Aplinkos puošybos darbo grupės veikla

„Vilniaus miesto architektūros vitražai“ 

Kuriame Kalėdų stebuklus

Pušaitėje įžiebėme lauko eglę

MARGUČIŲ ŠVENTĖ

Riedėjo, riedėjo ir atriedėjo į Pušaitės darželį Velykos! Visą savaitę vaikai puošė velykinį medį savo kurtais darbeliais, o Ryto rate su mokytojomis kalbėjo apie Velykas. Pasakojo ką žino apie šventę, aplikavo ir spalvino margučius, pasakojo kaip margins margučius su tėveliais, kartojo daineles ir eilėraštukus.

Epideminiai situacijai nesikeičiant kiekviena grupė šventė Velykas savaip. Kas rideno margučius lauke, kas grupėje, kas dainavo, kas šoko. Kiekviena grupė smagiai leido laiką ir džiaugėsi besiartinančia švente ir jos atgarsiais po šventės.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Izabelė Šidlauskienė, info. ir foto.

„Kaziuko turgus“

Kovo 3-4 dienomis „Pušaitėje“ šurmuliavo Kaziuko mugė. Kas kvietė kaimynus, kas savo grupėje pirko, pardavinėjo, dainavo, šoko. Vaikai sužinojo kas yra mugė, amatai, ką galima pasidaryti savo rankytėmis. Darė įvairiausius rankdarbius, papuošalus, verbas. Skaičiavo pinigėlius, sužinojo iš kur galima gauti pinigėlių. Kam reikalingas bankas. Vaikai džiaugėsi galėdami parduoti savo dirbinius draugams ir iš jų nusipirkti. Džiaugėsi visi ir maži, ir dideli, nei vienas neišėjo be riestainio, papuošalų, verbų. O skardus vaikų juokas skubino ateiti pavasarį.

Šią prekybinę idėją pratęsė ir „Pušaitės“ mokytojos, administracija, techninis personalas – surengę bendruomenės „Kaziuko blusturgį“, kurio metu už pirktus daiktus surinkta piniginė parama bus pervesta  karinę grėsmę patiriantiems Ukrainos žmonėms.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė info. ir foto

 

Sveikiname Vilnių su 699-uoju gimtadieniu!

Pramerki akis ir supranti – jis atėjo. 699-asis!

,,Pušaitės” ugdytiniai priešpiet, sausio 25-ąją su vėjeliu skubėjo į vidinį kiemelį, kuriame energingai rito sniego ritinius į didžiules sniego gniūžtes, kurias, kaip bendruomeniškumo jausmą atspindinčias dovanas, skyrė mylimam miestui – Vilniui. Padedami mokytojų, iš šerkšnu padabintų bei netradicinėmis dovanomis virtusių gniūžčių, ugdytiniai surito ir nudažė Lietuvos vėliavos spalvomis iškilmingus skaičius – 699-eri! Taip šiemet ,,Pušaitės” bendruomenė sveikina Vilnių.

L.e.p. direktorės pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė, info. ir foto.

Visuotinės pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13 d. Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ bendruomenė kartu su visa Lietuva prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, kuria jau keturioliktą kartą minimas 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas, pagerbiant juos languose dešimčiai minučių uždegus vienybės ir atminimo žvakutes. Sausio 13-oji mums primena iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos didvyrius – Laisvės gynėjus ir stiprina tikėjimą Lietuvos ateitimi!

Sausio 13-osios įvykiai vaikams, pagal Vytauto Landsbergio pasakojimą „Sausio Sniegenos“

Administracija

„Mažieji architektai“

Jau keli metai, kai mūsų darželis pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su kaiminystėje įsikūrusiu Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro ikimokykliniu skyriumi. Bendradarbiavimas apima ir vaikų, ir pedagogų draugystę.

Vaikai pasirodo vieni kitiems savo darbelius įvairiomis progomis, apsikeičia dovanomis. Pernai pavasarį vaikučiai vieni kitiems gamino knygos skirtukus, vasarą rungtyniavo sporto aikštyne.  Pedagogai susitinka ZOOM platformoje ir nuotoliniu būdu pasidalina patirtimi paskaitydami paskaitas, pasirodydami vieni kitiems filmuotas veiklas.

