Sveikatingumo darbo grupės veikla

Respublikinio projekto „Lietuvos Mažųjų Žaidynės 2024“ antrojo etapo festivalis

Balandžio 30 d. surengtas antrojo respublikinio projekto „Lietuvos Mažųjų žaidynės 2024“ etapo festivalis „Pušaitėje“.

Jame nuotaikingai mankštinosi ir sportines rungtis išbandė visos grupės nuo lopšelinukų iki priešmokyklinukų.

Festivalio programoje surengtos mankštos, kurias iniciavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Laura ir Indrė, judriosios rungtys: „Kosminis krepšinis“ (1 saugaus eismo aikštelėje), „Matau – nematau“ (2 futboliuko aikštelėje), „Įveik kliūčių ruožą!” (3 šaligatviais, aplink darželį), kurias organizavo fizinio ugdymo mokytojas Viktoras, l.e.p. pavaduotoja ugdymui Vilija, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rima. Lopšelinukų grupes žaismino ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aušra, savo grupėse linksmai sportavo „Zuikučiai“ ir „Ežiukai“.

Džiaugsmingos emocijos, plačios šypsenos ir įsimintinos akimirkos užfiksuotos nuotraukų galerijoje Eliis dienyne: https://eliis.eu/gallery/134588

L.e.p. pavadutoja ugdymui Vilijos info. ir foto

Sporto pramoga „Kiškių bėgimas 2024“ 

Balandžio 9 dieną mūsų darželio ugdytiniai dalyvavo sportinėje pramogoje „Kiškių bėgimas 2024“, kurį kasmet organizuoja Vilniaus l/d „Giraitė“. Ugdytiniai kartu su pedagogais ir fizinio ugdymo mokytoju Viktoru, pasipuošę kiškučių ausytėmis, emblemomis, nusipiešę kiškių ūsus – smagiai ir aktyviai įveikinėjo trasą.

Visi džiaugėmės puikiu oru, patyrėme daug gerų emocijų, visus vienijo linksma nuotaika bėgant.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Indrės info. ir foto

Respublikinis projektas „Lietuvos Mažųjų Žaidynės 2024“ 

Projekto idėja

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas (tame tarpe ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą), o projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ –  puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Projekto tikslas

Didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

Projekto eiga

Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės” sudaro trys etapai:

 1. Virtualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai
 2. Lietuvos mažųjų žaidynių festivaliai įstaigose
 3. Respublikiniai Lietuvos mažųjų žaidynių festivaliai.

Pirmajame etape vaikų fizinio aktyvumo skatinimui pasitelkiamos Informacinės technologijos. Nuorodos:

 1. MAGIŠKASIS FUTBOLAS. 1-asis LTMŽ virtualus užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 2. PLAUKIMAS. 2-asis LTMŽ virtualus užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 3. ORIENTAVIMOSI SPORTAS. 3-iasis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 4. BOKSAS. 4-asis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 5. RITMINĖ GIMNASTIKA. 5-asis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 6. KOSMINIS KREPŠINIS. 6-asis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024
 7. LENGVOJI ATLETIKA. 7-asis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024
 8. KARATĖ. 8-asis virtualus LTMŽ fizinio aktyvumo užsiėmimas 2024

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Deimantės info. ir foto

Respublikinė akcija „Sportinių kelnių šokis“ 

Šių metų, vasario 7 d. ,,Saulučių” grupės vaikai paminėjo ir dalyvavo respublikiniame projekte „Sportinių kelnių šokis”. Projekto tikslas – skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, netradiciškai paminint Tarptautinę sportinių kelnių dieną, įtraukiant juos į naujas, įdomias veiklas. Vaikai turėjo naują patirtį ir įdomią veiklą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Deimantės info. ir foto

Respublikinė akcija „Sportuojantis koridorius“ 

2023 spalio 30-31d. „Pušaitėje“ vyko kasmetinė RIUKKPA akcija ,,Sportuojantis koridorius”. Šios akcijos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą neįprastoje aplinkoje, koridoriuje.

Veiklų metu įgyvendinti šie uždaviniai: organizuotos aktyvios veiklos darželio koridoriuose, skatintas įvairių formų ir rūšių fizinis aktyvumas, suteiktas vaikams judėjimo džiaugsmas

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Deimantės info. ir foto

Vasaros sporto pramoga „Pušaitės“ kieme 

Vasarą „ Pušaitėje“ nenuobodžiaujame, nes vasarą mes – pramogaujame!

Tad šią liepos 25 d. vyresnių vaikų grupės: „Vėžliukai“ su „Zuikučiais“, „Laputės“ su „Nykštukais“, „Kodėlčiukai“ su „Ežiukais“, „Kačiukai“ su „Saulutėmis“, „Gudručiai“ su „Nykštukais“ susibėgo į vidinį kiemelį. Jame pramankštinome kojeles, sustiprinome raumenukus, prisiminėme linksmą „Garvežiuko“ muzikinį motyvą ir kartu riedėjome vasaros taku į sporto rungtis! O jų būta visos 5-ios:

 1. Saugaus eismo aikštelėje „MINI GOLFAS“
 2. Saugaus eismo aikštelėje „SUSIVIJĘ VIRVĖS“
 3. Futboliuko aikštelėje „NEMATOMI KAMUOLIAI“ (su gimnastikos kamuoliais ir paklode)
 4. Basų kojų tako erdvėje ir ant šaligatvio „KEPURĖLIŲ KVADRATAS“
 5. Kūrybinė užduotis meninėje erdvėje „PIEŠIAM, KAIP SPORTUOJAM!”

Smagiai pažaidę, kūrybingai papiešę, draugiškai parungtyniavę ir linksmai pasportavę su gera nuotaika taip mes tęsiame vasaros pramogas „Pušaitėje”!

Čia sportuoja „Pušaitukai“ –  ir mergaitės, ir berniukai.

Bėgam, metam, piešiam, šokam,

Visko po truputį mes jau mokam!

Sportas mūsų draugas rimtas,

Po šios vasaros kiekvienas būsim tvirtas!

L.e.p. dir. pav. ugdymui Vilijos info. ir foto

„Pušaitukų” komandos įspūdžiai „Lietuvos Mažųjų Žaidynių” festivalyje 

Dešimtis tūkstančių darželinukų visoje Lietuvoje sportuoti įtraukusios „Lietuvos mažųjų žaidynės“ sekmadienį, gegužės 21 d. Vilniuje surengė jau šeštąją finalinę projekto šventę. Joje dalyvavo ir mažųjų „Pušaitukų“ komandą atstovavę 6 ugdytiniai iš „Kačiukų trobelės“, „Linksmųjų nykštukų“, „Saulučių“ gr.

Lydimi fizinio ugdymo mokytojo Viktoro ir jausdami tėvelių palaikymą kartu su 45-iomis Vilniaus m. ir raj. darželių komandomis, fizinio aktyvumo žaidimų metu vaikai išbandė krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis.

Įspūdžiai džiaugsmingi, nuotaikos pergalingos, tėvelių ir mokytojų, kurie dirba vaikams, bendrystė pajausta.

Sakome iki kitų susitikimų mažuose ir didesniuose renginiuose, kurie virsta tokiomis įspūdingomis šventėmis bei nuspalvina visos „Pušaitės” bendruomenės gyvenimą!

Skaityti plačiau: https://www.mazujuzaidynes.lt/mazuosius-sportininkus-vilniuje-aplankiusi-olimpiete-d.-zagainova-pirmieji-mano-pedagogai-bei-treneriai-man-padare-milziniska-itaka/133?fbclid=IwAR2so5fuIgZ8ljJKLOSYUmYFghez9JM3RgoMbd26MuAqvU1sT9bEVYMj6Uk

L.e.p. pavaduotojos ugdymui Vilijos info. ir foto.

 

 
 

Projekto „Lietuvos Mažųjų žaidynės“ festivalis „Pušaitėje”

Skatindami vaikų fizinį aktyvumą ir olimpinių idėjų sklaidą, ketvirtadienį (balandžio 27 d.), „Pušaitėje” nuvilnijo didžiausio Lietuvoje ikimokyklinio ugdymo projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2023“ II etapo festivalis. Jame sugužėjo visų 12-os grupių ugdytojai, jų mokytojos ir padėjėjos. „Mažųjų žaidynių“ vėliavos iškilmingu įnešimu žaidynės prasidėjo ir tęsėsi aktyviais žaidimais sporto, muzikos salėse, sensomotorikos erdvėje, bibliotekėlėje.

Tam, kad „Pušaitėje“ augtų fiziškai raštingi ugdytiniai, žaimingai sportuojantys ir džiaugsmingai siekiantys olimpinių pergalių, atvyko „Mažųjų žaidynių“ talismanas Ąžuolas – laikomas ne tik jėgos, galios, bet ir aktyvią energiją skleidžiančiu, žvalumo, pasitikėjimo savimi bei savo jėgomis simboliu! Jam talkino dvi bičiulės pandutės-olimpietės, kurios entuziastingai kvietė pasportuoti, energingai paploti ir dalyvauti pagarba, draugyste ir tobulėjimu pripildytose rungtyse.

Na, o uždarymo ceremonijoje, kaip tikrose olimpinėse žaidynėse, 5-6 m. grupių vaikai perdavė „Mažųjų žaidynių“ vėliavą, kurią simboliniu lėktuvėliu išskraidino 4-5 m. vaikai ir pasižadėjo, kad per metus jie užaugs tokie pat didingi, kaip talismanas Ąžuolas.

Ar tai pabaiga? Tikrai ne! Šių metų Lietuvos Mažųjų žaidinių” III etapo dalyviai, kuriuos atsakingai rinksime ir deleguosime kaip 6-ių dalyvių komandą iš 5-6 m. amžiaus vaikų grupių, atstovausiančią Pušaitę”, vyks į III etapo finalinį festivalį, vyksiantį jau gegužės 21 d. (sekmadienį), NBA krepšinio mokykloje (Žemynos g. 14, Vilnius) ir susitiks su net 45-iomis Vilniaus miesto (ir raj.) lopšelių-darželių komandomis.

L.e.p. pavaduotojos ugdymui Vilijos  info.

Futboliuko pramoga 

Kovo 21d. „Pušaitėje“ lankėsi lopšelio-darželio „Kaštonas“ mažųjų futbolininkų komandos. Vaikai susitiko draugiškoms rungtynėms, kuriose dalyvavo mišrios „Zuikučių“ ir „Ežiukų“ grupių komandos. Vaikai galėjo išbandyti savo taiklumą bandydami mušti įvarčius, bendradarbiauti žaisdami komandoje, susitarti dėl žaidimo strategijos, linkėti sėkmės draugams. Bendros veiklos mus vienija ir leidžia skleisti gerąją patirtį socialinių partnerių būryje. Lauksime atsakomojo varžybų etapo.

Fizinio ugdymo mokytojas Viktoras, info ir foto.

 

“Pasaulinė pingvinų savaitė“

          Vilniaus lopšelio-darželio ,,Pušaitė“ bendruomenė, minėdama Pasaulinę pingvinų dieną   organizavo  respublikinį pramoginį sporto renginį ,,Pasaulinė pingvinų savaitė“. Šio renginio sumanytoja, iniciatorė ir koordinatorė  ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė siūlė įvairias kūrybines veiklas grupėse, paruošė aktyvias užduotis lauko erdvėse, su vaikai mokėsi greitojo ėjimo paslapčių. Respublikinėje sporto pramogoje dalyvavo 64-ios įstaigos. Lopšelių-darželių, darželių-mokyklų bei progimnazijų komandos buvo skatinamos visą savaitę kalbėti apie pingvinus, smalsauti kur jie gyvena, kuo maitinasi, kaip ir kada keliauja.     Pasaulinę pingvinų savaitę, balandžio 24-28 d., visos įstaigos paminėjo sportine pramoga. Pramoga – džiaugsmas ir emocija vaikams, tikslu plėtoti ryšius su ikimokyklinėmis įstaigomis Lietuvos mastu. Veiklos metu stengėmės didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, kalbėti apie pasaulio atšilimo problemą bei kurti pingvinams šūkius. Einant greitu ėjimu dainavome, skandavome ir sveikinome pingvinus.

175 vaikai  ir 26 pedagogai linksma švente džiaugėsi Vilniaus lopšelyje-darželyje ,,Pušaitė“. Šioje šventėje netrūko juoko, nuostabos, gerų emocijų įveikiant kliūtis bei džiaugsmo pamačius Pingviną. Tikime, kad ši puiki šventė taps tradicija ne tik Vilniaus bet ir respublikos ikimokyklinukams.

Respublikonio renginio dalyvių veiklos akimirkas ir informaciją galite rasti čia.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė info. ir foto

„Kiškių bėgimo“ sporto pramoga 

Balandžio 6 d. ugdytiniai į darželio kiemelį skubėjo pasipuošę kiškelių ausimis, ūseliais bei emblemomis. Kaip ir kiekvienais metais lopšelis – darželis „Pušaitė“ dalyvavo sporto pramogoje „Velykų kiškių bėgimas-2023“, kurią organizuoja Vilniaus lopšelis-darželis „Giraitė“.

Grojant muzikai visi “kiškeliai“ su fizinio ugdymo mokytoju Dominyku atliko bendrą mankštą, pasiruošė bėgimui aplink darželį. Patys didžiausieji – greičiausieji kiškeliai pradėjo bėgimą, tačiau nuo jų neatsilikti bandė ir mažiausieji. Pavasariškas oras, pilnas būrys kiškelių klegesio suteikė visiems daug teigiamų emocijų ir su dideliu džiugesiu pasitikti gražiausios pavasario šventės  – Šv. Velykų.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Indrės info ir foto.

Tarptautinis projektas „Sportoteka“

Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ bendruomenė respublikiniais projektais neapsiriboja. Besibaigiant 2022 m. gruodžio mėn. įgyvendino tarptautinį ikimokyklinio amžiaus vaikų emocinį-sportinį projektą „Sportoteka“, kurį organizavo Vilniaus lopšelio-darželio „Ozas“ darbo grupė.

Šiame projekte dalyvavo fizinio ugdymo mokytoja Laura Zutkytė įtraukdama „Linksmųjų nykštukų“ ir „Kodėlčiukų“ grupės vaikus, jų mokytojas bei praktiką „Pušaitėje“ atliekančias Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto studentes. Projektu siekta turtinti vaikų patirtį įvairiais literatūros kūriniais draugystės tema, formuoti teigiamą vaikų požiūrį į fizinį aktyvumą, motyvuojant ugdytinius sportuoti netradiciškai, skatinant pajausti kūrybinės laisvės, spontaniškos improvizacijos bei draugystės džiaugsmą, inicijuojant sportinę veiklą.

Dėkojame fizinio ugdymo mokytojai Laurai Zutkytei už reprezentatyvų pasakos video parengimą.

Projektas „SPORTOTEKA“. Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė”. Pasaka „Grenlandijos paslaptis”

L.e.p. direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vilijos Gerasimovičienės i

Sporto šventė „Aktyvus ruduo“

Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“ stiprindama bendradarbiavimą su socialiniais partneriais ir gerosios patirties sklaidą, rugsėjo 21 d. surengė sporto šventę „Aktyvus ruduo“ kartu su Vilniaus lopšelio-darželio „Coliukė“ bendruomene.

Sporto šventės metu buvo pristatyta aktyvi mankšta, išbandytos smagios estafetės ir žaidimai taikant edukacines priemones ir įtraukties metodus specialiųjų ugdymo(si) poreikių turintiems vaikams. Šiltai bendradarbiaujančių Pušaitukų – „Ežiukų” ir „Coliukės” komandų dėka sukurta džiaugsminga aplinka prisipildė vaikų klegesio, mokytojų šypsenų ir noro tęsti bendradarbiavimą.

Na, o „Coliukės” komandą atlydėjusios sporto ir muzikos žvaigždės: Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė, olimpietė, maratono bėgikė, fizinio ugdymo(si) mokytoja Diana Lobačevskė bei grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys” muzikantas – meninio ugdymo(si) mokytojas Martynas Enčius sulaukė gausaus vaikų autografų antplūdžio.

Nutarta surengti kitą susitikimą, sš kartą vykstant „Pušaitės” ugdytinių komandai pas „Coliukę” į svečius!

Plačiau apie sporto šventę skaitykite „Švietimo naujienos“ internetinėje svetainėje „Aktyvus ruduo“ 

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Gerasimovičienė info, Saulius Čirba foto

 

„Rieda ratai rateliukai“

Rugsėjo mėnesį darželio bendruomenė vykdė sveikatingumo, fizinio aktyvumo renginius, sekė Europos judumo savaitės renginius. Pušaitės ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai dalyvavo akcijoje “Rieda ratai rateliukai”, taip minėjome Europos judriąją savaitę ir Tarptautinę dieną be automobilio. Skatimome fizinį aktyvumą bei važiavimą su ekologiškomis transporto priemonėmis. Vaikai į darželį atsivežė paspirtukus, dviratukus, lėlių vežimėlius, žaislines mašinas. Su dviračiais ir paspirtukais važiavome aplink darželį – buvo parengtas kliūčių ruožas. Futboliuko aikštelėje vyko smagios estafetės su lėlių vežimėliais. Vaikai suko ratus saugaus eismo aikštelėje, eismą reguliavo šviesoforas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Nijolė Ieva Markauskaitė info ir foto

Pramoga „Vandenėlis mūsų draugas“

Įpusėjus vasarai, liepos 21 d., „Pušaitės“ lauko erdvėse šurmuliavo linksmi darželinukai, kurie išbandė pramogą „Vandenėlis – mūsų draugas“.

Sušokę „Vandens lašiukų“ šokį ir pažaidę „Rasos lašiukų mūšį“ vaikai pakuteno padukus basomis prabėgę dobiliukų pievelę. Kol vieni gaudė skrendančius muilo burbulus, kiti gaivinosi vandens purkštuvėliais ir ragavo vasaros gaivos.
„Vandens eksperimentų“ pavėsinėje paruoštuose veiklos stateliuose „žvejojo žuveles“, „gaudė flamingus ir jūros žvaigždes“, „maudė meškiukus“, bendradarbiavo tarpusavyje matuodami ir spėliodami, kiek vandenėlio telpa į skirtingos talpos buteliukus ir ieškojo būdų, kaip naudojant piltuvėlį galima patogiau supilti vandenį į indelius.
Bendrame piešinyje ant terasėlės mažieji dailininkai piešė „Vandenėlio kelionę“, o drąsiausi bėgo vėsintis į „Vasaros lietučio dušą“ futboliuko aikštelėje.
Pramogą koordinavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Roma Žilionienė, Jurgita Morkūnaitė-Utkienė.
L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė, info ir foto.

Dviratuką aš turiu

Birželio 3 dieną minima Pasaulinė dviračių diena. Važiavimas dviračiu – ne tik ekologiška transporto rūšis, bet ir sveiką gyvenseną skatinanti priemonė.

Su vaikais dalyvaujame virtualioje parodoje „Dviratuką aš turiu“. Šnekėjome kokios dalys jį sudaro (ratai, stipinai, padangos, kameros, rėmas, sėdynė, pedalai, grandinė). Žiūrėjome dviračių iliustracijas, kokie buvo senovėje ir kokie yra dabar. Vaikai pasidalino mintimis, kokius dviračius turi patys. Prisiminėme kai kurias geometrines figūras ir susipažinome su rombu. Jungėme šias figūras ir montavome dviratį, vaikai mokinosi iš spalvoto popieriaus sukti ritinėlį (stipiną), klijavo ant dviračio ratų. Vaikai gavo naujų žinių, lavinome kūrybiškumą, smulkiąją motoriką.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja N.I. Markauskaitė, info. ir foto

 

„Pušaitėje“ vyko Olimpinių vertybių ugdymo programos mokymai

2022 m. gegužės 13-14 d. „Pušaitėje“ vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojami „Olimpinių vertybių ugdymo programos“ (OVUP) mokymai. Šių mokymų tikslas, kad mokytojai įgytų įvadinių žinių, kurios leis jas pritaikyti praktiškai savo įstaigose su ugdytiniais žaismingai apjungus fizinio aktyvumo ir olimpinio švietimo veiklas per sportą ir atrasti vertybes: draugystę, pagarbą ir tobulėjimą.

Olimpinių vertybių ugdymo programa (OVUP) – plataus pobūdžio programa, kuri gali būti adaptuojama tiek ikimokyklinėse įstaigose, tiek bendrojo ugdymo mokyklose. OVUP taiko sporto universalumą ir olimpinių idėjų kontekstą tam, kad padėtų mokytojams įgyvendinant vertybėmis pagrįstą ugdymą (tiek formalų, tiek neformalųjį).

Džiugu tai, kad šiuose mokymuose dalyvavo ir dvi „Pušaitės“ mokytojos: Laura Lazauskaitė ir Nijolė Ieva Markauskaitė. Kiti dalyviai atvyko iš Vilniaus lopšelių-darželių „Geniukų kalvė“, „Nykštukas“, „Naminukas“, „Sadutė“, „Coliukė“, „Gintarėlis“, „Pasaka“, „Varpelis“, „Prasminga jaunystė“, „Vaiko medis“. Susipažinę su olimpinėmis vertybėmis ir olimpizmo ugdymo temomis, išbandė įtraukiančias patyrimines veiklas, noriai bendradarbiavo atlikdami kūrybines užduotis, o įveikdami iškeltus iššūkius susibūrė į darnią komandą!

„Vienas žmogus yra svarbi komandos dalis, bet vienas žmogus niekada nebus komanda“

 Informacija apie OVUP: https://olimpinekarta.lt/ovup/

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilijos Gerasimovičienės  info. ir foto

„Lietuvos mažųjų žaidynių II etapo festivalis 2022“

Jei švęsti ir būti aktyviais – tai visą savaitę! Balandžio 11-15 dienomis lopšelyje-darželyje „Pušaitė“ vyko didžiausio ikimokyklinukų projekto „Lietuvos Mažųjų Žaidynės“ II-ojo etapo festivalis.

 • Nuo pirmadienio lopšelinukai mankštinosi „Gero oro“ mankštose ir išdykavo judriuosiuose žaidimuose lauko aplinkoje.
 • Antradienį iškilmingu žaidynių vėliavos įnešimu ir nuotaikinga pandučių mankšta įvyko atidarymo šventė darželinukams. Pasiskirstę komandomis futboliuko ir saugaus eismo aikštelėse 5-6, 6-7 m. vaikai išbandė linksmąsias estafetes ir kitus smagius žaidimus.
 • Trečiadienį dar kartelį pasidžiaugdami nuotaikingų pandučių mankšta, estafetėse ir žaidimuose dalyvavo 3-4 m., 4-5 m. vaikai.
 • Ketvirtadienis, skirtas žaidimams su sportiniu inventoriumi sporto salėje, sukvietė vaikus savaiminiam judėjimui ir džiaugsmingų emocijų pliūpsniams.
 • Na, o penktadienį – surengtoje „Lietuvos Mažųjų žaidynių“ dalyvių įteikimo ceremonijoje vaikams įteikti LTMŽ diplomai ir gausūs plojimai.

Dėkojame mokytojoms: Indrei, Karolinai, Laurai, Reginai J., Romai, Izabelei ir treneriui Viktorui už pramogų vaikams iniciavimą, viso darželio bendruomenei ir vaikams –  už įsitraukimą ir norą būti aktyviais!

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Gerasimovičienė

 

„Sporto pramoga Velykų kiškių bėgimas 2022“

Balandžio 21-oji „Pušaitės“ darželyje bėgte prabėgo, nes šią dieną šurmuliavo „Velykų Kiškių bėgimas“. Visos 9-ios darželinukų grupės dalyvavo „Vilko cirke“ ir tokių fokusų marokusų veikė, kad žalioji futboliuko aikštelė vos atlaikė! Lapė šoko su vilku, o gausus pulkas kiškelių ne tik kad neišsigando, bet dar gi linksmai straksėjo kartu. Viskas tuo nesibaigė, susirinkusių dalyvių laukė 3 kliūčių ruožai, vedantys aplink darželį: „Saugus eismas“, „Pievelė“ ir „Kalniukas“. Su vilko palyda eite įveikę visas kliūtis, antrą ratuką pagreitino tempą ir pagerino bėgimo aplink darželį rekordus. Pabaigoje, jau kiek pailsę, visi dalyviai susibūrė į didelę, draugišką kiškių šeimyną ir vidiniame darželio kiemelyje džiaugsmingai skraidino spalvotąjį parašiutą.

Šią sporto pramogą iniciavo Vilniaus lopšelio-darželio „Giraitė“ bendruomenė. Dėkojame už kvietimą prisijungti!

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Gerasimovičienė info. ir foto

„Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo“

Visą kov mėn. Pušaitukai kalbėjo ir dalinosi savo mintimis apie tinkamą ir netinkamą elgesį su kitais, kokius jausmus tai kelia. Mokėsi pasakyti ką nors gražaus kitam ir išgirsti apie save ką nors gero. Susipažino ir bandė suprasti, jog žmonių gali būti įvairių. Vaikai, mūvėdami skirtingas kojines, galėjo pajausti kaip jiems tai sekasi. Tokiu būdu ugdėsi vaikų suvokimas suprasti, jog galime skirtis išvaizda ir požiūriu. Taip pat kurdami spalvotus lietaus lašelius vaikai mokėsi suprasti, jog eame visi panašūs, bet tuo pačiu ir labai skirtingi.

Psichologė Jūratė Miežytė-Tijūšienė info. ir foto

Startuoja didžiausias darželinukų projektas Lietuvos Mažųjų žaidynės

 

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) jau septintąjį kartą organizuoja didžiausią darželinukams skirtą projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ (LTMŽ). Projektą nuo 2020 m. globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Projektu siekiama ikimokyklinio amžiaus vaikus ne tik supažindinti, bet ir įtraukti į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.

Šiais metais žaidynes sudarys trys etapai:

 • Pirmasis STARTAVO NUO VASARIO 01 d. įstaigose, o dalyvauti galės visų amžiaus grupių vaikai. Jo metu ikimokyklinukai įsitrauks į vaizdo įrašų formatu pateiktas virtualias pamokėles.
 • Antrajame vyks įstaigų festivaliai, kuriuose, jei pandeminė situacija leis, dalyvaus visi kiekvienos įstaigos vaikai.
 • Trečiojo etapo metu vyks net 10 LTMŽ festivalių visoje Lietuvoje, kuriuose, pandemijos situacijai leidžiant, susitiks skirtingų įstaigų vaikai

Šiais metais užsiregistravo 426, Vilniaus regiono mastu net 117, Vilniaus mieste 95 ikimokyklinio ugdymo įstaigos! Praėjusį sezoną žaidynėse dalyvavo 324 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Tai – daugiau nei trečdalis visų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų arba apie 48 500 dalyvių (vaikų).

Projekto metu kuriama tiek vaikus, tiek pedagogus vienijanti bendruomenė. Ikimokyklinio amžiaus ugdymo pedagogai žaidynių metu kviečiami susitikti ir bendrauti, dalyvauti jiems skirtuose seminaruose bei dalytis ugdymo metodais ir žiniomis. Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Virtualių fizinio ugdymo pamokėlių nuorodos:

 1. Virtualių fizinio ugdymo pamokėlių nuorodos:
  1. Pirma pamoka. Joga vaikams. Amanda ir mokytoja Ieva
  2. Antra pamoka. Su lankais. Kamilis ir mokytojs Alma
  3. Trečia pamoka. Varlytės svajonė, kuri buvo tikra šėlione. Rusnė ir mokytoja Raminta
  4. Ketvirta pamoka. Sportuojame su kamuoliais. Urtė ir mokytoja Daiva
  5. Penkta pamoka. Kovų menų treniruotė. Adomas ir mokytoja Ieva
  6. Šešta pamoka. Su virvėmis. Neidas ir mokytoja Ugnė
  7. Septinta pamoka. Vikrumui ir reakcijai. Liepa ir mokytoja Martyna
  8. Aštunta pamoka. Su salės žymekliais. Elija ir mokytojas Marius

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė,info. ir foto

„Žiemos sporto savaitė 2022“

Sausio 24-28 dienomis „Pušaitėje“ vyko ,,Žiemos sporto savaitė“, kurios tikslas buvo skatinti kuo daugiau ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų aktyviai sportuoti žiemos metu, siekti, kad judėjimas ir sportas taptų kiekvieno vaiko kasdienine veikla ir įpročiu.

Žiemiškas oras, daug sniego, gera nuotaika kvietė ugdytinius ir mokytojus užsiimti įvairiomis veiklomis:

 • savaitė startavo interaktyvia mankšta,
 • pokalbiais apie fizinį aktyvumą,
 • vaikams buvo pristatomos olimpinių žaidynių sporto šakos,
 • žiūrėta video medžiaga taikant išmaniąją lentą,
 • tikrus autentiškų senovinių pačiūžų egzempliorius pristatė direktorės pavaduotoja ugdymui R. Liubinavičienė,
 • pilnomis lygumų ir kalnų slidžių komplektacijomis nuo batų, slidžių, lazdų ir šalmų džiugino direktorė D. Skarulskienė.

Ši savaitė buvo gausi ir tyrinėjimais bei eksperimentais. Vaikai mėgavosi palankia žiema:

 • piešė ant sniego įvairiomis dailės priemonėmis,
 • tyrinėjo sniegą, tirpino jį,
 • šaldė ledą ir išgavo įvairias mozaikas,
 • statė senius besmegenius, kūrė sniego skulptūras ir kt.,
 • taip pat vaikams buvo pasakojama apie olimpinius žiedus, jų reikšmę, pristatyti artėjančių Pekino žiemos olimpinių žaidynių talismanai.

Savaitei įpusėjus, „Kačiukų trobelės“ gr. iniciatyva, atkeliavo gausi vaisių pintinė, pastiprinusi visą bendruomenę vitaminais ir suteikusi papildomos energijos tęsti intensyvią aktyvių veiklų savaitę.

Siekdami užtikrinti vaikų fizinį aktyvumą, judėjimą gryname ore ir naudą jų sveikatai priešmokyklinukai „Gudručių šalies“ ir ikimokyklinukai „Ežiukai“ žygiavo į Saulės slėnį, kur jų laukė žaidimai lauke, nusileidimai nuo kalno su čiuožynėmis ir kitos žiemos pramogos. Po pramogos vaikai dalijosi savo patirtimi ir įspūdžiais, nes lavino socialinius įgūdžius, bendradarbiavo, tarėsi, sprendė problemas ir dirbo komandoje.

Ši savaitė vaikams atnešė daug teigiamų emocijų. BŪTINAI KARTOSIM!

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė,

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė info. ir foto

„Bėgimas su trispalve 2022“

Lietuvos istorija labai turtinga, nes joje daug įsimintinų datų. Viena jų – Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiai dienai paminėti „Pušaitės“ ugdytiniai dalyvavo respublikinėje sporto pramogoje „Bėgimas su trispalve 2022“, kurią iniciavo Vilniaus lopšelis-darželis „Liepsnelė“ . Pasipuošę Lietuvos simbolika: vėliavėlėmis, kepurėlėmis ir kita šventine atributika vaikai, mokytojai, praktiką darželyje atliekantys studentai giedojo Lietuvos himną, iškilminga eisena nešė Lietuvos vėliavas aplink darželį – taip išreikšdami pilietinius jausmus mažose širdelėse.

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė, info. ir foto

„Vasario mėnuo – sveikatingumo mėnuo“

Lopšelio-darželio „Pušaitė“ bendruomenė stiprindama ugdytinių sveikatą ir puoselėdama sveikatingumo idėjas visą mėnesį vykdė įvairias veiklas.

 • Vasario 1-4 d. išbandytos virtualios fizinio ugdymo pamokėlės, dalyvaujant didžiausiame Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Lietuvos Mažųjų Žaidynės“
 • Vasario 7-11 d. bendradarbiaujant su Visuomenės sveikatos biuro specialiste Kristina Mockuviene, rengtos sveikatos ugdymo valandėlės kasdieniams gyvenimo įgūdžiams įtvirtinti, skirtos burnos higienai.
 • Vasario 14-18 d. – vyko pokalbiai apie sveiką mitybą: išbandyta sveiko maisto piramidė, kurta sveikos mitybos lėkštė, gaminti sveiki patiekalai, sulčių spaudimas, arbatėlių degustacijos.
 • Vasario 21-28 d.fizinei, emocinei, socialinei sveikatai stiprinti žaisti ugdytinius įtraukiantys, judėjimo ir draugystės džiaugsmą skatinantys komandiniai žaidimai, lankstytos edukacinės knygelės, kurias dovanojo Vilniaus teritorinės ligonių kasa.

„Pušaitės“ bendruomenė palydėdama paskutiniąsias vasario mėnesio dieneles sveikatingumo iniciatyvomis, visapusiškai pastiprino sveikatą ir įžengė į pavasariu dvelkiantį kovą!

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė, info. ir foto

Padėka dalyvaujant resublikinėje sporto pramogoje Nykštukų bėgimas“

Didžiuojamės savo ugdytinių aktyvumu, kuriuos įkvepia motyvuotos mokytojos. Dalyvaudami Respublikinėje sporto pramogoje „Nykštukų bėgimas. Žiema 2021”, kurią organizavo Vilniaus lopšelio-darželio „Riešutėlis” bendruomenė.

 

Sportuojanti grupė

Lapkričio mėnuo Pušaitėje buvo aktyvus. Sveikatingumo darbo grupės iniciatyvos „Sportuojanti grupė“ tikslas buvo išjudinti visas grupes ir fiziškai pajudėti. Todėl kiekviena grupė organizavosi mankštas, estafetes, žaidė judriuosius žaidimus, lavino savo fizinį ištvermingumą, lankstumą, dėmesingumą bei vikrumą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė, info ir foto

Sportuojantis koridorius

2021 m. lapkričio 18 d., lopšelio-darželio “Pušaitė“ koridoriuose skambėjo muzika ir vaikų krykštavimas. Darželyje vyko, kasmetine tradicija tapęs ir vaikų pamėgtas renginys „Sportuojantis koridorius“. Netradicinės fizinio ugdymo pamokos tikslas – aktyviai judėti koridoriumi ir įveikti kliūčių ruožą, kurį sudaro sportinis inventorius. Vaikams tai suteikė didelio džiaugsmo ir sportinio aktyvumo visai dienai.

Neformaliojo švietimo pedagogas fiziniam lavinimui Viktoras Dobrovolskis, info ir foto

 

„Pušaitės“ fizinio pajėgumo olimpiada

Projekto tikslas:

 • Lavinti darželinukų įgimtus fizinius gebėjimus.
 • Padėti patirti judėjimo džiaugsmą ir stiprinti sveikatą.
 • Ugdyti savigarbą ir stiprią asmenybę.

Projekto dalyviai: L/D Pušaitė 5-7 metų auklėtiniai.

Projekto turinys: sudaro penki fizinio pajėgumo testai. Kiekvienas darželinukas atliks penkis testus individualiai. Vaikai vertinami nebus, visi laimėtojai.

Fizinio pajėgumo testai:

 1. Greitumas –  10×5 m bėgimas šaudykle.
 2. Staigioji jėga – šuolis į tolį iš vietos.
 3. Pusiausvyrą – Flamingo testas.
 4. Taiklumas – metimas į horizontalų taikinį.
 5. Vikrumas – šuoliukai į taikinį numatyta tvarka/ 10s.

Projekto vykdymo tvarka: fizinio pajėgumo testai vyks lapkričio mėnesį, antradieniais, po 15:00 val. muzikos arba sporto salėje, iš anksto susitarus su grupių mokytojais ir laikantis visų saugumo reikalavimų.

Rezultatų pateikimas: kiekvieno dalyvio asmeninius rezultatus fiksuos fizinio ugdymo mokytojas V. Dobrovolskis. Grupių rezultatų protokolai bus pristatyti mokytojoms.

„Vitaminizuotas“

Sveikatingumo darbo grupė spalio 18-22 dienomis organizavo projektą „Vitaminizuotas 2021“. Kiekviena grupė dalyvavo projekte, kalbėjo apie vaisių, daržovių ir kitų sveikatai naudingų produktų reikšmę vaikų sveikatai. Taip pat per sveikatingumo valandėlę pedagogai formavo teisingą vaikų požiūrį į tinkamą mitybą, ugdė vaikų gebėjimus patiems atrinkti sveikatai naudingus produktus bei lavino vaikų gebėjimus dirbti kolektyve. Projekto svarbiausias tikslas buvo išsispausti šviežių sulčių, kad sustiprintume savo imunitetą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė, info ir foto.

 

 

 

 

„Rieda ratai rateliukai“

 

Rugsėjo  21 dieną lopšelyje- darželyje „Pušaitė“ vyko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) organizuojama respublikinė akcija „Rieda ratai rateliukai“, kurios metu buvo paminėta Tarptautinė diena be automobilio. Šios akcijos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla ir supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis. Akcijos metu aptarėme, kuo ši diena ypatinga ir išskirtinė, prisiminėme saugaus eismo kelyje taisykles. Atlikę mankštą su fizinio lavinimo mokytoju Viktoru Dobrovolskiu, vaikai savo gebėjimus pademonstravo važiuodami su dviračiais ir paspirtukais. Tai galimybė nors vieną dieną atsisakyti automobilio ir sumažinti oro taršą, triukšmą bei eismo intensyvumą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė info. ir foto.

 

„Futbolo turnyras Pušaitė 4×4“

Šių metų birželio 14 dieną, lauko futbolo aikštelėje aidėjo mažųjų pušaitukų balsai. Europos futbolo čempionato įkvėpti, surengėme draugišką futbolo turnyrą. Dalyvavo 5 komandos po 4 žaidėjus komandoje. Po atkaklios kovos tik dvi stipriausios komandos iškopė į finalą. Taigi „Laputės“ 3 – 0 „Zuikučiai“. „Lapučių“ komanda triumfavo finale. Buvo ir džiaugsmo akimirkų, ir nusivylimo ašarų. Vaikai išmoko teigiamų pamokų, kad norint pasiekti tikslą, reikia niekada nepasiduoti. O po įtemptos kovos, vaikai galėjo atsigaivinti po vasariškai gaiviu dušu.

Fizinio lavinimo mokytojas Viktoras Dobrovolskis, info ir foto.

 

„Lietuvos mažųjų žaidynių II-ojo etapo festivalis“

Gegužės 19 dieną mūsų įstaigoje praūžė Lietuvos mažųjų žaidynių II-ojo etapo festivalis.
Festivalis prasidėjo su Ąžuolo olimpine mankšta, kurią visoms grupėms pravedė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė. Tuomet vaikai dalyvavo estafetės rungtyse, kurios pareikalavo daug fizinio pasiruošimo ir ištvermės,o tą padaryti padėjo neformaliojo švietimo pedagogas fiziniam lavinimui Viktoras Dobrovolskis.
Po žaidynių visi vaikai buvo pasisėmę gerų emocijų ir nepamirštamų įspūdžių bei buvo apdovanoti dalyvio diplomais.
Lietuvos olimpines mažųjų žaidynes organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).
 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė, info ir foto.

