Valstybės dienos šventė Pušaitėje

Lopšelyje-darželyje “Pušaitė” liepos 7-ąją vyko Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės minėjimas.  Vaikams tai buvo ne naujiena, nes išvakarėse vyko daug gražių renginių ir koncertų  Vilniaus mieste ir tradiciškai 21 valandą buvo giedamas Lietuvos himnas.

Mokytojos grupėse vaikams trumpai priminė apie šventę, rodė smagų, edukacinį filmuką –  Karalius Mindaugas,  kad vaikai dar geriau suvoktų ir suprastų visą istoriją. Vėliau, susirinkę vidiniame darželio kiemelyje, pasipuošę savo gamintomis karūnomis, Giedojome Tautišką giesmę. Plevėsavo Lietuvos vėliava, buvo pagamintas “Karališkas sostas”. Muzikos mokytoja dar kartą trumpai papasakojo Mindaugo karūnavimo šventės istoriją. Pasikvietusi priešmokyklinių grupių vaikus, kartu improvizuodami inscenizavo Mindaugo ir jo žmonos, Mortos karūnavimą.  Vieni vaikai raiti jojo į Rygą karūnų, kiti vaikai grojo orkestre, kiti vaidino Mindaugą ir Mortą, o mokytoja Alina tapo vyskupu, kuris ir karūnavo Pirmąjį Lietuvos Karalių ir Karalienę. Grojant senovinei muzikai, visi šoko vestuvinį šokį.

Po šventės, savo aikštelėse, vaikai piešė Karūnas, Karalių ir Karalienę, statė smėlio dėžėse Pilis, puošė jas gėlėmis, brangakmeniais… Tikiu, jog tokių švenčių pagalba, mes auginame vaikų širdelėse Lietuvą!

Meninio ugdymo mokytoja Šilenė Drūlienė, info. ir foto.