Sveikatingumo darbo grupės veikla

Startuoja didžiausias darželinukų projektas Lietuvos Mažųjų žaidynės

 

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) jau septintąjį kartą organizuoja didžiausią darželinukams skirtą projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ (LTMŽ). Projektą nuo 2020 m. globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Projektu siekiama ikimokyklinio amžiaus vaikus ne tik supažindinti, bet ir įtraukti į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.

Šiais metais žaidynes sudarys trys etapai:

 • Pirmasis STARTAVO NUO VASARIO 01 d. įstaigose, o dalyvauti galės visų amžiaus grupių vaikai. Jo metu ikimokyklinukai įsitrauks į vaizdo įrašų formatu pateiktas virtualias pamokėles.
 • Antrajame vyks įstaigų festivaliai, kuriuose, jei pandeminė situacija leis, dalyvaus visi kiekvienos įstaigos vaikai.
 • Trečiojo etapo metu vyks net 10 LTMŽ festivalių visoje Lietuvoje, kuriuose, pandemijos situacijai leidžiant, susitiks skirtingų įstaigų vaikai

Šiais metais užsiregistravo 426, Vilniaus regiono mastu net 117, Vilniaus mieste 95 ikimokyklinio ugdymo įstaigos! Praėjusį sezoną žaidynėse dalyvavo 324 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Tai – daugiau nei trečdalis visų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų arba apie 48 500 dalyvių (vaikų).

Projekto metu kuriama tiek vaikus, tiek pedagogus vienijanti bendruomenė. Ikimokyklinio amžiaus ugdymo pedagogai žaidynių metu kviečiami susitikti ir bendrauti, dalyvauti jiems skirtuose seminaruose bei dalytis ugdymo metodais ir žiniomis. Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Virtualių fizinio ugdymo pamokėlių nuorodos:

 1. Virtualių fizinio ugdymo pamokėlių nuorodos:
  1. Pirma pamoka. Joga vaikams. Amanda ir mokytoja Ieva
  2. Antra pamoka. Su lankais. Kamilis ir mokytojs Alma
  3. Trečia pamoka. Varlytės svajonė, kuri buvo tikra šėlione. Rusnė ir mokytoja Raminta
  4. Ketvirta pamoka. Sportuojame su kamuoliais. Urtė ir mokytoja Daiva
  5. Penkta pamoka. Kovų menų treniruotė. Adomas ir mokytoja Ieva
  6. Šešta pamoka. Su virvėmis. Neidas ir mokytoja Ugnė
  7. Septinta pamoka. Vikrumui ir reakcijai. Liepa ir mokytoja Martyna
  8. Aštunta pamoka. Su salės žymekliais. Elija ir mokytojas Marius

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė,info. ir foto

„Žiemos sporto savaitė 2022“

Sausio 24-28 dienomis „Pušaitėje“ vyko ,,Žiemos sporto savaitė“, kurios tikslas buvo skatinti kuo daugiau ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų aktyviai sportuoti žiemos metu, siekti, kad judėjimas ir sportas taptų kiekvieno vaiko kasdienine veikla ir įpročiu.

Žiemiškas oras, daug sniego, gera nuotaika kvietė ugdytinius ir mokytojus užsiimti įvairiomis veiklomis:

 • savaitė startavo interaktyvia mankšta,
 • pokalbiais apie fizinį aktyvumą,
 • vaikams buvo pristatomos olimpinių žaidynių sporto šakos,
 • žiūrėta video medžiaga taikant išmaniąją lentą,
 • tikrus autentiškų senovinių pačiūžų egzempliorius pristatė direktorės pavaduotoja ugdymui R. Liubinavičienė,
 • pilnomis lygumų ir kalnų slidžių komplektacijomis nuo batų, slidžių, lazdų ir šalmų džiugino direktorė D. Skarulskienė.

Ši savaitė buvo gausi ir tyrinėjimais bei eksperimentais. Vaikai mėgavosi palankia žiema:

 • piešė ant sniego įvairiomis dailės priemonėmis,
 • tyrinėjo sniegą, tirpino jį,
 • šaldė ledą ir išgavo įvairias mozaikas,
 • statė senius besmegenius, kūrė sniego skulptūras ir kt.,
 • taip pat vaikams buvo pasakojama apie olimpinius žiedus, jų reikšmę, pristatyti artėjančių Pekino žiemos olimpinių žaidynių talismanai.

Savaitei įpusėjus, „Kačiukų trobelės“ gr. iniciatyva, atkeliavo gausi vaisių pintinė, pastiprinusi visą bendruomenę vitaminais ir suteikusi papildomos energijos tęsti intensyvią aktyvių veiklų savaitę.

Siekdami užtikrinti vaikų fizinį aktyvumą, judėjimą gryname ore ir naudą jų sveikatai priešmokyklinukai „Gudručių šalies“ ir ikimokyklinukai „Ežiukai“ žygiavo į Saulės slėnį, kur jų laukė žaidimai lauke, nusileidimai nuo kalno su čiuožynėmis ir kitos žiemos pramogos. Po pramogos vaikai dalijosi savo patirtimi ir įspūdžiais, nes lavino socialinius įgūdžius, bendradarbiavo, tarėsi, sprendė problemas ir dirbo komandoje.

Ši savaitė vaikams atnešė daug teigiamų emocijų. BŪTINAI KARTOSIM!

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė,

L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė info. ir foto

„Bėgimas su trispalve 2022“

Lietuvos istorija labai turtinga, nes joje daug įsimintinų datų. Viena jų – Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiai dienai paminėti „Pušaitės“ ugdytiniai dalyvavo respublikinėje sporto pramogoje „Bėgimas su trispalve 2022“, kurią iniciavo Vilniaus lopšelis-darželis „Liepsnelė“ . Pasipuošę Lietuvos simbolika: vėliavėlėmis, kepurėlėmis ir kita šventine atributika vaikai, mokytojai, praktiką darželyje atliekantys studentai giedojo Lietuvos himną, iškilminga eisena nešė Lietuvos vėliavas aplink darželį – taip išreikšdami pilietinius jausmus mažose širdelėse.

Direktoriaus l.e.p. pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė, info. ir foto

„Vasario mėnuo – sveikatingumo mėnuo“

Lopšelio-darželio „Pušaitė“ bendruomenė stiprindama ugdytinių sveikatą ir puoselėdama sveikatingumo idėjas visą mėnesį vykdė įvairias veiklas.

 • Vasario 1-4 d. išbandytos virtualios fizinio ugdymo pamokėlės, dalyvaujant didžiausiame Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Lietuvos Mažųjų Žaidynės“
 • Vasario 7-11 d. bendradarbiaujant su Visuomenės sveikatos biuro specialiste Kristina Mockuviene, rengtos sveikatos ugdymo valandėlės kasdieniams gyvenimo įgūdžiams įtvirtinti, skirtos burnos higienai.
 • Vasario 14-18 d. – vyko pokalbiai apie sveiką mitybą: išbandyta sveiko maisto piramidė, kurta sveikos mitybos lėkštė, gaminti sveiki patiekalai, sulčių spaudimas, arbatėlių degustacijos.
 • Vasario 21-28 d.fizinei, emocinei, socialinei sveikatai stiprinti žaisti ugdytinius įtraukiantys, judėjimo ir draugystės džiaugsmą skatinantys komandiniai žaidimai, lankstytos edukacinės knygelės, kurias dovanojo Vilniaus teritorinės ligonių kasa.

„Pušaitės“ bendruomenė palydėdama paskutiniąsias vasario mėnesio dieneles sveikatingumo iniciatyvomis, visapusiškai pastiprino sveikatą ir įžengė į pavasariu dvelkiantį kovą!

Direktoriaus l.e.p. pavaduotoja ugdymui Vilija Gerasimovičienė, info. ir foto

Padėka dalyvaujant resublikinėje sporto pramogoje Nykštukų bėgimas“

Didžiuojamės savo ugdytinių aktyvumu, kuriuos įkvepia motyvuotos mokytojos. Dalyvaudami Respublikinėje sporto pramogoje „Nykštukų bėgimas. Žiema 2021”, kurią organizavo Vilniaus lopšelio-darželio „Riešutėlis” bendruomenė.

 

„Rieda ratai rateliukai“

 

Rugsėjo  21 dieną lopšelyje- darželyje „Pušaitė“ vyko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) organizuojama respublikinė akcija „Rieda ratai rateliukai“, kurios metu buvo paminėta Tarptautinė diena be automobilio. Šios akcijos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla ir supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis. Akcijos metu aptarėme, kuo ši diena ypatinga ir išskirtinė, prisiminėme saugaus eismo kelyje taisykles. Atlikę mankštą su fizinio lavinimo mokytoju Viktoru Dobrovolskiu, vaikai savo gebėjimus pademonstravo važiuodami su dviračiais ir paspirtukais. Tai galimybė nors vieną dieną atsisakyti automobilio ir sumažinti oro taršą, triukšmą bei eismo intensyvumą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė info. ir foto.

 

„Futbolo turnyras Pušaitė 4×4“

Šių metų birželio 14 dieną, lauko futbolo aikštelėje aidėjo mažųjų pušaitukų balsai. Europos futbolo čempionato įkvėpti, surengėme draugišką futbolo turnyrą. Dalyvavo 5 komandos po 4 žaidėjus komandoje. Po atkaklios kovos tik dvi stipriausios komandos iškopė į finalą. Taigi „Laputės“ 3 – 0 „Zuikučiai“. „Lapučių“ komanda triumfavo finale. Buvo ir džiaugsmo akimirkų, ir nusivylimo ašarų. Vaikai išmoko teigiamų pamokų, kad norint pasiekti tikslą, reikia niekada nepasiduoti. O po įtemptos kovos, vaikai galėjo atsigaivinti po vasariškai gaiviu dušu.