Šį kart pristatome bendrą vaikų projektą „MAŽIEJI ARCHITEKTAI“. (2021 12 03)

Į Elektroninę knygą abiejų įstaigų mažųjų darbus sudėjo lopšelio-darželio „Pušaitės“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rūta Liubinavičienė, info. ir foto.

Kviečiame pasklaidyti elektroninę knygą „Mažieji architektai“

 

Paroda „Mano Kalėdinė eglutė“

Gruodžio 6 dieną, lopšelyje-darželyje „Pušaitė“ prasidėjo paroda „Mano Kalėdinė eglutė“. Parodoje dalyvavo vaikai, tėvai ir pedagogai. Eglučių parodos tikslas buvo skatinti vaikus, tėvus bei pedagogus puoselėti Kalėdų tradicijas. Mūsų darželio aplinką papuošė nuostabaus grožio, unikalios eglutės. Parodos dalyviai eglutes gamino iš įvairių priemonių: popieriaus, kartono, plastiko, gamtinės medžiagos ir kt. Visų dalyvių dėka vaikai turėjo galimybę pamatyti, kokius įspūdingus kūrinius galima pagaminti iš įvairių medžiagų. Kas dar gyvai nematė parodos, galite pamatyti visas eglutes vidiniame kiemelyje arba kviečiame pasižiūrėti sukurtą video filmuką. Taip pat vaikai su tėveliais gamino eglutės žaisliukus, kuriais papuošė mūsų žaliaskarę, stovinčią vidiniame kiemelyje. Būdami lauke vaikai su džiugesiu prisimena ir parodo savo žaisliukus, kuriuos sukūrė namuose. Ši veikla vaikams suteikė daug teigiamų emocijų.Dėkojame visiems dalyviams už dalyvavimą, aktyvumą, kūrybiškumą ir idėjas. 

Video nuoroda

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Alina Trafimova, info. ir video.

NUOSTABI EGLUTĖ

Dėkojame grupių bendruomenėms už kūrybines idėjas ir išradingai papuoštą šventinę eglutę lauke. Jūsų gaminti žaislai  mums visiems atnešė daug džiaugsmo ir pakilios nuotaikos.

Džiaukimės žiema ir jos teikiamais malonumais.

Administracija, info. ir foto.

 

KALĖDŲ KOJINĖ

Lopšelis-darželis ,,Pušaitė“ džiaugiasi bendruomene, kuri tiek darbo ir jėgų įdėjo, kad kuriant šventišką nuotaiką, papuoštų mūsų bendras įstaigos erdves ir suteiktų džiaugsmo mūsų mažiesiems. Ačiū visiems už be galo gražias, išradingas Kalėdų kojines.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Končienė, info. ir foto.

TOLERANCIJOS DIENA

Tarptautinė tolerancijos diena minima lapkričio 16-ąją, tačiau „Pušaitės“ kolektyvas visą savaitę kalbėjo, minėjo ir žaidė toleranciją. Šiais metais vaikai bei pedagogai dėjo tolerancijos dėlionę. Visuomenė yra, tarsi, daugybė dėlionės detalių: visos skirtingos, bet tuo pačiu ir panašios. Vaikų draugystės dėlionės visos kitokios, tačiau apie tą patį – pagarbą, draugystę, šiltą žodį.
Kviečiame bendruomenę kartu sus vaikais pasidžiaugti vaikų dėlionėmis. Dėlionės džiugins mus prie pagrindinio įėjimo į darželį.

Psichologė Jūratė Miežytė-Tijūšienė, info ir foto.

RUGSĖJO 1-OJI

Rugsėjo 1-ios šventė nuaidėjo Vilniaus lopšelyje/darželyje ,,Pušaitė“. Ją pasitikome su šokiais, dainomis bei eilėraštukais. Visi buvo laimingi sugrįžę į darželį. Kiekvienas vaikas gavo po smulkią dovanėlę, kuri asocijavosi su jo grupe.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė Katkauskaitė info. ir foto.

Google Translate
Skip to content