skatinimo projekte „Juda piršteliai-bunda žodeliai“. Vaikams buvo smagi pirmoji pažintis su raidelėmis. Taikant STEAM ugdymo būdą darėme raideles.

2020-12 dalyvavome respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų, vaikų ir tėvų kūrybinių darbų parodoje „Teatro lėlė“. Dėkojame  Kristinos K. tėveliams  dalyvavusiems parodoje ir paruošusiems darbelį. Vaikams  patinka vaidinti ir žaisti su lėlėmis, susipažinti su teatro paslaptimis.

2020 11 dalyvavome respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pedagogų kūrybinių darbų fotografijų parodoje „Kuriame rudenį“. Darėme įvairius darbelius iš nukritusių medžių lapų, džiaugėmės rudens spalvomis.

2020 10 dalyvavome respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtualioje nuotraukų parodoje „Gamtos dailininkas-ruduo“. Vaikučiai su tėveliais darė darbelius iš gamtinės medžiagos.

2020 11 vaikučiai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų darbelių foto parodoje „Žibintų šviesoje“. Žibintus gaminome  iš antrinių žaliavų, taip skatindami vaikus panaudotus daiktus „prikelti“ antram gyvenimui.

Žingsnis po žingsnio keliaujame link didesnių laimėjimų ir pasiekimų, juk mums dar tik treji…

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė info. ir foto.

 

MOLIŪGO GIMTADIENIO TORTAS

Nuo ankstyvo trečiadienio ryto rinkosi į darželį vaikai bei darbuotojai apsirengę ar turėdami oranžinės spalvos akcentų, skleisdami oranžinę šilumą ir dalindami šypsenas. Jau 5 kartą švenčiame šią dieną, tai ir mokytojai su vaikais šiemet kūrė kompozicijas ,,Moliūgo gimtadienio tortas“. Kompozicijai naudojome įvairias daržoves, užaugintas balkone, darže pas močiutę, sodyboje, bet pagrindinis kompozicijos akcentas – moliūgas ir skaičius 5.

Oras tą dieną buvo nuostabus, tai visų oranžinė nuotaika puikiai skleidėsi lauko aikštelėse, o moliūgienė – skani, ryški, aromatinga.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Jolita Matulytė, info. ir foto.

GAMTOS ATRADIMAI

SRAIGĖ ,,PASIKINKĖ“ ŠLIUŽĄ,

MANĖ, KAD IŠMOKS GREIT ŠLIAUŽT.

NA, O ŠLIUŽAS, KAD SUŠUKS ĮTŪŽĘS:

-SRAIGE, AŠ  VISAI NENORIU PRAMOGAUT !!!

Visą vasarą ,,Vėžliukų“ grupės vaikai stebėjo sraiges. Jas rinko, skaičiavo, ,,maitino“, apžiūrinėjo kokių spalvų jų ,,nameliai“, rengė sraigių lenktynes. Šį kartą nusprendė palyginti jas su šliužu. Aiškinosi kuo jie panašus, kuo skiriasi. Stebėjo šliaužimo kelio linijas, matavo ilgį, kai susisukę ir išsitiesia visu ilgiu, kokių spalvų. Išbandė, ar šliužas galės pajudėti uždėjus ant jo sraigę.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rūta Jevsejevienė info. ir foto.

 

ŠYPSENOS DIENA

Šypsena yra kreivė, ištiesinanti viską.

Rugpjūčio 18 d. šypsojosi visi-maži ir dideli. Šypsenėlėmis pasipuošė ir darželio erdvės. Vaikučiai piešė ant balionų, vienkatinių lėkštučių, šaligatvio,aplikavo, kirpo šypsenėles ir jas dovanojo savo draugam, auklėtojom, tėveliam. Visi daug šypsojomės ir šypsenas dalinome aplinkiniam. Su šypsena daug smagiau praeina diena.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė info. ir foto.

Google Translate
Skip to content