 

VASAROS DŽIAUGSMAI IR GRŪDINIMASIS

Šiltas vasaros dienas leidžiame gražioje „Pušaitės“ aplinkoje. Kartu su vaikais randame laiko mokytis, sportuoti ir šėlti, o kaip nuostabu, kai puikus oras leidžia atsigaivinti fontanais.

Neformaliojo švietimo pedagogas fiziniam ugdymui Viktoras Dobrovolskis, info. ir foto.

Respublikinis projektas „Lietuvos Mažųjų Žaidynės 2024“ 

Projekto idėja

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas (tame tarpe ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą), o projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ –  puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Projekto tikslas

Didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

Projekto eiga

Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės” sudaro trys etapai:

 1. Virtualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai
 2. Lietuvos mažųjų žaidynių festivaliai įstaigose
 3. Respublikiniai Lietuvos mažųjų žaidynių festivaliai.

Pirmajame etape vaikų fizinio aktyvumo skatinimui pasitelkiamos Informacinės technologijos. Nuorodos:

 1. MAGIŠKASIS FUTBOLAS. 1-asis LTMŽ virtualus užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 2. PLAUKIMAS. 2-asis LTMŽ virtualus užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 3. ORIENTAVIMOSI SPORTAS. 3-iasis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 4. BOKSAS. 4-asis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 5. RITMINĖ GIMNASTIKA. 5-asis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 6. KOSMINIS KREPŠINIS. 6-asis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024
 7. LENGVOJI ATLETIKA. 7-asis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024
 8. KARATĖ. 8-asis virtualus LTMŽ fizinio aktyvumo užsiėmimas 2024

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Deimantės info. ir foto

Respublikinis projektas „Lietuvos Mažųjų Žaidynės 2024“ 

Projekto idėja

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas (tame tarpe ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą), o projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ –  puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Projekto tikslas

Didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

Projekto eiga

Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės” sudaro trys etapai:

 1. Virtualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai
 2. Lietuvos mažųjų žaidynių festivaliai įstaigose
 3. Respublikiniai Lietuvos mažųjų žaidynių festivaliai.

Pirmajame etape vaikų fizinio aktyvumo skatinimui pasitelkiamos Informacinės technologijos. Nuorodos:

 1. MAGIŠKASIS FUTBOLAS. 1-asis LTMŽ virtualus užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 2. PLAUKIMAS. 2-asis LTMŽ virtualus užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 3. ORIENTAVIMOSI SPORTAS. 3-iasis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 4. BOKSAS. 4-asis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 5. RITMINĖ GIMNASTIKA. 5-asis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024 (youtube.com)
 6. KOSMINIS KREPŠINIS. 6-asis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024
 7. LENGVOJI ATLETIKA. 7-asis virtualus LTMŽ užsiėmimas 2024
 8. KARATĖ. 8-asis virtualus LTMŽ fizinio aktyvumo užsiėmimas 2024

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Deimantės info. ir foto

Respublikinė akcija „Sportinių kelnių šokis“ 

Šių metų, vasario 7 d. ,,Saulučių” grupės vaikai paminėjo ir dalyvavo respublikiniame projekte „Sportinių kelnių šokis”. Projekto tikslas – skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, netradiciškai paminint Tarptautinę sportinių kelnių dieną, įtraukiant juos į naujas, įdomias veiklas. Vaikai turėjo naują patirtį ir įdomią veiklą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Deimantės info. ir foto

Respublikinė akcija „Sportuojantis koridorius“ 

2023 spalio 30-31d. „Pušaitėje“ vyko kasmetinė RIUKKPA akcija ,,Sportuojantis koridorius”. Šios akcijos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą neįprastoje aplinkoje, koridoriuje.

Veiklų metu įgyvendinti šie uždaviniai: organizuotos aktyvios veiklos darželio koridoriuose, skatintas įvairių formų ir rūšių fizinis aktyvumas, suteiktas vaikams judėjimo džiaugsmas

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Deimantės info. ir foto

Vasaros sporto pramoga „Pušaitės“ kieme 

Vasarą „ Pušaitėje“ nenuobodžiaujame, nes vasarą mes – pramogaujame!

Tad šią liepos 25 d. vyresnių vaikų grupės: „Vėžliukai“ su „Zuikučiais“, „Laputės“ su „Nykštukais“, „Kodėlčiukai“ su „Ežiukais“, „Kačiukai“ su „Saulutėmis“, „Gudručiai“ su „Nykštukais“ susibėgo į vidinį kiemelį. Jame pramankštinome kojeles, sustiprinome raumenukus, prisiminėme linksmą „Garvežiuko“ muzikinį motyvą ir kartu riedėjome vasaros taku į sporto rungtis! O jų būta visos 5-ios:

 1. Saugaus eismo aikštelėje „MINI GOLFAS“
 2. Saugaus eismo aikštelėje „SUSIVIJĘ VIRVĖS“
 3. Futboliuko aikštelėje „NEMATOMI KAMUOLIAI“ (su gimnastikos kamuoliais ir paklode)
 4. Basų kojų tako erdvėje ir ant šaligatvio „KEPURĖLIŲ KVADRATAS“
 5. Kūrybinė užduotis meninėje erdvėje „PIEŠIAM, KAIP SPORTUOJAM!”

Smagiai pažaidę, kūrybingai papiešę, draugiškai parungtyniavę ir linksmai pasportavę su gera nuotaika taip mes tęsiame vasaros pramogas „Pušaitėje”!

Čia sportuoja „Pušaitukai“ –  ir mergaitės, ir berniukai.

Bėgam, metam, piešiam, šokam,

Visko po truputį mes jau mokam!

Sportas mūsų draugas rimtas,

Po šios vasaros kiekvienas būsim tvirtas!

L.e.p. dir. pav. ugdymui Vilijos info. ir foto

„Pušaitukų” komandos įspūdžiai „Lietuvos Mažųjų Žaidynių” festivalyje 

Dešimtis tūkstančių darželinukų visoje Lietuvoje sportuoti įtraukusios „Lietuvos mažųjų žaidynės“ sekmadienį, gegužės 21 d. Vilniuje surengė jau šeštąją finalinę projekto šventę. Joje dalyvavo ir mažųjų „Pušaitukų“ komandą atstovavę 6 ugdytiniai iš „Kačiukų trobelės“, „Linksmųjų nykštukų“, „Saulučių“ gr.

Lydimi fizinio ugdymo mokytojo Viktoro ir jausdami tėvelių palaikymą kartu su 45-iomis Vilniaus m. ir raj. darželių komandomis, fizinio aktyvumo žaidimų metu vaikai išbandė krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis.

Įspūdžiai džiaugsmingi, nuotaikos pergalingos, tėvelių ir mokytojų, kurie dirba vaikams, bendrystė pajausta.

Sakome iki kitų susitikimų mažuose ir didesniuose renginiuose, kurie virsta tokiomis įspūdingomis šventėmis bei nuspalvina visos „Pušaitės” bendruomenės gyvenimą!

Skaityti plačiau: https://www.mazujuzaidynes.lt/mazuosius-sportininkus-vilniuje-aplankiusi-olimpiete-d.-zagainova-pirmieji-mano-pedagogai-bei-treneriai-man-padare-milziniska-itaka/133?fbclid=IwAR2so5fuIgZ8ljJKLOSYUmYFghez9JM3RgoMbd26MuAqvU1sT9bEVYMj6Uk

L.e.p. pavaduotojos ugdymui Vilijos info. ir foto.

 

 
 

Projekto „Lietuvos Mažųjų žaidynės“ festivalis „Pušaitėje”

Skatindami vaikų fizinį aktyvumą ir olimpinių idėjų sklaidą, ketvirtadienį (balandžio 27 d.), „Pušaitėje” nuvilnijo didžiausio Lietuvoje ikimokyklinio ugdymo projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2023“ II etapo festivalis. Jame sugužėjo visų 12-os grupių ugdytojai, jų mokytojos ir padėjėjos. „Mažųjų žaidynių“ vėliavos iškilmingu įnešimu žaidynės prasidėjo ir tęsėsi aktyviais žaidimais sporto, muzikos salėse, sensomotorikos erdvėje, bibliotekėlėje.

Tam, kad „Pušaitėje“ augtų fiziškai raštingi ugdytiniai, žaimingai sportuojantys ir džiaugsmingai siekiantys olimpinių pergalių, atvyko „Mažųjų žaidynių“ talismanas Ąžuolas – laikomas ne tik jėgos, galios, bet ir aktyvią energiją skleidžiančiu, žvalumo, pasitikėjimo savimi bei savo jėgomis simboliu! Jam talkino dvi bičiulės pandutės-olimpietės, kurios entuziastingai kvietė pasportuoti, energingai paploti ir dalyvauti pagarba, draugyste ir tobulėjimu pripildytose rungtyse.

Na, o uždarymo ceremonijoje, kaip tikrose olimpinėse žaidynėse, 5-6 m. grupių vaikai perdavė „Mažųjų žaidynių“ vėliavą, kurią simboliniu lėktuvėliu išskraidino 4-5 m. vaikai ir pasižadėjo, kad per metus jie užaugs tokie pat didingi, kaip talismanas Ąžuolas.

Ar tai pabaiga? Tikrai ne! Šių metų Lietuvos Mažųjų žaidinių” III etapo dalyviai, kuriuos atsakingai rinksime ir deleguosime kaip 6-ių dalyvių komandą iš 5-6 m. amžiaus vaikų grupių, atstovausiančią Pušaitę”, vyks į III etapo finalinį festivalį, vyksiantį jau gegužės 21 d. (sekmadienį), NBA krepšinio mokykloje (Žemynos g. 14, Vilnius) ir susitiks su net 45-iomis Vilniaus miesto (ir raj.) lopšelių-darželių komandomis.

L.e.p. pavaduotojos ugdymui Vilijos  info.

Futboliuko pramoga 

Kovo 21d. „Pušaitėje“ lankėsi lopšelio-darželio „Kaštonas“ mažųjų futbolininkų komandos. Vaikai susitiko draugiškoms rungtynėms, kuriose dalyvavo mišrios „Zuikučių“ ir „Ežiukų“ grupių komandos. Vaikai galėjo išbandyti savo taiklumą bandydami mušti įvarčius, bendradarbiauti žaisdami komandoje, susitarti dėl žaidimo strategijos, linkėti sėkmės draugams. Bendros veiklos mus vienija ir leidžia skleisti gerąją patirtį socialinių partnerių būryje. Lauksime atsakomojo varžybų etapo.

Fizinio ugdymo mokytojas Viktoras, info ir foto.

 

“Pasaulinė pingvinų savaitė“

          Vilniaus lopšelio-darželio ,,Pušaitė“ bendruomenė, minėdama Pasaulinę pingvinų dieną   organizavo  respublikinį pramoginį sporto renginį ,,Pasaulinė pingvinų savaitė“. Šio renginio sumanytoja, iniciatorė ir koordinatorė  ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė siūlė įvairias kūrybines veiklas grupėse, paruošė aktyvias užduotis lauko erdvėse, su vaikai mokėsi greitojo ėjimo paslapčių. Respublikinėje sporto pramogoje dalyvavo 64-ios įstaigos. Lopšelių-darželių, darželių-mokyklų bei progimnazijų komandos buvo skatinamos visą savaitę kalbėti apie pingvinus, smalsauti kur jie gyvena, kuo maitinasi, kaip ir kada keliauja.     Pasaulinę pingvinų savaitę, balandžio 24-28 d., visos įstaigos paminėjo sportine pramoga. Pramoga – džiaugsmas ir emocija vaikams, tikslu plėtoti ryšius su ikimokyklinėmis įstaigomis Lietuvos mastu. Veiklos metu stengėmės didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, kalbėti apie pasaulio atšilimo problemą bei kurti pingvinams šūkius. Einant greitu ėjimu dainavome, skandavome ir sveikinome pingvinus.

175 vaikai  ir 26 pedagogai linksma švente džiaugėsi Vilniaus lopšelyje-darželyje ,,Pušaitė“. Šioje šventėje netrūko juoko, nuostabos, gerų emocijų įveikiant kliūtis bei džiaugsmo pamačius Pingviną. Tikime, kad ši puiki šventė taps tradicija ne tik Vilniaus bet ir respublikos ikimokyklinukams.

Respublikonio renginio dalyvių veiklos akimirkas ir informaciją galite rasti čia.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė info. ir foto

„Kiškių bėgimo“ sporto pramoga 

Balandžio 6 d. ugdytiniai į darželio kiemelį skubėjo pasipuošę kiškelių ausimis, ūseliais bei emblemomis. Kaip ir kiekvienais metais lopšelis – darželis „Pušaitė“ dalyvavo sporto pramogoje „Velykų kiškių bėgimas-2023“, kurią organizuoja Vilniaus lopšelis-darželis „Giraitė“.

Grojant muzikai visi “kiškeliai“ su fizinio ugdymo mokytoju Dominyku atliko bendrą mankštą, pasiruošė bėgimui aplink darželį. Patys didžiausieji – greičiausieji kiškeliai pradėjo bėgimą, tačiau nuo jų neatsilikti bandė ir mažiausieji. Pavasariškas oras, pilnas būrys kiškelių klegesio suteikė visiems daug teigiamų emocijų ir su dideliu džiugesiu pasitikti gražiausios pavasario šventės  – Šv. Velykų.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Indrės info ir foto.

Tarptautinis projektas „Sportoteka“

Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ bendruomenė respublikiniais projektais neapsiriboja. Besibaigiant 2022 m. gruodžio mėn. įgyvendino tarptautinį ikimokyklinio amžiaus vaikų emocinį-sportinį projektą „Sportoteka“, kurį organizavo Vilniaus lopšelio-darželio „Ozas“ darbo grupė.

Šiame projekte dalyvavo fizinio ugdymo mokytoja Laura Zutkytė įtraukdama „Linksmųjų nykštukų“ ir „Kodėlčiukų“ grupės vaikus, jų mokytojas bei praktiką „Pušaitėje“ atliekančias Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto studentes. Projektu siekta turtinti vaikų patirtį įvairiais literatūros kūriniais draugystės tema, formuoti teigiamą vaikų požiūrį į fizinį aktyvumą, motyvuojant ugdytinius sportuoti netradiciškai, skatinant pajausti kūrybinės laisvės, spontaniškos improvizacijos bei draugystės džiaugsmą, inicijuojant sportinę veiklą.

Dėkojame fizinio ugdymo mokytojai Laurai Zutkytei už reprezentatyvų pasakos video parengimą.

Projektas „SPORTOTEKA“. Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė”. Pasaka „Grenlandijos paslaptis”

L.e.p. direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vilijos Gerasimovičienės i

Sporto šventė „Aktyvus ruduo“

Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“ stiprindama bendradarbiavimą su socialiniais partneriais ir gerosios patirties sklaidą, rugsėjo 21 d. surengė sporto šventę „Aktyvus ruduo“ kartu su Vilniaus lopšelio-darželio „Coliukė“ bendruomene.

Sporto šventės metu buvo pristatyta aktyvi mankšta, išbandytos smagios estafetės ir žaidimai taikant edukacines priemones ir įtraukties metodus specialiųjų ugdymo(si) poreikių turintiems vaikams. Šiltai bendradarbiaujančių Pušaitukų – „Ežiukų” ir „Coliukės” komandų dėka sukurta džiaugsminga aplinka prisipildė vaikų klegesio, mokytojų šypsenų ir noro tęsti bendradarbiavimą.

Na, o „Coliukės” komandą atlydėjusios sporto ir muzikos žvaigždės: Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė, olimpietė, maratono bėgikė, fizinio ugdymo(si) mokytoja Diana Lobačevskė bei grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys” muzikantas – meninio ugdymo(si) mokytojas Martynas Enčius sulaukė gausaus vaikų autografų antplūdžio.

Nutarta surengti kitą susitikimą, sš kartą vykstant „Pušaitės” ugdytinių komandai pas „Coliukę” į svečius!

Plačiau apie sporto šventę skaitykite „Švietimo naujienos“ internetinėje svetainėje „Aktyvus ruduo“ 

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Gerasimovičienė info, Saulius Čirba foto

 

„Rieda ratai rateliukai“

Rugsėjo mėnesį darželio bendruomenė vykdė sveikatingumo, fizinio aktyvumo renginius, sekė Europos judumo savaitės renginius. Pušaitės ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai dalyvavo akcijoje “Rieda ratai rateliukai”, taip minėjome Europos judriąją savaitę ir Tarptautinę dieną be automobilio. Skatimome fizinį aktyvumą bei važiavimą su ekologiškomis transporto priemonėmis. Vaikai į darželį atsivežė paspirtukus, dviratukus, lėlių vežimėlius, žaislines mašinas. Su dviračiais ir paspirtukais važiavome aplink darželį – buvo parengtas kliūčių ruožas. Futboliuko aikštelėje vyko smagios estafetės su lėlių vežimėliais. Vaikai suko ratus saugaus eismo aikštelėje, eismą reguliavo šviesoforas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Nijolė Ieva Markauskaitė info ir foto

Pramoga „Vandenėlis mūsų draugas“

Įpusėjus vasarai, liepos 21 d., „Pušaitės“ lauko erdvėse šurmuliavo linksmi darželinukai, kurie išbandė pramogą „Vandenėlis – mūsų draugas“.

Sušokę „Vandens lašiukų“ šokį ir pažaidę „Rasos lašiukų mūšį“ vaikai pakuteno padukus basomis prabėgę dobiliukų pievelę. Kol vieni gaudė skrendančius muilo burbulus, kiti gaivinosi vandens purkštuvėliais ir ragavo vasaros gaivos.
„Vandens eksperimentų“ pavėsinėje paruoštuose veiklos stateliuose „žvejojo žuveles“, „gaudė flamingus ir jūros žvaigždes“, „maudė meškiukus“, bendradarbiavo tarpusavyje matuodami ir spėliodami, kiek vandenėlio telpa į skirtingos talpos buteliukus ir ieškojo būdų, kaip naudojant piltuvėlį galima patogiau supilti vandenį į indelius.
Bendrame piešinyje ant terasėlės mažieji dailininkai piešė „Vandenėlio kelionę“, o drąsiausi bėgo vėsintis į „Vasaros lietučio dušą“ futboliuko aikštelėje.
Pramogą koordinavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Roma Žilionienė, Jurgita Morkūnaitė-Utkienė.
L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė, info ir foto.

Dviratuką aš turiu

Birželio 3 dieną minima Pasaulinė dviračių diena. Važiavimas dviračiu – ne tik ekologiška transporto rūšis, bet ir sveiką gyvenseną skatinanti priemonė.

Su vaikais dalyvaujame virtualioje parodoje „Dviratuką aš turiu“. Šnekėjome kokios dalys jį sudaro (ratai, stipinai, padangos, kameros, rėmas, sėdynė, pedalai, grandinė). Žiūrėjome dviračių iliustracijas, kokie buvo senovėje ir kokie yra dabar. Vaikai pasidalino mintimis, kokius dviračius turi patys. Prisiminėme kai kurias geometrines figūras ir susipažinome su rombu. Jungėme šias figūras ir montavome dviratį, vaikai mokinosi iš spalvoto popieriaus sukti ritinėlį (stipiną), klijavo ant dviračio ratų. Vaikai gavo naujų žinių, lavinome kūrybiškumą, smulkiąją motoriką.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja N.I. Markauskaitė, info. ir foto

 

„Pušaitėje“ vyko Olimpinių vertybių ugdymo programos mokymai

2022 m. gegužės 13-14 d. „Pušaitėje“ vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojami „Olimpinių vertybių ugdymo programos“ (OVUP) mokymai. Šių mokymų tikslas, kad mokytojai įgytų įvadinių žinių, kurios leis jas pritaikyti praktiškai savo įstaigose su ugdytiniais žaismingai apjungus fizinio aktyvumo ir olimpinio švietimo veiklas per sportą ir atrasti vertybes: draugystę, pagarbą ir tobulėjimą.

Olimpinių vertybių ugdymo programa (OVUP) – plataus pobūdžio programa, kuri gali būti adaptuojama tiek ikimokyklinėse įstaigose, tiek bendrojo ugdymo mokyklose. OVUP taiko sporto universalumą ir olimpinių idėjų kontekstą tam, kad padėtų mokytojams įgyvendinant vertybėmis pagrįstą ugdymą (tiek formalų, tiek neformalųjį).

Džiugu tai, kad šiuose mokymuose dalyvavo ir dvi „Pušaitės“ mokytojos: Laura Lazauskaitė ir Nijolė Ieva Markauskaitė. Kiti dalyviai atvyko iš Vilniaus lopšelių-darželių „Geniukų kalvė“, „Nykštukas“, „Naminukas“, „Sadutė“, „Coliukė“, „Gintarėlis“, „Pasaka“, „Varpelis“, „Prasminga jaunystė“, „Vaiko medis“. Susipažinę su olimpinėmis vertybėmis ir olimpizmo ugdymo temomis, išbandė įtraukiančias patyrimines veiklas, noriai bendradarbiavo atlikdami kūrybines užduotis, o įveikdami iškeltus iššūkius susibūrė į darnią komandą!

„Vienas žmogus yra svarbi komandos dalis, bet vienas žmogus niekada nebus komanda“

 Informacija apie OVUP: https://olimpinekarta.lt/ovup/

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilijos Gerasimovičienės  info. ir foto

„Lietuvos mažųjų žaidynių II etapo festivalis 2022“

Jei švęsti ir būti aktyviais – tai visą savaitę! Balandžio 11-15 dienomis lopšelyje-darželyje „Pušaitė“ vyko didžiausio ikimokyklinukų projekto „Lietuvos Mažųjų Žaidynės“ II-ojo etapo festivalis.

 • Nuo pirmadienio lopšelinukai mankštinosi „Gero oro“ mankštose ir išdykavo judriuosiuose žaidimuose lauko aplinkoje.
 • Antradienį iškilmingu žaidynių vėliavos įnešimu ir nuotaikinga pandučių mankšta įvyko atidarymo šventė darželinukams. Pasiskirstę komandomis futboliuko ir saugaus eismo aikštelėse 5-6, 6-7 m. vaikai išbandė linksmąsias estafetes ir kitus smagius žaidimus.
 • Trečiadienį dar kartelį pasidžiaugdami nuotaikingų pandučių mankšta, estafetėse ir žaidimuose dalyvavo 3-4 m., 4-5 m. vaikai.
 • Ketvirtadienis, skirtas žaidimams su sportiniu inventoriumi sporto salėje, sukvietė vaikus savaiminiam judėjimui ir džiaugsmingų emocijų pliūpsniams.
 • Na, o penktadienį – surengtoje „Lietuvos Mažųjų žaidynių“ dalyvių įteikimo ceremonijoje vaikams įteikti LTMŽ diplomai ir gausūs plojimai.

Dėkojame mokytojoms: Indrei, Karolinai, Laurai, Reginai J., Romai, Izabelei ir treneriui Viktorui už pramogų vaikams iniciavimą, viso darželio bendruomenei ir vaikams –  už įsitraukimą ir norą būti aktyviais!

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Gerasimovičienė

 

„Sporto pramoga Velykų kiškių bėgimas 2022“

Balandžio 21-oji „Pušaitės“ darželyje bėgte prabėgo, nes šią dieną šurmuliavo „Velykų Kiškių bėgimas“. Visos 9-ios darželinukų grupės dalyvavo „Vilko cirke“ ir tokių fokusų marokusų veikė, kad žalioji futboliuko aikštelė vos atlaikė! Lapė šoko su vilku, o gausus pulkas kiškelių ne tik kad neišsigando, bet dar gi linksmai straksėjo kartu. Viskas tuo nesibaigė, susirinkusių dalyvių laukė 3 kliūčių ruožai, vedantys aplink darželį: „Saugus eismas“, „Pievelė“ ir „Kalniukas“. Su vilko palyda eite įveikę visas kliūtis, antrą ratuką pagreitino tempą ir pagerino bėgimo aplink darželį rekordus. Pabaigoje, jau kiek pailsę, visi dalyviai susibūrė į didelę, draugišką kiškių šeimyną ir vidiniame darželio kiemelyje džiaugsmingai skraidino spalvotąjį parašiutą.

Šią sporto pramogą iniciavo Vilniaus lopšelio-darželio „Giraitė“ bendruomenė. Dėkojame už kvietimą prisijungti!

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Gerasimovičienė info. ir foto

„Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo“

Visą kov mėn. Pušaitukai kalbėjo ir dalinosi savo mintimis apie tinkamą ir netinkamą elgesį su kitais, kokius jausmus tai kelia. Mokėsi pasakyti ką nors gražaus kitam ir išgirsti apie save ką nors gero. Susipažino ir bandė suprasti, jog žmonių gali būti įvairių. Vaikai, mūvėdami skirtingas kojines, galėjo pajausti kaip jiems tai sekasi. Tokiu būdu ugdėsi vaikų suvokimas suprasti, jog galime skirtis išvaizda ir požiūriu. Taip pat kurdami spalvotus lietaus lašelius vaikai mokėsi suprasti, jog eame visi panašūs, bet tuo pačiu ir labai skirtingi.

Psichologė Jūratė Miežytė-Tijūšienė info. ir foto

Startuoja didžiausias darželinukų projektas Lietuvos Mažųjų žaidynės

 

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) jau septintąjį kartą organizuoja didžiausią darželinukams skirtą projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ (LTMŽ). Projektą nuo 2020 m. globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Projektu siekiama ikimokyklinio amžiaus vaikus ne tik supažindinti, bet ir įtraukti į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.

Šiais metais žaidynes sudarys trys etapai:

 • Pirmasis STARTAVO NUO VASARIO 01 d. įstaigose, o dalyvauti galės visų amžiaus grupių vaikai. Jo metu ikimokyklinukai įsitrauks į vaizdo įrašų formatu pateiktas virtualias pamokėles.
 • Antrajame vyks įstaigų festivaliai, kuriuose, jei pandeminė situacija leis, dalyvaus visi kiekvienos įstaigos vaikai.
 • Trečiojo etapo metu vyks net 10 LTMŽ festivalių visoje Lietuvoje, kuriuose, pandemijos situacijai leidžiant, susitiks skirtingų įstaigų vaikai

Šiais metais užsiregistravo 426, Vilniaus regiono mastu net 117, Vilniaus mieste 95 ikimokyklinio ugdymo įstaigos! Praėjusį sezoną žaidynėse dalyvavo 324 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Tai – daugiau nei trečdalis visų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų arba apie 48 500 dalyvių (vaikų).

Projekto metu kuriama tiek vaikus, tiek pedagogus vienijanti bendruomenė. Ikimokyklinio amžiaus ugdymo pedagogai žaidynių metu kviečiami susitikti ir bendrauti, dalyvauti jiems skirtuose seminaruose bei dalytis ugdymo metodais ir žiniomis. Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Virtualių fizinio ugdymo pamokėlių nuorodos:

 1. Virtualių fizinio ugdymo pamokėlių nuorodos:
  1. Pirma pamoka. Joga vaikams. Amanda ir mokytoja Ieva
  2. Antra pamoka. Su lankais. Kamilis ir mokytojs Alma
  3. Trečia pamoka. Varlytės svajonė, kuri buvo tikra šėlione. Rusnė ir mokytoja Raminta
  4. Ketvirta pamoka. Sportuojame su kamuoliais. Urtė ir mokytoja Daiva
  5. Penkta pamoka. Kovų menų treniruotė. Adomas ir mokytoja Ieva
  6. Šešta pamoka. Su virvėmis. Neidas ir mokytoja Ugnė
  7. Septinta pamoka. Vikrumui ir reakcijai. Liepa ir mokytoja Martyna
  8. Aštunta pamoka. Su salės žymekliais. Elija ir mokytojas Marius

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė,info. ir foto

„Žiemos sporto savaitė 2022“

Sausio 24-28 dienomis „Pušaitėje“ vyko ,,Žiemos sporto savaitė“, kurios tikslas buvo skatinti kuo daugiau ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų aktyviai sportuoti žiemos metu, siekti, kad judėjimas ir sportas taptų kiekvieno vaiko kasdienine veikla ir įpročiu.

Žiemiškas oras, daug sniego, gera nuotaika kvietė ugdytinius ir mokytojus užsiimti įvairiomis veiklomis:

 • savaitė startavo interaktyvia mankšta,
 • pokalbiais apie fizinį aktyvumą,
 • vaikams buvo pristatomos olimpinių žaidynių sporto šakos,
 • žiūrėta video medžiaga taikant išmaniąją lentą,
 • tikrus autentiškų senovinių pačiūžų egzempliorius pristatė direktorės pavaduotoja ugdymui R. Liubinavičienė,
 • pilnomis lygumų ir kalnų slidžių komplektacijomis nuo batų, slidžių, lazdų ir šalmų džiugino direktorė D. Skarulskienė.

Ši savaitė buvo gausi ir tyrinėjimais bei eksperimentais. Vaikai mėgavosi palankia žiema:

 • piešė ant sniego įvairiomis dailės priemonėmis,
 • tyrinėjo sniegą, tirpino jį,
 • šaldė ledą ir išgavo įvairias mozaikas,
 • statė senius besmegenius, kūrė sniego skulptūras ir kt.,
 • taip pat vaikams buvo pasakojama apie olimpinius žiedus, jų reikšmę, pristatyti artėjančių Pekino žiemos olimpinių žaidynių talismanai.

Savaitei įpusėjus, „Kačiukų trobelės“ gr. iniciatyva, atkeliavo gausi vaisių pintinė, pastiprinusi visą bendruomenę vitaminais ir suteikusi papildomos energijos tęsti intensyvią aktyvių veiklų savaitę.

Siekdami užtikrinti vaikų fizinį aktyvumą, judėjimą gryname ore ir naudą jų sveikatai priešmokyklinukai „Gudručių šalies“ ir ikimokyklinukai „Ežiukai“ žygiavo į Saulės slėnį, kur jų laukė žaidimai lauke, nusileidimai nuo kalno su čiuožynėmis ir kitos žiemos pramogos. Po pramogos vaikai dalijosi savo patirtimi ir įspūdžiais, nes lavino socialinius įgūdžius, bendradarbiavo, tarėsi, sprendė problemas ir dirbo komandoje.

Ši savaitė vaikams atnešė daug teigiamų emocijų. BŪTINAI KARTOSIM!

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė,

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė info. ir foto

„Bėgimas su trispalve 2022“

Lietuvos istorija labai turtinga, nes joje daug įsimintinų datų. Viena jų – Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiai dienai paminėti „Pušaitės“ ugdytiniai dalyvavo respublikinėje sporto pramogoje „Bėgimas su trispalve 2022“, kurią iniciavo Vilniaus lopšelis-darželis „Liepsnelė“ . Pasipuošę Lietuvos simbolika: vėliavėlėmis, kepurėlėmis ir kita šventine atributika vaikai, mokytojai, praktiką darželyje atliekantys studentai giedojo Lietuvos himną, iškilminga eisena nešė Lietuvos vėliavas aplink darželį – taip išreikšdami pilietinius jausmus mažose širdelėse.

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė, info. ir foto

„Vasario mėnuo – sveikatingumo mėnuo“

Lopšelio-darželio „Pušaitė“ bendruomenė stiprindama ugdytinių sveikatą ir puoselėdama sveikatingumo idėjas visą mėnesį vykdė įvairias veiklas.

 • Vasario 1-4 d. išbandytos virtualios fizinio ugdymo pamokėlės, dalyvaujant didžiausiame Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Lietuvos Mažųjų Žaidynės“
 • Vasario 7-11 d. bendradarbiaujant su Visuomenės sveikatos biuro specialiste Kristina Mockuviene, rengtos sveikatos ugdymo valandėlės kasdieniams gyvenimo įgūdžiams įtvirtinti, skirtos burnos higienai.
 • Vasario 14-18 d. – vyko pokalbiai apie sveiką mitybą: išbandyta sveiko maisto piramidė, kurta sveikos mitybos lėkštė, gaminti sveiki patiekalai, sulčių spaudimas, arbatėlių degustacijos.
 • Vasario 21-28 d.fizinei, emocinei, socialinei sveikatai stiprinti žaisti ugdytinius įtraukiantys, judėjimo ir draugystės džiaugsmą skatinantys komandiniai žaidimai, lankstytos edukacinės knygelės, kurias dovanojo Vilniaus teritorinės ligonių kasa.

„Pušaitės“ bendruomenė palydėdama paskutiniąsias vasario mėnesio dieneles sveikatingumo iniciatyvomis, visapusiškai pastiprino sveikatą ir įžengė į pavasariu dvelkiantį kovą!

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė, info. ir foto

Padėka dalyvaujant resublikinėje sporto pramogoje Nykštukų bėgimas“

Didžiuojamės savo ugdytinių aktyvumu, kuriuos įkvepia motyvuotos mokytojos. Dalyvaudami Respublikinėje sporto pramogoje „Nykštukų bėgimas. Žiema 2021”, kurią organizavo Vilniaus lopšelio-darželio „Riešutėlis” bendruomenė.

 

Sportuojanti grupė

Lapkričio mėnuo Pušaitėje buvo aktyvus. Sveikatingumo darbo grupės iniciatyvos „Sportuojanti grupė“ tikslas buvo išjudinti visas grupes ir fiziškai pajudėti. Todėl kiekviena grupė organizavosi mankštas, estafetes, žaidė judriuosius žaidimus, lavino savo fizinį ištvermingumą, lankstumą, dėmesingumą bei vikrumą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė, info ir foto

Sportuojantis koridorius

2021 m. lapkričio 18 d., lopšelio-darželio “Pušaitė“ koridoriuose skambėjo muzika ir vaikų krykštavimas. Darželyje vyko, kasmetine tradicija tapęs ir vaikų pamėgtas renginys „Sportuojantis koridorius“. Netradicinės fizinio ugdymo pamokos tikslas – aktyviai judėti koridoriumi ir įveikti kliūčių ruožą, kurį sudaro sportinis inventorius. Vaikams tai suteikė didelio džiaugsmo ir sportinio aktyvumo visai dienai.

Neformaliojo švietimo pedagogas fiziniam lavinimui Viktoras Dobrovolskis, info ir foto

 

„Pušaitės“ fizinio pajėgumo olimpiada

Projekto tikslas:

 • Lavinti darželinukų įgimtus fizinius gebėjimus.
 • Padėti patirti judėjimo džiaugsmą ir stiprinti sveikatą.
 • Ugdyti savigarbą ir stiprią asmenybę.

Projekto dalyviai: L/D Pušaitė 5-7 metų auklėtiniai.

Projekto turinys: sudaro penki fizinio pajėgumo testai. Kiekvienas darželinukas atliks penkis testus individualiai. Vaikai vertinami nebus, visi laimėtojai.

Fizinio pajėgumo testai:

 1. Greitumas –  10×5 m bėgimas šaudykle.
 2. Staigioji jėga – šuolis į tolį iš vietos.
 3. Pusiausvyrą – Flamingo testas.
 4. Taiklumas – metimas į horizontalų taikinį.
 5. Vikrumas – šuoliukai į taikinį numatyta tvarka/ 10s.

Projekto vykdymo tvarka: fizinio pajėgumo testai vyks lapkričio mėnesį, antradieniais, po 15:00 val. muzikos arba sporto salėje, iš anksto susitarus su grupių mokytojais ir laikantis visų saugumo reikalavimų.

Rezultatų pateikimas: kiekvieno dalyvio asmeninius rezultatus fiksuos fizinio ugdymo mokytojas V. Dobrovolskis. Grupių rezultatų protokolai bus pristatyti mokytojoms.

„Vitaminizuotas“

Sveikatingumo darbo grupė spalio 18-22 dienomis organizavo projektą „Vitaminizuotas 2021“. Kiekviena grupė dalyvavo projekte, kalbėjo apie vaisių, daržovių ir kitų sveikatai naudingų produktų reikšmę vaikų sveikatai. Taip pat per sveikatingumo valandėlę pedagogai formavo teisingą vaikų požiūrį į tinkamą mitybą, ugdė vaikų gebėjimus patiems atrinkti sveikatai naudingus produktus bei lavino vaikų gebėjimus dirbti kolektyve. Projekto svarbiausias tikslas buvo išsispausti šviežių sulčių, kad sustiprintume savo imunitetą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė, info ir foto.

 

 

 

 

„Rieda ratai rateliukai“

 

Rugsėjo  21 dieną lopšelyje- darželyje „Pušaitė“ vyko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) organizuojama respublikinė akcija „Rieda ratai rateliukai“, kurios metu buvo paminėta Tarptautinė diena be automobilio. Šios akcijos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla ir supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis. Akcijos metu aptarėme, kuo ši diena ypatinga ir išskirtinė, prisiminėme saugaus eismo kelyje taisykles. Atlikę mankštą su fizinio lavinimo mokytoju Viktoru Dobrovolskiu, vaikai savo gebėjimus pademonstravo važiuodami su dviračiais ir paspirtukais. Tai galimybė nors vieną dieną atsisakyti automobilio ir sumažinti oro taršą, triukšmą bei eismo intensyvumą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė info. ir foto.

 

„Futbolo turnyras Pušaitė 4×4“

Šių metų birželio 14 dieną, lauko futbolo aikštelėje aidėjo mažųjų pušaitukų balsai. Europos futbolo čempionato įkvėpti, surengėme draugišką futbolo turnyrą. Dalyvavo 5 komandos po 4 žaidėjus komandoje. Po atkaklios kovos tik dvi stipriausios komandos iškopė į finalą. Taigi „Laputės“ 3 – 0 „Zuikučiai“. „Lapučių“ komanda triumfavo finale. Buvo ir džiaugsmo akimirkų, ir nusivylimo ašarų. Vaikai išmoko teigiamų pamokų, kad norint pasiekti tikslą, reikia niekada nepasiduoti. O po įtemptos kovos, vaikai galėjo atsigaivinti po vasariškai gaiviu dušu.

Fizinio lavinimo mokytojas Viktoras Dobrovolskis, info ir foto.

 

„Lietuvos mažųjų žaidynių II-ojo etapo festivalis“

Gegužės 19 dieną mūsų įstaigoje praūžė Lietuvos mažųjų žaidynių II-ojo etapo festivalis.
Festivalis prasidėjo su Ąžuolo olimpine mankšta, kurią visoms grupėms pravedė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė. Tuomet vaikai dalyvavo estafetės rungtyse, kurios pareikalavo daug fizinio pasiruošimo ir ištvermės,o tą padaryti padėjo neformaliojo švietimo pedagogas fiziniam lavinimui Viktoras Dobrovolskis.
Po žaidynių visi vaikai buvo pasisėmę gerų emocijų ir nepamirštamų įspūdžių bei buvo apdovanoti dalyvio diplomais.
Lietuvos olimpines mažųjų žaidynes organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).
 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė, info ir foto.

 

VASAROS DŽIAUGSMAI IR GRŪDINIMASIS

Šiltas vasaros dienas leidžiame gražioje „Pušaitės“ aplinkoje. Kartu su vaikais randame laiko mokytis, sportuoti ir šėlti, o kaip nuostabu, kai puikus oras leidžia atsigaivinti fontanais.

Neformaliojo švietimo pedagogas fiziniam ugdymui Viktoras Dobrovolskis, info. ir foto.

Google Translate
Skip to content