Fizinio lavinimo mokytojas Viktoras Dobrovolskis, info ir foto.

 

„Lietuvos mažųjų žaidynių II-ojo etapo festivalis“

Gegužės 19 dieną mūsų įstaigoje praūžė Lietuvos mažųjų žaidynių II-ojo etapo festivalis.
Festivalis prasidėjo su Ąžuolo olimpine mankšta, kurią visoms grupėms pravedė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė. Tuomet vaikai dalyvavo estafetės rungtyse, kurios pareikalavo daug fizinio pasiruošimo ir ištvermės,o tą padaryti padėjo neformaliojo švietimo pedagogas fiziniam lavinimui Viktoras Dobrovolskis.
Po žaidynių visi vaikai buvo pasisėmę gerų emocijų ir nepamirštamų įspūdžių bei buvo apdovanoti dalyvio diplomais.
Lietuvos olimpines mažųjų žaidynes organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).
 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė, info ir foto.

 

JUDĖJIMO SAVAITĖ

Pirmadienį startavo judėjimo savaitė, kurios metu kiekvieną dieną, bus vis kitokie judrūs užsiėmimai vaikams, kuriuos organizuos sveikatingumo darbo grupė. O tėveliai savo ruožtu, pasirūpinkite apranga, dviračiais ir pirmyn!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Karolina Drąsutytė, info.

 

VASAROS DŽIAUGSMAI IR GRŪDINIMASIS

Šiltas vasaros dienas leidžiame gražioje „Pušaitės“ aplinkoje. Kartu su vaikais randame laiko mokytis, sportuoti ir šėlti, o kaip nuostabu, kai puikus oras leidžia atsigaivinti fontanais.

Neformaliojo švietimo pedagogas fiziniam ugdymui Viktoras Dobrovolskis, info. ir foto.

SPORTAS SVEIKATA – VISŲ NUOTAIKA GERA

VEIKLOS FORMA: sportiniai žaidimai. Komandinės, judriosios estafetės naudojant pasirinktą inventorių.

DALYVIAI: Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centras ir lopšelio-darželio „Pušaitė“ vaikai.

TIKSLAS: bendravimas ir bendradarbiavimas. Darbas komandoje, norint pasiekti norimą rezultatą. Draugiškai ir smagiai praleisti aktyvų laisvalaikį gryname ore.

UŽDAVINIAI:

 1. Skatinti vaikus bei pedagogus aktyviai judėti.
 2. Lavinti mąstymą ir stiprinti dvasią sporto pagalba.
 3. Sudominti, pateikiant įvairias sportines rungtis bei žaidimus.
 4. Siekti užsibrėžto tikslo.

NEFORMALI SPORTINĖ PRAMOGA: 2021 m. gegužės 28 dieną, lopšelio-darželio „Pušaitė“ lauko sporto aikštelėje sutikome svečius iš Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centro. Lopšelį-darželį „Pušaitė“ atstovavo penki vaikai iš „Lapučių mokyklėlės“. Sportinę veiklą pradėjome individualia mankšta, naudojant futbolo kamuolius. Vėliau „Laputės“ ir vaikai iš LSKVIUC susirungė draugiškame, sportiniame žaidime „Grybai ir gėlės“, kuriame triumfavo abi komandos. Pagrindinis, sportinės pramogos, etapas – komandinės, judriosios estafetės, kurios pareikalavo daug jėgų, bet suteikė labai daug teigiamų emocijų tiek vaikams, tiek pedagogams. Nugalėjo draugystė. Dalyviams buvo įteikti padėkos pažymėjimai ir simbolinės dovanėlės. Dalyviai aktyviai įsitraukė į veiklą, noriai bendradarbiavo. Veikla pavyko.

Neformaliojo švietimo pedagogas fiziniam ugdymui Viktoras Dobrovolskis, info. ir foto.

NEBIJOKIME BŪTI KITOKIAIS

Kovo 19 dieną „Pušaitukai“ pasipuošė skirtingomis kojinėmis. Juk taip smagu kartais atrodyti neįprastai! Skirtingos kojinės – simbolis Dauno sindromo dienai paminėti. Kodėl kojinės? Kojinių forma yra panaši į chromosomų, kurių kitoniškumas ir lemia Dauno sindromą, o skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą.

Balandžio 2 dieną  supratingieji Pušaitukai apsirengę mėlynai kieme žaidė su skėčiais. Tokiu būdu vaikai išdrįso pabūti kitokiais ir susipažinti bei paminėti  Autizmo spektro dieną. Pušaitukai žiūrėjo edukacinį filmuką, piešė, spalvino ir turėjo galimybę pažinti kitokį vaikų pasaulį. Nebijokime būti kitokiais!

Psichologė Jūratė Miežytė-Tijūšienė, dietistė E.Motūzaitė, , info. ir foto.

 

FIZINĮ AKTYVUMĄ SKATINANČIOS ERDVĖS

Darželio teritorijoje ir uždarose erdvėse nuolat atnaujinamas inventorius, įrengiamos naujos erdvės, kuriose vaikai gali žaisti, sportuoti, tyrinėti ir atrasti. Žaidžiame futbolą, krepšinį, važinėjame dviračiais, atrandame netradicines sporto šakas. Šios priemonės leidžia ugdyti vaikų fizinę ir dvasinę sveikatą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rūta Liubinavičienė, info. ir foto.

 

VELYKINIS KIŠKELIŲ BĖGIMAS

Praėjus gražiausiai pavasario šventei – Velykoms, mūsų darželyje netrūko daug judėjimo, gryno oro ir teigiamų emocijų. Balandžio 6d. „Pušaitukai“ dalyvavo Velykiniame kiškelių bėgime. Visos grupės puošėsi įvairiais kiškių akcentais ir nustraksėjo į lauką, kur jie turėjo nubėgti nustatytą distanciją. Po bėgimo dar ilgai vaikų veiduose buvo matyti šypsenos.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Eimanavičiūtė, info ir foto.

 

PUŠAITĖS SPORTO SAVAITĖ „JUDAME KARTU“

Sausio 26 – 29 dienomis ,,Pušaitė“ kvietė prisijungti visus prie kiekvienais metais organizuojamos sporto savaitės ,,Judame kartu“. Šiuo metu labai svarbu nepamiršti judėti ir pasikrauti daug gerų emocijų, kaip  padarė mūsų pušaitukai.  Buvo įtraukti ne tik vaikai, kurie ugdosi namuose, bet ir visas kolektyvas.

Judėjimo buvo įvairaus, nuo aktyvaus sporto lauke iki šypsenų/mimikų mankštų, kėdžių mankštos. Lauke buvo statomi ne tik besmegeniai, bet ir didžiausios sniego pilys. Linksmybės čiuožinėjant nuo kalniuko, gniūžčių mėtymasis bei sniego kasimas, pagalba darželio teritoriją prižiūrintiems darbuotojams.

Sakome ačiū visiems prisijungusiems ir iš namų.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė Katkauskaitė, info. ir foto.

 

SVEIKUOLIAI „KAČIUKŲ TROBELĖS“ VAIKAI

Tai žiemužė, tai žiema, šiemet nepagailėjo dovanų – sniego, sniego, sniego. „Kačiukų trobelės“ vaikučiai džiaugiasi žiemos dovanomis ir nepamiršta pasigrūdinti. Susipažinome su ledo ir sniego savybėmis: šaldėme vandenį, vėliau jį spalvinome. Parsinešę iš lauko sniego piešėme. Na, o kad dar būtų smagiau- po geros mankštos ir sniege stovėjome basomis kojytėmis. Daug būname lauke: statome sniego pilis, sniego senius, kepame sniego pyragus. Vaikai auga linksmi ir sveiki, o blogas oras, mums ne kliūtis džiaugtis gamtos duodamais malonumais. Kaip liaudies išmintis byloja – nėra blogo oro, yra tik bloga apranga.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Statkevičienė, info. ir foto.

„NYKŠTUKŲ BĖGIMAS. ŽIEMA 2020“

Vilniaus lopšelis-darželis „Riešutėlis“ 2020 m. gruodžio 1 d. organizavo Respublikinę sporto pramogą „Nykštukų bėgimas. Žiema 2020“ . Šioje pramogoje dalyvavo visi pušaitukai.

Tikslas: plėtoti ryšius su ikimokyklinėmis įstaigomis Lietuvos mastu.
Uždaviniai:
* Populiarinti bėgimą Lietuvoje.
*Didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą.
*Skatinti bėgimą, kaip sveiką gyvenimo būdą.

                                                        Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė Katkauskaitė, info. ir foto.

SPORTUOJANTIS KORIDORIUS

Darželis Pušaitė visada garsėjo tiek sportiškais vaikais, tiek sportiniais pasiekimais ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje. Buvę pušaitukai, o dabar jau moksleiviai, profesionaliai sportuoja stipriausiose Vilniaus sporto mokyklose. Už tai turime būti dėkingi tėveliams ir žinoma darželio grupių pedagogams, kurie kiekvieną dieną, pasitelkę pažangiausią metodiką, visapusiškai ugdo jaunimą. Ne išimtis ir šie metai, kurie ne patys lengviausi pandemijos atžvilgiu, darželis Pušaitė ir visa jo bendruomenė tęsia tradicijas. Laikantis visų nurodytų, Covid-19 saugumo reikalavimų maksimaliai. Darželio vaikai ir vėl turėjo galimybę išbandyti savo jėgas kliūčių ruože „Sportuojantis Koridorius“. Laikantis grupių izoliacijos principo, estafetėje dalyvavo po vieną grupę tam tikru laiku. Darželinukai startavo bendrose Pušaitės patalpose t.y. koridoriuje, kurį norint praeiti ir patekti į sporto salę, reikėjo įveikti įvairias sportines kliūtis. „Sportinis Koridorius“ finišavo sporto salėje, kurioje vaikai dalijosi patirtomis akimirkomis su fizinio ugdymo mokytoju.

                                                        Fizinio lavinimo pedagogas Viktoras Dobrovolskis, info. ir foto.

DARŽOVIŲ – VAISIŲ PUOTA

Lopšelio grupių vaikai žaidė Edukacinį žaidimą „Daržovių – vaisių puota“. Jo metu vaikai apžiūrinėjo, lietė, uostė, ragavo įvairias daržoves ir vaisius. Klausėsi auklėtojų pasakojimo, kaip užauga daržovės, kur auga (darže lysvėje, ant medžių, ant krūmo). Mokėsi atskirti vaisius nuo daržovių, suprasti, kas saldu, rūgštu. Ši veikla įtraukė visus vaikus, buvo smagi ir teikė džiaugsmą. Džiaugiamės tėvelių palaikyta iniciatyva ir dėkojame už puikų vaišių stalą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Roma Žilionienė, info. ir foto.

MAŽAIS ŽINGSNELIAIS APLINK DARŽELĮ

Rugsėjo mėnesis pilnas iššūkių ne tik mokytojams, bet ir vaikučiams. Mūsų mažiausieji vykdė projektą  ,,Mažais žingsneliais aplink darželį“. Tokiu būdu jie susipažino su darželio aplinka.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė Katkauskaitė, info. ir foto.

RIEDA RATAI RATELIUKAI

Rugsėjo 22-ają  buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Riukkpa, kaip ir kasmet, šią dieną inicijavo akciją „Rieda ratai rateliukai“, kuri kiekvienais metais pritraukia tūkstančius dalyvių iš įvairių Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Pagrindinis šios akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į ekologijos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, supažindinti vaikus su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis, skatinti saugoti gamtą ir būti fiziškai aktyviems. Mūsų darželis taip pat dalyvavo šioje akcijoje.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė Katkauskaitė, info. ir foto.

RESPUBLIKINIO PROJEKTO „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ“ UŽDARYMAS

Šie metai projekte visiems buvo kitokie, todėl ir suplanuotos LTMŽ veiklos persikėlė į virtualią erdvę. Šiais metai dėl viruso RIUKKPA paskelbė daug ir įvairių konkursų, kuriame aktyviai dalyvavo ugdytinių šeimos. Tai dar kartą įrodė, kad LTMŽ projektas ne tik suteikia galimybę vaikams būti fiziškai aktyviems, bet ir suvienija visos Lietuvos ugdytojų bendruomenėms.

Situacijos neaiškumas ir prognozuojama antroji pandemijos banga, privertė priimti sprendimą – atsisakyti LTMŽ festivalių šiais metais ir pabaigti projektą inicijuojant „Projekto uždarymo akciją“ kiekvienoje įstaigoje – dalyvėje. LTMŽ uždarymo šventės esmė: birželio 18 dieną (ketvirtadienį) 10.00 val. visos įstaigos ugdytiniai, lauke, saugiais atstumais, pagal įstaigos nustatytą tvarką, skambant Lietuvos mažųjų žaidynių himnui, atlieka „Ąžuolo mankštą“.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė Katkauskaitė

 

 

 

RESPUBLIKINIO PROJEKTO „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2020“ I-ASIS ETAPAS nuo 2020-02-12 dienos.

„Drąsus, stiprus, vikrus – TAI AŠ“

Birželio 4 d.  lopšelio – darželio „Pušaitė“ jungtinė priešmokyklinukų PUŠAITŲ komanda: Auktuma, Evita, Gertrūda („Zuikučiai“) Ieva, Mykolas ir Kipras („Ežiukai“) dalyvavo fizinio aktyvumo pramoginiame renginyje „Drąsus, stiprus, vikrus – TAI AŠ“, organizuotame Vilniaus Vaduvos darželio – mokyklos pedagogų.

Sporto pramogoje naudojant įvairius fizinės veiklos būdus populiarintas vaikų sportas, didintas fizinis aktyvumas, stiprinta vaikų sveikata, padedant vaikams domėtis sveika gyvensena ir aktyviu poilsiu gamtoje.

Suburtos 4 dalyvių komandos išbandė linksmąsias lauko estafetes, atliko praktines – kūrybines užduotis su fizinį aktyvumą skatinančiomis priemonėmis. Veiklų metu patirtas judėjimo džiaugsmas, pasitikėjimas savo komandos jėgomis, ugdytas kolektyviškumas ir pagarba varžovams.

Vaikai pasisėmė puikių įspūdžių ir dalinosi savo mintimis, „KALBA PUŠAITUKAI“:

 • Gertrūda – man patiko daryti oro balioną.
 • Mykolas – man patiko dėlionė „Kaip atsargiai elgtis vandenyje“.
 • Ieva – smagu buvo daryti oro balioną.
 • Kipras – man patiko visos estafetės.
 • Evita – patiko visos rungtys, gavome dovanų taurę ir barnį.
 • Auktuma – buvo sporto šventė apie tai, kad reikia sportuoti, sekėsi mūsų komandai gerai, visi gavo auksinę taurę. Man labai patiko, kur mes bėgiojom per tokius „svorius“.

 Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gerasimovičienė inf. ir foto


„Sveikatos diena 2019“

2019 m. balandžio 10 d. prisijungdami prie socialinio partnerio Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto „Sveikatingumo savaitės“ veiklų surengėme „Sveikatos dieną“, kurios metu sporto salėje vyko ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų interaktyvios mankštos, judrieji žaidimai.

Socialinių partnerių nuoroda: https://pdf.viko.lt/sveikatingumo-savaite-pedagogikos-fakultete-2/


Projekto „Lietuvos Mažųjų žaidynės 2019“ 2 etapas

Penktus metus sėkmingai vykdomas ir šiemet net 272 ikimokyklinio ugdymo įstaigas iš visos Lietuvos įtraukęs projektas „Lietuvos Mažųjų žaidynės“, kurį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), įpusėjo ir keliauja į antruosius etapus!

Šiemet (kovo 21 d. Vilniaus l/d „Pušaitė“ antrajame „Lietuvos Mažųjų žaidynės 2019“ etape atstovavo jungtinė 3-jų „Linksmųjų Nykštukų“ ir 3-jų „Kačiukų trobelės“ auklėtinių: Viktorijos, Izabelės, Kristijono, Jorunės, Aro ir Mykolo komanda. Išvykoje į Vilniaus l/d  „Ramunėlė“ dalyvavome smagiose mankštose, susipažinome su kitų darželių vaikais bei rungėmės estafetėse su 6-iomis komandomis.

Pažymėtina tai, kad ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus kuriama ne tik į ikimokyklinio ugdymo pedagogų būrį orientuota visuma, skatinanti nuolatinį judėjimą, bet ir olimpinėmis vertybėmis, tokiomis kaip draugystė, pagarba, tobulėjimas bei sąžiningo žaidimo diegimas – grįsta bendruomenė!

Teigiamos emocijos, judėjimo keliamas džiaugsmas ir komandos sutelktumas yra tai, kas svarbiausia ugdant jaunąją kartą!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gerasimovičienė inf. ir foto


 

RESPUBLIKINIO PROJEKTO „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2019“ I-ASIS ETAPAS

Penktus metus sėkmingai vykdomas ir dalyvių skaičiumi kasmet augantis respublikinis projektas „Lietuvos Mažųjų žaidynės“, kurį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), skatina vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą.

Šiemet Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pušaitė“ pirmąjį „Lietuvos Mažųjų žaidynės 2019“ etapą surengėme vasario 7 d., lauko aikštelėse, siekdami didinti visų 12-os ankstyvojo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus „Pušaitės“ ugdytinių grupių fizinį aktyvumą lauko aplinkoje bei stiprinti savo pedagogų bendruomenę, orientuotą į fizinio aktyvumo skatinimą. Taikytos skirtingų „veiklų stotelės“, pavirtusios Lietuvos miestais: Vilniumi, Šiauliais, Alytumi, Anykščiais, Molėtais, Klaipėda, iš kurių kilusios veiklas organizavusios mūsų pedagogės. „Veiklų stotelėse“ vykdėme siužetines mankštas, išbandėme judriuosius žaidimus, rungėmės estafetėse, įveikėme judriąsias kliūtis aplink darželį, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus asmeniniu pavyzdžiu.

Nepabūgome šaltuko ir žvarbaus vėjo, nes mūsų ugdytiniai žino, jog judėjimas skatina bendrystę, suteikia laisvę ir norą skleisti džiugias emocijas!

 Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gerasimovičienė inf. ir foto


 RIUKKPA konferencija „Kūno kultūra ikimokykliniame amžiuje“ sėkmingų veiklų dalis

Gruodžio 13 d. surengta kasmetinė Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) konferencija „Kūno kultūra ikimokykliniame amžiuje“ sukvietusi daugiau nei 150 šalies pedagogų, siekiančių tobulėti ir dalintis patirtimi fizinio aktyvumo skatinimo srityje.

Praktinėje dalyje kūrybiškumą atskleidė sudarytos konferencijos dalyvių komandos su geriausių Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų kūno kultūros ugdytojų penketuku, kuriame praktinę veiklą rengė ir Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ auklėtoja-metodininkė Vilija Gerasimovičienė.

Plačiau: https://bit.ly/2QGsOAU

Daugiau nuotraukų iš konferencijos Facebook albume: https://bit.ly/2GobLyK


Geriausių kūno kultūros pedagogių 5-uko laureatė

2018 m. lapkričio 13 d.  Vilija Gerasimovičienė – Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ auklėtoja-metodininkė, vedanti kūno kultūros užsiėmimus darželinukams, dalyvavusi konkurse „Geriausių Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų kūno kultūros ugdytojų penketukas“ komisijos sprendimu bei remiantis internetinio balsavimo rezultatais pateko tarp penkių geriausiųjų ir buvo apdovanota Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete!

2016-2018 mokslo metais Vilija Gerasimovičienė dalyvavo 25 kvalifikacijos tobulinimo renginiuose (seminaruose, konferencijose, stažuotėse, mainų programose); yra paskelbusi daugiau nei 20 straipsnių spaudoje, internete, moksliniame leidinyje; nuolat dalyvauja pedagoginėse, mokslo tiriamosiose, ekspertų grupių bei komisijų veiklose; vykdo ir koordinuoja respublikos bei tarptautinius projektus; telkia bendruomenę per sportą organizuodama sporto ir sveikatingumo iniciatyvas, mankštų popietes, sveikatinimo akcijas lauke, savanoriauja šalies, tarptautiniams renginiams, sporto varžyboms; yra parengusi tris metodinius darbus; aktyvi masinių renginių organizatorė, teikianti metodines rekomendacijas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, kūno kultūros sritims tobulinti, ruošianti pranešimus seminarams, vedanti autorinius mokymus, darželiui pritraukianti naujus socialinius partnerius, vadovaujanti tarptautinės studentų mentorystės praktikai. Šie nuopelnai šiandien leidžia vadinti Viliją Gerasimovičienę 2018 m. viena iš geriausių Lietuvos ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogių!

Taip pat skaitykite: „Apdovanoti geriausi kūno kultūros mokytojai“


Respublikinė akcija „Sportuojantis koridorius“

Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ bendruomenė prisijungė prie Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos akcijos „SPORTUOJANTIS KORIDORIUS“ ir skatino vaikų fizinį aktyvumą neįprastoje aplinkoje, erdvėje – koridoriuje! Šiemet akciją vykdėme du vakarus ir sukvietėme per 100 dalyvių. Drauge siekėme veiklų kokybės, užtikrindami darželinukų judėjimo džiaugsmą artimiausioje aplinkoje!

2018 m. 11 07 d. „Pušaitės“ koridoriaus kliūčių ruožą įveikė priešmokyklinukų grupės „Ežiukai“ ir „Zuikučiai“, jų tėveliai. Vėliau dalyvaudami SKM trenerio Viktoro linksmosiose krepšinio estafetėse susirungė pedagogių ir tėvų komandos, savo jėgas išbandė priešmokyklinukai „Ežiukai“ ir „Zuikučiai“.

2018 m. 11 08 d. sportuoti koridoriuje pasiryžo ir judrias veiklas tęsė ikimokykninukai „Nykštukai“ ir „Kačiukai“, jų tėveliai, pedagogės. Dalyviai mankštinosi taikant interaktyviąją  „Žuviukų mankštą“, o stiprindami bendravimą ir bendradarbiavimą tarpusavyje entuziastingai dalyvavo komandiniuose žaidimuose.

Nuostatai čia: AKCIJA-SPORTUOJANTIS-KORIDORIUS-2018.pdf


„Kūno kultūra ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Patarimai pedagogui praktikui“

2018 m. spalio 15 d. Vilniaus kolegijos centriniuose rūmuose vyko teorinis-praktinis seminaras „Kūno kultūra ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Patarimai pedagogui praktikui“, kurį organizavo Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas (PDF) bendradarbiaudamas su Respublikine ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ auklėtoja-metodininkė, Pedagogikos fakulteto lektorė Vilija Gerasimovičienė vedė seminaro teorinę dalį ir džiaugėsi, kad sulaukta virš 50 dalyvių iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Alytaus ir Radviliškio – ikimokyklinio ugdymo, kūno kultūros pedagogų, judesio korekcijos specialistų, trenerių, dirbančių su vaikais. Seminaru siekta suteikti pedagogams trūkstamų teorinių ir praktinių žinių apie vaikų kūno kultūrą ir fizinio ugdymo(si) skatinimo būdus. Pateiktos metodines rekomendacijas kokybiškoms fizinio ugdymo(si) veikloms planuoti ir organizuoti ikimokyklinėse įstaigose formuojant vaikų vertybines nuostatas sveikatos ugdymo srityse. Džiugino tai, kad dalyvių amžius buvo labai įvairus, nuo 2 mėnesių darbo patirtį turinčių jaunųjų specialistų iki 18-20 metų dirbančių profesionalių pedagogų.

 Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gerasimovičienė inf., Daiva Balevičiūtė foto


Respublikinio projekto ,,Lietuvos mažųjų žaidynės“ mokymai

2018 m. spalio 2-3 dienomis auklėtojos Vilija Gerasimovičienė ir Deimantė Katkauskaitė dalyvavo ,,Lietuvos mažųjų žaidynių“ mokymuose ikimokyklinio įstaigų pedagogams tema – ,,Lyderystės, darnios komandos ir įstaigos bendruomenės kūrimas, per fizinį aktyvumą ir olimpines vertybes“ Kaune. Daugiau nei 50 mokymų dalyvių iš visos Lietuvos siekė išsiaiškinti ir nusistatyti projekto ,,Lietuvos mažųjų žaidynių“ vertybes, ugdyti pedagogams lyderystės ir komandos formavimo gebėjimus, pristatyti sporto ir fizinio aktyvumo kaip ugdymo priemonių galimybes, skatinti kūrybišką jo taikymą, susipažinti su Fair Play judėjimu. Dalyviai kėlė ir sprendė Mažųjų žaidynių įgyvendinimo problemas, taikant ,,Iššūkio žemėlapio“ metodą stiprino konfliktų valdymo kompetenciją, grynino Mažųjų žaidynėms svarbiausias vertybes. Antrąją mokymų dieną rytinės veiklos persikėlė į sporto salę, kurioje RIUKKPA prezidentė Audronė Vizbarienė ir neformaliojo ugdymo (kūno kultūrai) mokytoja-metodininkė Ugnė Avižienytė pedagogus kvietė pažaisti judriuosius žaidimus, dalino į komandas ir skatino keistis patirtimi kuriant naujas estafetes ir jas pristatant. Po aktyvių veiklų laukė susitikima su „Fair Play“ komiteto prezidentu, olimpiečiu, Mariumi Paškevičiumi, kuris pristatė, kas yra „Fair Play“ ir kaip tinkamai taikyti šio judėjimo principus ,,Lietuvos mažųjų žaidynėse“. Mokymų pabaigoje visi dalyviai aptarė, kaip užtikrinti Mažųjų žaidynių renginių kokybę, siekti masiškumo įtraukiant naujas ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir skatinti socialinių partnerių bei tėvų tikslingą įsitraukimą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Deimantės Katkauskaitės inf., fotografės Eglės Jasiukaitytės nuotr.


Europos sporto savaitės renginiai 2018

Siekdami aktyvinti Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ darželinukus nuo 09 10 d. iki 09 30 d. prisijungiame prie Europos sporto savaitės „BE ACTIVE“. Tai Europos Komisijos iniciatyva, skatinanti sportą ir fizinį aktyvumą visoje Europoje!

Rugsėjo 10 d. surengtas „Žvalus ikimokyklinukų rytas“ darželio saugaus eismo aikštelėje

 • Nuo 9.10 val. „Gudručiams“ ir „Laputėms“
 • Nuo 9.45 val. „Vėžliukams“ ir „Kodėlčiukams“

Rugsėjo 11 d. vyko „Judrieji priešmokyklinukų žaidimai lauke“

 • Nuo 9.10 val. „Ežiukams“
 • Nuo 9.45 val. „Zuikučiams“

Rugsėjo 21 d. surengta respublikinė akcija, skirta paminėti Tarptautinę dieną be automobilio  „Rieda ratai rateliukai“

 • 10.00 val. ATIDARYMAS. „Riedantis kiemas“ prie „Pušaitės“ gėlyno. Startuoja 5-6, 6-7 m. darželinukai
 • 10.10 val. Estafetė „Ratuoti taikiniai“ 5-6, 6-7 m. darželinukams
 • 10.20 val. „Riedantis kiemas“ prie „Pušaitės“ gėlyno. Startuoja 4-5 m. darželinukai
 • 10.30 val. Estafetė „Nuriedėk ir dėlionę sudėk“ 4-5 m. darželinukams
 • 10.40 val. „Riedantis kiemas“ prie „Pušaitės“ gėlyno. Startuoja 3-4 m. darželinukai
 • 10.50 val. Masinė rateliukų mankšta
 • 11.00 val. estafetė „Vežimėlių lenktynės“ 3-4 m. darželinukams
 • 11.10 val. „Kliūčių ruožas aplink darželį“

Rugsėjo 20-27 d. minėta Grassroots Week (masinio futbolo savaitė), skirta pasidžiaugti futboliuko linksmybėmis

Tai UEFA inicijuota kampanija, kuri apjungia visas 55 UEFA valstybes ir kviečia visą šią savaitę organizuoti šventes vaikams, pristatant supaprastintus futboliuko žaidimo ypatumus ir pratimus!

 • Nuo 9.10 val. „Kačiukams“
 • Nuo 9.45 val. „Nykštukams“