„Pušaitės ekologiniu takeliu“ veikla

MYLIME IR RŪPINAMĖS PAUKŠTELIAIS

Sausį startavo lopšelio grupių veikla ,,Mylime ir rūpinamės paukšteliais“. Šios veiklos tikslas – ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus ir meilę gamtai bei ekologinį sąmoningumą panaudojus antrines žaliavas.

Vaikai kartu su pedagogėmis gamino lesyklėles iš antrinių žaliavų: kartono, popieriaus ritinėlių.

Visos lopšelio grupės buvo kūrybiškos, todėl darbai skirtingi ir orginalūs. Džiugina tai, kad vaikai stebi lesyklėles, jose atskrendančius pakščius, rūpinasi maisto atsargomis taip ugdydami savo meilę gamtai bei gebėjimą pasirūpinti silpnesniais.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Angelė Marozienė, info. ir foto.

KAČIUKŲ TROBELĖS TRIMEČIAI DŽIAUGIASI SAVO DARBAIS

„Kačiukų trobelės“ vaikai Naujuosius metus pradėjo dalyvaudami respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų smulkiosios motorikos ugdymo(si) galimybių skatinimo projekte „Juda piršteliai-bunda žodeliai“. Vaikams buvo smagi pirmoji pažintis su raidelėmis. Taikant STEAM ugdymo būdą darėme raideles.

2020-12 dalyvavome respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų, vaikų ir tėvų kūrybinių darbų parodoje „Teatro lėlė“. Dėkojame  Kristinos K. tėveliams  dalyvavusiems parodoje ir paruošusiems darbelį. Vaikams  patinka vaidinti ir žaisti su lėlėmis, susipažinti su teatro paslaptimis.

2020 11 dalyvavome respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pedagogų kūrybinių darbų fotografijų parodoje „Kuriame rudenį“. Darėme įvairius darbelius iš nukritusių medžių lapų, džiaugėmės rudens spalvomis.

2020 10 dalyvavome respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtualioje nuotraukų parodoje „Gamtos dailininkas-ruduo“. Vaikučiai su tėveliais darė darbelius iš gamtinės medžiagos.

2020 11 vaikučiai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų darbelių foto parodoje „Žibintų šviesoje“. Žibintus gaminome  iš antrinių žaliavų, taip skatindami vaikus panaudotus daiktus „prikelti“ antram gyvenimui.

Žingsnis po žingsnio keliaujame link didesnių laimėjimų ir pasiekimų, juk mums dar tik treji…

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė info. ir foto.

 

MOLIŪGO GIMTADIENIO TORTAS

Nuo ankstyvo trečiadienio ryto rinkosi į darželį vaikai bei darbuotojai apsirengę ar turėdami oranžinės spalvos akcentų, skleisdami oranžinę šilumą ir dalindami šypsenas. Jau 5 kartą švenčiame šią dieną, tai ir mokytojai su vaikais šiemet kūrė kompozicijas ,,Moliūgo gimtadienio tortas“. Kompozicijai naudojome įvairias daržoves, užaugintas balkone, darže pas močiutę, sodyboje, bet pagrindinis kompozicijos akcentas – moliūgas ir skaičius 5.

Oras tą dieną buvo nuostabus, tai visų oranžinė nuotaika puikiai skleidėsi lauko aikštelėse, o moliūgienė – skani, ryški, aromatinga.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Jolita Matulytė, info. ir foto.

GAMTOS ATRADIMAI

SRAIGĖ ,,PASIKINKĖ“ ŠLIUŽĄ,

MANĖ, KAD IŠMOKS GREIT ŠLIAUŽT.

NA, O ŠLIUŽAS, KAD SUŠUKS ĮTŪŽĘS:

-SRAIGE, AŠ  VISAI NENORIU PRAMOGAUT !!!

Visą vasarą ,,Vėžliukų“ grupės vaikai stebėjo sraiges. Jas rinko, skaičiavo, ,,maitino“, apžiūrinėjo kokių spalvų jų ,,nameliai“, rengė sraigių lenktynes. Šį kartą nusprendė palyginti jas su šliužu. Aiškinosi kuo jie panašus, kuo skiriasi. Stebėjo šliaužimo kelio linijas, matavo ilgį, kai susisukę ir išsitiesia visu ilgiu, kokių spalvų. Išbandė, ar šliužas galės pajudėti uždėjus ant jo sraigę.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rūta Jevsejevienė info. ir foto.

 

ŠYPSENOS DIENA

Šypsena yra kreivė, ištiesinanti viską.

Rugpjūčio 18 d. šypsojosi visi-maži ir dideli. Šypsenėlėmis pasipuošė ir darželio erdvės. Vaikučiai piešė ant balionų, vienkatinių lėkštučių, šaligatvio,aplikavo, kirpo šypsenėles ir jas dovanojo savo draugam, auklėtojom, tėveliam. Visi daug šypsojomės ir šypsenas dalinome aplinkiniam. Su šypsena daug smagiau praeina diena.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė info. ir foto.

Dėkojame visiems dalyvavusiems Moliūginės linksmybių parodoje

Žemės diena „Pušaitės“ kieme

Vaikystė – tai didelė Žemė iš kurios mes visi kilę… Ugdydami pagarbą gimtam kraštui, žemei, gyvybei, skatindami pajusti žmogaus ir gamtos ryšį bei didingumą supančios aplinkos  mes, mažieji lopšelinukai ,,Pušaitės“ vaikučiai, pavasario lygiadienį ,,Žemės dieną“ pasitikome su gera nuotaika. Nuo pat ryto mažųjų aikštelė pražydo auklėtojų pagamintomis gėlėmis. Pavasariškais žiedais pasipuošė pievelė, medžiai ir tvoros. Žaidimų aikštelėje mažieji ugdytiniai kasdien stebi ir tyrinėja aplinką, renka įvairius akmenukus, kitą gamtinę medžiagą, mokosi pažinti medžius juos apžiūrinėdami. Stebi, kokie paukščiai lanko šiuos medžius. Džiaugiamės, kad pavyko sukurti dovaną mūsų Žemei ir ištarti jai „AČIŪ“!

 Ankstyvojo ugdymo pedagogės Angelės Morozienės inf., auklėtojos padėjėjos Daivos Munčelienės iliustr.


ĮGYVENDINTI PROJEKTAI: