Aplinkos puošybos darbo grupės veikla

MARGUČIŲ ŠVENTĖ

Riedėjo, riedėjo ir atriedėjo į Pušaitės darželį Velykos! Visą savaitę vaikai puošė velykinį medį savo kurtais darbeliais, o Ryto rate su mokytojomis kalbėjo apie Velykas. Pasakojo ką žino apie šventę, aplikavo ir spalvino margučius, pasakojo kaip margins margučius su tėveliais, kartojo daineles ir eilėraštukus.

Epideminiai situacijai nesikeičiant kiekviena grupė šventė Velykas savaip. Kas rideno margučius lauke, kas grupėje, kas dainavo, kas šoko. Kiekviena grupė smagiai leido laiką ir džiaugėsi besiartinančia švente ir jos atgarsiais po šventės.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Izabelė Šidlauskienė, info. ir foto.

NUOSTABI EGLUTĖ

Dėkojame grupių bendruomenėms už kūrybines idėjas ir išradingai papuoštą šventinę eglutę lauke. Jūsų gaminti žaislai  mums visiems atnešė daug džiaugsmo ir pakilios nuotaikos.

Džiaukimės žiema ir jos teikiamais malonumais.

Administracija, info. ir foto.

 

KALĖDŲ KOJINĖ

Lopšelis-darželis ,,Pušaitė“ džiaugiasi bendruomene, kuri tiek darbo ir jėgų įdėjo, kad kuriant šventišką nuotaiką, papuoštų mūsų bendras įstaigos erdves ir suteiktų džiaugsmo mūsų mažiesiems. Ačiū visiems už be galo gražias, išradingas Kalėdų kojines.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Končienė, info. ir foto.

TOLERANCIJOS DIENA

Tarptautinė tolerancijos diena minima lapkričio 16-ąją, tačiau „Pušaitės“ kolektyvas visą savaitę kalbėjo, minėjo ir žaidė toleranciją. Šiais metais vaikai bei pedagogai dėjo tolerancijos dėlionę. Visuomenė yra, tarsi, daugybė dėlionės detalių: visos skirtingos, bet tuo pačiu ir panašios. Vaikų draugystės dėlionės visos kitokios, tačiau apie tą patį – pagarbą, draugystę, šiltą žodį.
Kviečiame bendruomenę kartu sus vaikais pasidžiaugti vaikų dėlionėmis. Dėlionės džiugins mus prie pagrindinio įėjimo į darželį.

Psichologė Jūratė Miežytė-Tijūšienė, info ir foto.

RUGSĖJO 1-OJI

Rugsėjo 1-ios šventė nuaidėjo Vilniaus lopšelyje/darželyje ,,Pušaitė“. Ją pasitikome su šokiais, dainomis bei eilėraštukais. Visi buvo laimingi sugrįžę į darželį. Kiekvienas vaikas gavo po smulkią dovanėlę, kuri asocijavosi su jo grupe.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė Katkauskaitė info. ir foto.

Gurgu gurgu gurgu į Kaziuko turgų

Kovo 1 d. į „Ežiukų“ grupę susirinkę tėveliai grožėjosi vaikų darbais, skirtais Kaziuko mugei.   Mugėje puikavosi verbos, iš siūlų padarytos gėlės – sagės, apyrankės, karoliai. Velykų stalui pasipuošti skirti krepšeliai, viščiukai, kiškučiai, gėlės. Žaidimams skirti kardai, lėktuvėliai, akmenėliai, kubeliai. Kaziuko mugėje tėveliai pirko iš vaikų padarytus darbelius, derėjosi dėl kainų. Vaikai deklamavo eilėraščius, žaidė lietuvių liaudies žaidimus. „Ežiukų“ grupės vaikai sulaukė daug pirkėjų, o tėveliai džiaugėsi aplankę, turtingą rankdarbiais, Kaziuko  mugę.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aldona Karoblienė, inf. ir iliustr.


Lapų kompozicija ,,TRISPALVĖ LIETUVOS ŠIMTMEČIUI“

Šiemet neapsakomai šiltas, spalvotas ruduo džiugina kiekvieno akis ir širdį bei įkvėpė Vilniaus lopšelio-darželio ,,Pušaitė“ bendruomenės narių norą kurti. Todėl kilo idėja pasipuošti savo darželio kiemelį lapų kompozicija ,,TRISPALVĖ LIETUVOS ŠIMTMEČIUI“.

Plačiau: LIETUVAI 100.TRISPALVĖ IŠ LAPŲ

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rūta Viktorija Jevsejevienė inf., iliustr., eilės


Svečiuose – drugelių kolekcininkas

Vieną gražų balandžio 12-osios rytą “Saulutės”, “Kodėlčiukų ir “Ežiukų” grupių vaikai susirinko į muzikos salę ne dainuoti, o susipažinti su tikru drugelių kolekcininku p. Dariumi Mikalausku (Akvilės ir Ryčio tėčiu). Drugelių kolekcija – tai p. Dariaus hobis, kurią išvydę vaikai šurmuliavo ir aikčiojo iš nuostabos.

Mažiesiems buvo paminėta, jog vien Lietuvoje yra apie 1000 rūšių drugelių. Yra dvi drugių grupės: dieniniai ir naktiniai. Dieniniai drugiai ilsisi suglaudę sparnus, o naktiniai – išskleidę. Drugeliai būna patelės ir patinėliai. Vaikams paaiškinta, kad drugeliai padeda kiaušinėlius ir iki kiaušinėlis tampa drugeliu, praeina 4 vystymosi stadijos-kiaušinėlis tampa lerva, ši-lėliuke, kol galiausiai išsivysto drugys. Drugeliai valgymui turi specialią tūbelę, maistą per ją ne siurbia, o sugeria. Dauguma drugelių minta nektaru, kurį ilgais straubliukais siurbia iš žiedų. Kartu jie apdulkina augalus. Labiausiai, ko gero, visus nustebino tai, kad drugeliai skonį jaučia kojomis. Pasigrožėję nuostabia kolekcija, išgirdę bei pamatę daug įdomybių apie drugelius, pakilios nuotaikos ir  “ant sparnų” visi išsiskirstėme vis dar aptarinėdami, ką išvydome. Ačiū Jums, Dariau, dar kartelį!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jolita Matulytė inf., iliustr.


„Oranžinė diena“ Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pušaitė“

Išaušo ir “Pušaitėje” Oranžinė diena. Šioje dienoje dalyvavo “Vėžliukų”, “Kodėlčiukų”, “Linksmųjų nykštukų”, “Kačiukų trobelės” ir “Gudručių”grupės (apie 65 ugdytinius ir 5 pedagogus). Tarėmės su tėveliais iš anksto, kad tą dieną vaikučių aprangoje dominuotų oranžinė spalva, o ir pačios pedagogės nušvito oranžiškai. Visų pirma mūsų pramogos-koncertėlio tikslas buvo edukacinis-vaikams pasakota apie moliūgų ir kitų rudeninių daržovių naudą.

Plačiau: Oranžinė diena


„PROFESIONALAI VAIKAMS. ĮKVEPIANTYS PUČIAMIEJI”

Nuotaikingas koncertas – pamokėlė „Gyvūnai muzikoje”

Muzikinis švietimas – itin svarbi vaiko auklėjimo dalis. Klausantis muzikos, mažieji lavina ne tik klausą, bet ir harmonijos, ritmo pojūtį, intuityviai reaguoja ir sugeba suvokti muzikos kalba pasakojamą istoriją. Tai turi didelės įtakos vaikų vaizduotės, kūrybiškumo lavinimui, socialinių bei mokymosi įgūdžių vystymuisi. Muzika tiesiogiai veikia emocijas ir netgi nuotaiką, įtraukdama savo grožiu geba išlaisvinti giliausius jausmus.

Tam, kad gyva muzika be žodžių kurtų geranorišką vaikų ir pedagogų tarpusavio sąveiką, atpalaiduotų įtampą bei motyvuotų veikti, lopšelyje – darželyje „Pušaitė“ apsilankė tikri muzikos profesionalai. Tai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro trombonų kvartetas „Opera B®ASS”.

PROGRAMOJE SKAMBĖJO ŠIE KŪRINIAI: Milton Dietrich „Aštuonkojis“, Henry Manchini „Mažo drambliuko pasivaikščiojimas“, Giacimo Rossini „Kačių duetas“, Nikolaj R. Korsakov „Kamanės skrydis“ ir kt. Buvo surengta muzikinė viktorina, „muzikinis diktantas“, pamokėlė apie trombonus, kurios metu vaikai turėjo galimybę gyvai prisiliesti prie šių instrumentų ir juos išbandyti.

Ši netradicinė muzikos pamokėlė tai įrodymas, kad muzika – universali kalba, peržengianti bet kokius barjerus, tai skambantys jausmai, tobulinantys vaikų sielas.

Plačiau: Nuotaikinga muzikos pamoka darželinukams  [www.smm.lt]

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gerasimovičienė, inf. ir foto,  2014 12 03

 SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES