Sveikatingumo darbo grupės veikla

RESPUBLIKINIO PROJEKTO „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ“ UŽDARYMAS

Šie metai projekte visiems buvo kitokie, todėl ir suplanuotos LTMŽ veiklos persikėlė į virtualią erdvę. Šiais metai dėl viruso RIUKKPA paskelbė daug ir įvairių konkursų, kuriame aktyviai dalyvavo ugdytinių šeimos. Tai dar kartą įrodė, kad LTMŽ projektas ne tik suteikia galimybę vaikams būti fiziškai aktyviems, bet ir suvienija visos Lietuvos ugdytojų bendruomenėms.

Situacijos neaiškumas ir prognozuojama antroji pandemijos banga, privertė priimti sprendimą – atsisakyti LTMŽ festivalių šiais metais ir pabaigti projektą inicijuojant „Projekto uždarymo akciją“ kiekvienoje įstaigoje – dalyvėje. LTMŽ uždarymo šventės esmė: birželio 18 dieną (ketvirtadienį) 10.00 val. visos įstaigos ugdytiniai, lauke, saugiais atstumais, pagal įstaigos nustatytą tvarką, skambant Lietuvos mažųjų žaidynių himnui, atlieka „Ąžuolo mankštą“.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Deimantė Katkauskaitė

RESPUBLIKINIO PROJEKTO „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2020“ I-ASIS ETAPAS nuo 2020-02-12 dienos.

„Drąsus, stiprus, vikrus – TAI AŠ“

Birželio 4 d.  lopšelio – darželio „Pušaitė“ jungtinė priešmokyklinukų PUŠAITŲ komanda: Auktuma, Evita, Gertrūda („Zuikučiai“) Ieva, Mykolas ir Kipras („Ežiukai“) dalyvavo fizinio aktyvumo pramoginiame renginyje „Drąsus, stiprus, vikrus – TAI AŠ“, organizuotame Vilniaus Vaduvos darželio – mokyklos pedagogų.

Sporto pramogoje naudojant įvairius fizinės veiklos būdus populiarintas vaikų sportas, didintas fizinis aktyvumas, stiprinta vaikų sveikata, padedant vaikams domėtis sveika gyvensena ir aktyviu poilsiu gamtoje.

Suburtos 4 dalyvių komandos išbandė linksmąsias lauko estafetes, atliko praktines – kūrybines užduotis su fizinį aktyvumą skatinančiomis priemonėmis. Veiklų metu patirtas judėjimo džiaugsmas, pasitikėjimas savo komandos jėgomis, ugdytas kolektyviškumas ir pagarba varžovams.

Vaikai pasisėmė puikių įspūdžių ir dalinosi savo mintimis, „KALBA PUŠAITUKAI“:

 • Gertrūda – man patiko daryti oro balioną.
 • Mykolas – man patiko dėlionė „Kaip atsargiai elgtis vandenyje“.
 • Ieva – smagu buvo daryti oro balioną.
 • Kipras – man patiko visos estafetės.
 • Evita – patiko visos rungtys, gavome dovanų taurę ir barnį.
 • Auktuma – buvo sporto šventė apie tai, kad reikia sportuoti, sekėsi mūsų komandai gerai, visi gavo auksinę taurę. Man labai patiko, kur mes bėgiojom per tokius „svorius“.

 Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gerasimovičienė inf. ir foto


„Sveikatos diena 2019“

2019 m. balandžio 10 d. prisijungdami prie socialinio partnerio Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto „Sveikatingumo savaitės“ veiklų surengėme „Sveikatos dieną“, kurios metu sporto salėje vyko ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų interaktyvios mankštos, judrieji žaidimai.

Socialinių partnerių nuoroda: https://pdf.viko.lt/sveikatingumo-savaite-pedagogikos-fakultete-2/


Projekto „Lietuvos Mažųjų žaidynės 2019“ 2 etapas

Penktus metus sėkmingai vykdomas ir šiemet net 272 ikimokyklinio ugdymo įstaigas iš visos Lietuvos įtraukęs projektas „Lietuvos Mažųjų žaidynės“, kurį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), įpusėjo ir keliauja į antruosius etapus!

Šiemet (kovo 21 d. Vilniaus l/d „Pušaitė“ antrajame „Lietuvos Mažųjų žaidynės 2019“ etape atstovavo jungtinė 3-jų „Linksmųjų Nykštukų“ ir 3-jų „Kačiukų trobelės“ auklėtinių: Viktorijos, Izabelės, Kristijono, Jorunės, Aro ir Mykolo komanda. Išvykoje į Vilniaus l/d  „Ramunėlė“ dalyvavome smagiose mankštose, susipažinome su kitų darželių vaikais bei rungėmės estafetėse su 6-iomis komandomis.

Pažymėtina tai, kad ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus kuriama ne tik į ikimokyklinio ugdymo pedagogų būrį orientuota visuma, skatinanti nuolatinį judėjimą, bet ir olimpinėmis vertybėmis, tokiomis kaip draugystė, pagarba, tobulėjimas bei sąžiningo žaidimo diegimas – grįsta bendruomenė!

Teigiamos emocijos, judėjimo keliamas džiaugsmas ir komandos sutelktumas yra tai, kas svarbiausia ugdant jaunąją kartą!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gerasimovičienė inf. ir foto


 

RESPUBLIKINIO PROJEKTO „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2019“ I-ASIS ETAPAS

Penktus metus sėkmingai vykdomas ir dalyvių skaičiumi kasmet augantis respublikinis projektas „Lietuvos Mažųjų žaidynės“, kurį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), skatina vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą.

Šiemet Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pušaitė“ pirmąjį „Lietuvos Mažųjų žaidynės 2019“ etapą surengėme vasario 7 d., lauko aikštelėse, siekdami didinti visų 12-os ankstyvojo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus „Pušaitės“ ugdytinių grupių fizinį aktyvumą lauko aplinkoje bei stiprinti savo pedagogų bendruomenę, orientuotą į fizinio aktyvumo skatinimą. Taikytos skirtingų „veiklų stotelės“, pavirtusios Lietuvos miestais: Vilniumi, Šiauliais, Alytumi, Anykščiais, Molėtais, Klaipėda, iš kurių kilusios veiklas organizavusios mūsų pedagogės. „Veiklų stotelėse“ vykdėme siužetines mankštas, išbandėme judriuosius žaidimus, rungėmės estafetėse, įveikėme judriąsias kliūtis aplink darželį, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus asmeniniu pavyzdžiu.

Nepabūgome šaltuko ir žvarbaus vėjo, nes mūsų ugdytiniai žino, jog judėjimas skatina bendrystę, suteikia laisvę ir norą skleisti džiugias emocijas!

 Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gerasimovičienė inf. ir foto


 RIUKKPA konferencija „Kūno kultūra ikimokykliniame amžiuje“ sėkmingų veiklų dalis

Gruodžio 13 d. surengta kasmetinė Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) konferencija „Kūno kultūra ikimokykliniame amžiuje“ sukvietusi daugiau nei 150 šalies pedagogų, siekiančių tobulėti ir dalintis patirtimi fizinio aktyvumo skatinimo srityje.

Praktinėje dalyje kūrybiškumą atskleidė sudarytos konferencijos dalyvių komandos su geriausių Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų kūno kultūros ugdytojų penketuku, kuriame praktinę veiklą rengė ir Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ auklėtoja-metodininkė Vilija Gerasimovičienė.

Plačiau: https://bit.ly/2QGsOAU

Daugiau nuotraukų iš konferencijos Facebook albume: https://bit.ly/2GobLyK


Geriausių kūno kultūros pedagogių 5-uko laureatė

2018 m. lapkričio 13 d.  Vilija Gerasimovičienė – Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ auklėtoja-metodininkė, vedanti kūno kultūros užsiėmimus darželinukams, dalyvavusi konkurse „Geriausių Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų kūno kultūros ugdytojų penketukas“ komisijos sprendimu bei remiantis internetinio balsavimo rezultatais pateko tarp penkių geriausiųjų ir buvo apdovanota Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete!

2016-2018 mokslo metais Vilija Gerasimovičienė dalyvavo 25 kvalifikacijos tobulinimo renginiuose (seminaruose, konferencijose, stažuotėse, mainų programose); yra paskelbusi daugiau nei 20 straipsnių spaudoje, internete, moksliniame leidinyje; nuolat dalyvauja pedagoginėse, mokslo tiriamosiose, ekspertų grupių bei komisijų veiklose; vykdo ir koordinuoja respublikos bei tarptautinius projektus; telkia bendruomenę per sportą organizuodama sporto ir sveikatingumo iniciatyvas, mankštų popietes, sveikatinimo akcijas lauke, savanoriauja šalies, tarptautiniams renginiams, sporto varžyboms; yra parengusi tris metodinius darbus; aktyvi masinių renginių organizatorė, teikianti metodines rekomendacijas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, kūno kultūros sritims tobulinti, ruošianti pranešimus seminarams, vedanti autorinius mokymus, darželiui pritraukianti naujus socialinius partnerius, vadovaujanti tarptautinės studentų mentorystės praktikai. Šie nuopelnai šiandien leidžia vadinti Viliją Gerasimovičienę 2018 m. viena iš geriausių Lietuvos ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogių!

Taip pat skaitykite: „Apdovanoti geriausi kūno kultūros mokytojai“


Respublikinė akcija „Sportuojantis koridorius“

Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ bendruomenė prisijungė prie Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos akcijos „SPORTUOJANTIS KORIDORIUS“ ir skatino vaikų fizinį aktyvumą neįprastoje aplinkoje, erdvėje – koridoriuje! Šiemet akciją vykdėme du vakarus ir sukvietėme per 100 dalyvių. Drauge siekėme veiklų kokybės, užtikrindami darželinukų judėjimo džiaugsmą artimiausioje aplinkoje!

2018 m. 11 07 d. „Pušaitės“ koridoriaus kliūčių ruožą įveikė priešmokyklinukų grupės „Ežiukai“ ir „Zuikučiai“, jų tėveliai. Vėliau dalyvaudami SKM trenerio Viktoro linksmosiose krepšinio estafetėse susirungė pedagogių ir tėvų komandos, savo jėgas išbandė priešmokyklinukai „Ežiukai“ ir „Zuikučiai“.

2018 m. 11 08 d. sportuoti koridoriuje pasiryžo ir judrias veiklas tęsė ikimokykninukai „Nykštukai“ ir „Kačiukai“, jų tėveliai, pedagogės. Dalyviai mankštinosi taikant interaktyviąją  „Žuviukų mankštą“, o stiprindami bendravimą ir bendradarbiavimą tarpusavyje entuziastingai dalyvavo komandiniuose žaidimuose.

Nuostatai čia: AKCIJA-SPORTUOJANTIS-KORIDORIUS-2018.pdf


„Kūno kultūra ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Patarimai pedagogui praktikui“

2018 m. spalio 15 d. Vilniaus kolegijos centriniuose rūmuose vyko teorinis-praktinis seminaras „Kūno kultūra ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Patarimai pedagogui praktikui“, kurį organizavo Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas (PDF) bendradarbiaudamas su Respublikine ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ auklėtoja-metodininkė, Pedagogikos fakulteto lektorė Vilija Gerasimovičienė vedė seminaro teorinę dalį ir džiaugėsi, kad sulaukta virš 50 dalyvių iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Alytaus ir Radviliškio – ikimokyklinio ugdymo, kūno kultūros pedagogų, judesio korekcijos specialistų, trenerių, dirbančių su vaikais. Seminaru siekta suteikti pedagogams trūkstamų teorinių ir praktinių žinių apie vaikų kūno kultūrą ir fizinio ugdymo(si) skatinimo būdus. Pateiktos metodines rekomendacijas kokybiškoms fizinio ugdymo(si) veikloms planuoti ir organizuoti ikimokyklinėse įstaigose formuojant vaikų vertybines nuostatas sveikatos ugdymo srityse. Džiugino tai, kad dalyvių amžius buvo labai įvairus, nuo 2 mėnesių darbo patirtį turinčių jaunųjų specialistų iki 18-20 metų dirbančių profesionalių pedagogų.

 Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gerasimovičienė inf., Daiva Balevičiūtė foto


Respublikinio projekto ,,Lietuvos mažųjų žaidynės“ mokymai

2018 m. spalio 2-3 dienomis auklėtojos Vilija Gerasimovičienė ir Deimantė Katkauskaitė dalyvavo ,,Lietuvos mažųjų žaidynių“ mokymuose ikimokyklinio įstaigų pedagogams tema – ,,Lyderystės, darnios komandos ir įstaigos bendruomenės kūrimas, per fizinį aktyvumą ir olimpines vertybes“ Kaune. Daugiau nei 50 mokymų dalyvių iš visos Lietuvos siekė išsiaiškinti ir nusistatyti projekto ,,Lietuvos mažųjų žaidynių“ vertybes, ugdyti pedagogams lyderystės ir komandos formavimo gebėjimus, pristatyti sporto ir fizinio aktyvumo kaip ugdymo priemonių galimybes, skatinti kūrybišką jo taikymą, susipažinti su Fair Play judėjimu. Dalyviai kėlė ir sprendė Mažųjų žaidynių įgyvendinimo problemas, taikant ,,Iššūkio žemėlapio“ metodą stiprino konfliktų valdymo kompetenciją, grynino Mažųjų žaidynėms svarbiausias vertybes. Antrąją mokymų dieną rytinės veiklos persikėlė į sporto salę, kurioje RIUKKPA prezidentė Audronė Vizbarienė ir neformaliojo ugdymo (kūno kultūrai) mokytoja-metodininkė Ugnė Avižienytė pedagogus kvietė pažaisti judriuosius žaidimus, dalino į komandas ir skatino keistis patirtimi kuriant naujas estafetes ir jas pristatant. Po aktyvių veiklų laukė susitikima su „Fair Play“ komiteto prezidentu, olimpiečiu, Mariumi Paškevičiumi, kuris pristatė, kas yra „Fair Play“ ir kaip tinkamai taikyti šio judėjimo principus ,,Lietuvos mažųjų žaidynėse“. Mokymų pabaigoje visi dalyviai aptarė, kaip užtikrinti Mažųjų žaidynių renginių kokybę, siekti masiškumo įtraukiant naujas ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir skatinti socialinių partnerių bei tėvų tikslingą įsitraukimą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Deimantės Katkauskaitės inf., fotografės Eglės Jasiukaitytės nuotr.


Europos sporto savaitės renginiai 2018

Siekdami aktyvinti Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ darželinukus nuo 09 10 d. iki 09 30 d. prisijungiame prie Europos sporto savaitės „BE ACTIVE“. Tai Europos Komisijos iniciatyva, skatinanti sportą ir fizinį aktyvumą visoje Europoje!

Rugsėjo 10 d. surengtas „Žvalus ikimokyklinukų rytas“ darželio saugaus eismo aikštelėje

 • Nuo 9.10 val. „Gudručiams“ ir „Laputėms“
 • Nuo 9.45 val. „Vėžliukams“ ir „Kodėlčiukams“

Rugsėjo 11 d. vyko „Judrieji priešmokyklinukų žaidimai lauke“

 • Nuo 9.10 val. „Ežiukams“
 • Nuo 9.45 val. „Zuikučiams“

Rugsėjo 21 d. surengta respublikinė akcija, skirta paminėti Tarptautinę dieną be automobilio  „Rieda ratai rateliukai“

 • 10.00 val. ATIDARYMAS. „Riedantis kiemas“ prie „Pušaitės“ gėlyno. Startuoja 5-6, 6-7 m. darželinukai
 • 10.10 val. Estafetė „Ratuoti taikiniai“ 5-6, 6-7 m. darželinukams
 • 10.20 val. „Riedantis kiemas“ prie „Pušaitės“ gėlyno. Startuoja 4-5 m. darželinukai
 • 10.30 val. Estafetė „Nuriedėk ir dėlionę sudėk“ 4-5 m. darželinukams
 • 10.40 val. „Riedantis kiemas“ prie „Pušaitės“ gėlyno. Startuoja 3-4 m. darželinukai
 • 10.50 val. Masinė rateliukų mankšta
 • 11.00 val. estafetė „Vežimėlių lenktynės“ 3-4 m. darželinukams
 • 11.10 val. „Kliūčių ruožas aplink darželį“

Rugsėjo 20-27 d. minėta Grassroots Week (masinio futbolo savaitė), skirta pasidžiaugti futboliuko linksmybėmis

Tai UEFA inicijuota kampanija, kuri apjungia visas 55 UEFA valstybes ir kviečia visą šią savaitę organizuoti šventes vaikams, pristatant supaprastintus futboliuko žaidimo ypatumus ir pratimus!

 • Nuo 9.10 val. „Kačiukams“
 • Nuo 9.45 val. „Nykštukams“

Tarptautinio projekto „Integrated Football. The new frontier of sports for all“ mokymai

2017 m. gegužės 12-14 d. PDF dėstytoja Vilija Gerasimovičienė dalyvavo Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto sporto vadybos katedros organizuojamuose tarptautinio projekto „Integrated Football. The new frontier of sports for all“ mokymuose. Integruotas futbolas jungia įvairius sportininkus, nepriklausomai nuo jų lyties, sveikatos, socialinio sluoksnio, rasės ar religijos, sudarant vienodas galimybes būti fiziškai aktyviais. Ši nauja sporto šaka populiarinama visose projekte dalyvaujančių organizacijų šalyse: Lietuvoje, Italijoje, Bulgarijoje, Vokietijoje, Portugalijoje, Slovakijoje.

Skatinant tolesnio integruoto futbolo plėtrą, siekiant socialinės įtraukties ir kuriant ugdymo(si) modelį, pritaikomą vaikams, gegužės 17 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pušaitė“ 1 lygmens integruoto futbolo trenerės licenziją įgyjusi Vilija Gerasimovičienė surengė gerosios patirties sklaidos supaprastinto integruoto futboliuko pramogą vaikams. Joje dalyvavo Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto Vaikystės pedagogikos studentės bei darželio auklėtiniai.

Plačiau:

 1. „Integruotas futbolas”
 2. http://www.integratedfootball.eu
 3. http://vef.kaunokolegija.lt/2017/05/pirma-karta-lietuvoje-suorganizuoti-integruoto-futbolo-treneriu-ir-teiseju-mokymai

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gerasimovičienė inf., foto


 „Pušaitės“ sporto šventė „Aktyvus ruduo“

2017 m. rugsėjo 27 d. Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“ prisijungė prie Lietuvos tautinio olimpinio komiteto skelbtos akcijos „Aktyvus rugsėjis 2017“ ir surengė bendruomenės sporto šventę. Formuojant fizinio aktyvumo ir sporto įpročius darželinukai dalyvavo “Sveikatiados” mankštiadoje, drauge su tėvais ir Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto studentėsmisišbandė judriųjų estafečių rungtis. Siekiant platesnio bendradarbiavimo tarp įvairių organizacijų Merginų futbolo akademijos „Bitės“ treneriai Justina Lavrenovaitė-Perez ir Heraclio U. Perez pristatė mažojo futboliuko žaidimo ypatumus.

ŠVENTĖS PROGRAMOJE VYKO:

 • MANKŠTIADA (drauge su #LTEAM2016 metų talismanu Ąžuolu)
 • JUDRIŲJŲ ESTAFEČIŲ RUNGTYS (vaikams, tėvams, pedagogams)
 • MAŽASIS FUTBOLIUKAS (svečiuose Mergaičių futbolo akademijos “Bitės” trenerės)

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gerasimovičienė inf., foto Saulius Čirba


Tradicinė „Futboliuko“ šventė

2017 m. birželio 1-ąją, Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione vyko tradicinė „Futboliuko“ šventė, sukvietusi 20-ies darželių auklėtinius-400 vaikų, kurie žaidė futbolą ir išbandė įvairiausius sportinius žaidimus. Antrus metus iš eilės fizinį aktyvumą asmeniniu pavyzdžiu skatino ir prie gražios iniciatyvos kaimyniniams darželiams “Rūta”, “Ramunėlė” organizuojant šventę prisijungė Vilniaus lopšelio-darželio auklėtoja-metodininkė Vilija Gerasimovičienė ir Vilniaus kolegijos studentės iš Pedagogikos fakulteto: Karolina Patapovaitė (PU14), Greta Višumirskaitė (PU14), Aistė Aleknavičiūtė (VP15), Laura Lazauskaitė (VP15).

Darželinukams žaidimus pristatė renginio vedėjas Juozas Liesis, futbolo klubų FK TRAKAI, FC Žalgiris futbolininkai, Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos atstovai. Parodomąsias programas demonstravo Lietuvos kinologų draugija (LKD) su šunimis, Karate mokyklų, Lietuvos policijos atstovai, treneriai iš sveikatingumo klubo „Impuls“ ir kt.

Taip pat renginyje dalyvavo vyriausiasis Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, kuris teigė: „Labai šaunus, sveikintinas renginys. Gaila, kad lietus šiek tiek sutrukdė. Labai džiaugiuosi, kad vaikų susirinko tiek daug. Smagu, jog jie myli futbolą, sportą, nori gyventi sveikai, aktyviai“.

Plačiau apie renginį:

https://www.tv3.lt/naujiena/912902/lietus-busimuju-futbolo-zvaigzdziu-neisvaike

Nuotraukų galerija:

https://www.facebook.com/pg/FutbolasVisiems/photos/?tab=album&album_id=782912391878823

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gerasimovičienė inf., foto


„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2017“

2017 m. balandžio 5 d. vykusiose Vilniaus miesto tarpdarželinėse atkrintamosiose „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2017“ rungtynėse (Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Sporto salėje, Didlaukio g. 45.) lopšelio-darželio „Pušaitė“ komandą atstovavo darželinukai:

 1. IEVA ŠALTYTĖ („Saulučių“ gr.)
 2. AGILĖ DAVIDONYTĖ („Kodėlčiukų“ gr.)
 3. RUGILĖ UŠURLIAKAITĖ („Vėžliukų“ gr.)
 4. IGNAS ŠVAGŽDYS („Kodėlčiukų“ gr.)
 5. ADRIS STANAITIS („Saulučių“ gr.)
 6. AUGUSTAS MARKOVAS („Saulučių“ gr.)

Priešmokyklinukai pademonstravo labai aukštus rezultatus estafečių rungtynėse ir tik galutiniai rezultatai atskleidė, kad komanda dalinosi 5-6 vietomis, pritrūkus vos 2 taškų iki patekimo į antrąjį etapą! DŽIAUGIAMĖS DALYVAVIMU IR GALIMYBE SUSIPAŽINTI SU KITŲ DARŽELIŲ KOMANDOMIS.

Šiose rungtynėse svarbiausia ne pergalės siekimas! Mūsų komanda vadovavosi olimpiniais principais ir pagelbėjo Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ ir Valčiūnų  raj. vaikų l/d komandoms atlikti užduotis.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gerasimovičienė inf., Saulius Čirba foto

 PROJEKTO ORGANIZATORIAI:

Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA)

PROJEKTO RĖMĖJAI:

Lietuvos Tautinis olimpinis komitetas, Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos
vyriausybės, Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos

PROJEKTO DALYVIAI:

Iki 250 Lietuvos Respublikos ikimokyklinio ugdymo įstaigų priešmokyklinio amžiaus (6-7 m.)
vaikų komandų. Komandą sudaro 6 vaikai (3 berniukai ir 3 mergaitės). Komandą lydi 2 pedagogai.

Daugiau informacijos: www.riukkpa.lt


GEROSIOS PATIRTIES SKLAIDA. RIUKKPA KONFERENCIJA

“Kūno kultūra ikimokykliniame amžiuje”

2016 metų gruodžio 13 d. Lietuvos sporto universitete įvyko trečioji Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) organizuojama teorinė – praktinė konferencija “Kūno kultūra ikimokykliniame amžiuje”. Konferencijoje pasirinkta nagrinėti daugeliui pedagogų aktualią ikimokyklinio amžiaus vaikų kūno kultūros ugdymo (-si) proceso planavimo ir vertinimo temą. Buvo aptartas Vilniaus m. lopšelio-darželio “Pušaitė” modelis, kurį pristatė auklėtoja-metodininkė Vilija Gerasimovičienė. Taip pat pristatyta Šiaulių apskrities planavimo ir vertinimo metodika. Kauno darželių metodinio būrelio narė Daiva Statkevičienė pasidalino savo ir viso metodinio būrelio įžvalgomis planavimo ir vertinimo klausimais. Po pietų pedagogai skubėjo į praktines pratybas, kuriose buvo pristatyti pratimai ir žaidimai su įvairiomis sporto priemonėmis, smulkiosios motorikos ir ritminio šokio integracija į kūno kultūros užsiėmimų turinį, laisvo muzikalaus judesio ugdymo metodika.


RESPUBLIKINĖ AKCIJA „RIEDA RATAI RATELIUKAI“

Minint Europos judėjimo savaitę ir tarptautinę dieną „Be automobilio“

Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) kvietė visas ikimokyklinio ugdymo įstaigas prisijungti ir savo įstaigoje organizuoti akciją, kurios TIKSLAI:

 • Skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla;
 • Supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis.

DALYVIAI: užsiregistravusių įstaigų vaikai, pedagogai, socialiniai partneriai

AKCIJOS VYKDYMO DATA, LAIKAS, VIETA IR TVARKA:

DATA: Rugsėjo 22 diena

LAIKAS: 11 val.

VIETA: lopšelio-darželio „Pušaitė“ saugaus eismo aikštelė

Pasibaigus akcijai skelbtas foto konkursas “Ratuočiausias Lietuvos darželis”, balsavimas vyko *RIUKKPA* facebook paskyroje https://www.facebook.com/riukkpa.

Džiaugiamės ir dėkojame, kad Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“ sulaukė aktyvaus palaikymo iš 188 bendruomenės facebook’o paskyros narių bei 34 pasidalinusių ir iniciatyviai kvietusių balsuoti už mūsų darželį. [“Pušaitės” ]

Šį kartą „Ratuočiausiu Lietuvos darželiu“ tapo ir konkursą laimėjo VIDUKLĖS LOPŠELIS – DARŽELIS, surinkęs 907 „LIKE“. Sveikiname šio darželio bendruomenę.

Riedanti Pušaitė

Riedanti Pušaitė

Daugiau: akcijos-rieda-ratai-rateliukai-nuostatai

STRAIPSNIAI APIE AKCIJĄ:

1. http://www.ikimokyklinis.lt/index.php/straipsniai/dalijames-patirtimi/lietuvoje-nuvilnijo-akcija-rieda-ratai-rateliukai/22884

2. http://loa.lt/component/content/article/6-naujiena/293-rieda-ratai-rateliukai

riukkpa


 EUROPOS SPORTO SAVAITĖS RENGINIAI

2016 m. rugsėjo  mėn. Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ bendruomenė dalyvavo Europos sporto savaitės renginiuose.

Ši Europos komisijos iniciatyva „Būk aktyvus“ (#BEACTIVE) skirta skatinti fizinio aktyvumo plėtrą ir motyvuoti bei skatinti visuomenę: vaikus, tėvus, vyresnio amžiaus žmones aktyviai judėti visoje Europoje, įvairioje aplinkoje, įvairiomis sąlygomis. Tad mūsų darželio bendruomenė aktyviai prisijungia prie Europos sporto savaitės renginių!

Rugsėjo 14 d. surengta kūno kultūros valandėlė-sporto pramoga lauke masinio futbolo dienai (UEFA GRASSROOTS) paminėti saugaus eismo ir futbolo aikštelėse. 5-6 m. ir 6-7 m. darželinukai “Gudručiai”, “Vėžliukai”, “Kodėlčiukai” ir “Saulutės” prisiminė supaprastintus futboliuko elementus, išbandė mažojo futboliuko žaidimus ir drauge pasportavo rudeniniame darželio kieme.

Rugsėjo 15 d. surengta kūno kultūros valandėlė lauke: “Šuoliukai su šokdynėmis“ saugaus eismo ir futbolo aikštelėse, ruošiantis “MASIŠKIAUSIO ŠOKINĖJIMO PER ŠOKDYNĘ REKORDO” siekimui.

Rugsėjo 17 d. dalyvauta KATEDROS AIKŠTĖJE “GEMMA” sveikatingumo centro inicijuojamoje akcijoje “MASIŠKIAUSIO ŠOKINĖJIMO PER ŠOKDYNĘ REKORDO SIEKIMAS”.

DŽIAUGIAMĖS INICIATYVĄ PALAIKIUSIAIS lopšelio-darželio “Pušaitė” auklėtiniais ir jų tėveliais, atvykusiais į Katedros aikštę ir drauge siekusiais masiškiausio šokinėjimo per šokdynę rekordo!

"Pušaitės" auklėtiniai siekia rekordo

„Pušaitės“ auklėtiniai siekia rekordo

Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ auklėtoja-metodininkė Vilija Gerasimovičienė inf.


 Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „MAŽŲJŲ OLIMPIADA 2016“

Vilniaus miesto finalas

2016 m. balandžio 11 d. bendradarbiaujant su Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto kūno kultūros ir sporto centro bendruomene surengtas Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Mažųjų olimpiada 2016” Vilniaus miesto finalas. Antrajame finalo etape susitiko 10 stipriausių Vilniaus miesto lopšelių-darželių komandų:

 1. „Užupiukas“
 2. „Žilvinėlis“
 3. „Pušaitė“
 4. „Pasaka“
 5. „Vėjelis“
 6. „Gėlynas“
 7. „Pakalnutė“
 8. „Rytas“
 9. „Gandriukas“
 10. „Pelėda“

Renginio vedėjos Vilniaus lopšelio-darželio auklėtoja-metodininkė Vilija Gerasimovičienė ir Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ vyresnioji auklėtoja Renata Kizeliauskienė tapo žaismingais personažais lape Olimpiete ir ežiuku Olimpiuku. Siekiant įtraukti jaunimą domėtis kuo įvairesnėmis priešmokyklinukų fizinio aktyvumo skatinimo formomis pakviestos dalyvauti naujos Vilniaus kolegijos pedagogikos fakulteto Vaikystės pedagogikos studijų programos pirmo kurso studentės. Renginio organizavimui pasitelkti ir socialiniai partneriai Sostinės krepšinio mokyklos treneriai Daivaras Miškinis, Marius Vaškys.

Nešti olimpinį deglą ir uždegti olimpinę ugnį pakviesta garbės viešnia sporto renginių ir laidų prodiuserė, vedėja, sporto motyvatorė, asmeninių trenerių portalo „Sporto birža“ įkūrėja, asmeninė trenerė, Vlada.lt aprangos autorė Vlada Musvydaitė.

Plačiau: „MAŽŲJŲ OLIMPIADA 2016“ Vilniaus miesto finalas

2016-04-11 Mažųjų Olimpiada.Vilnius

2016-04-11 Mažųjų Olimpiada.Vilnius

Nuotraukų galerija

Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ auklėtoja-metodininkė Vilija Gerasimovičienė inf.


Į Vilniaus lopšelį-darželį „Pušaitė“ š.m. kovo 1 d. 10 val. atvyko varžytis „MAŽŲJŲ OLIMPIADOS 2016“ estafetėse šie darželiai: „Pasaka“, „Rūta“, „Užupiukas“ ir Vilniaus sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centras.

Komandos parengė ir pristatė savo skanduotes, prasimankštino drauge su Ežiuku Olimpiuku ir draugiškai bei žaismingai varžėsi 5-se estafečių rungtyse. Šįkart sėkmė lydėjo „Pasakos“ ir „Užupiuko“ komandas, kurios pasidalino 1-2 vietomis ir keliauja į antrąjį miesto finalo etapą!

Dėkojame visiems dalyviams, komandas ruošusiems pedagogams, sirgaliams, socialiniams partneriams-Sostinės krepšinio mokyklos treneriams, kurie drauge prisidėjo prie džiaugsmingos šventės įgyvendinimo ir išbandė savo jėgas pačiame smagiausiame „MAŽŲJŲ OLIMPIADOS 2016“ sporto projekto I-ame etape!

100_1206


Džiaugiamės, jog Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ komanda, kurią sudarė patys aktyviausi  „Pušaitukai“ Morta, Jorė Ka., Nojus P. („Vėžliukų“ gr.), Nojus L. („Nykštukų“ gr.) ir Dovydas („Kačiukų“ gr.) pirmojo etapo varžybose, kurios vyko š.m. vasario 25 d.  Vilniaus lopšelyje-darželyje „Vėjelis“ drauge su „Pelėdos“ darželiu, rezultatu 16 taškų („Pelėda“), 15 taškų („Pušaitė“) laimėjo kelialapį į antrąjį miesto finalą!

NUOŠIRDŽIAI DĖKOJAME ŠAUNIAI PALAIKYMO KOMANDAI – JORĖS IR MORTOS MAMYTĖMS!

SAMSUNG CAMERA PICTURES


Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“ pateko tarp 173 aktyviausių įstaigų ir jau trečius metus iš eilės dalyvauja Didžiausiame Lietuvoje ikimokyklinio ugdymo įstaigų sporto projekte „MAŽŲJŲ OLIMPIADA 2016“.

PROJEKTO TIKSLAI:

 1. Populiarinti olimpines idėjas priešmokyklinio amžiaus vaikų tarpe.
 2. Formuoti teigiamą požiūrį į kūno kultūrą ir sportą.
 3. Tenkinti prigimtinį vaikų judėjimo poreikį.
 4. Skatinti pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

PROJEKTO ORGANIZATORIAI:

Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA),

Lietuvos Tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

Šių metų naujovė ir siekis tikslingos projekto sklaidos: mokomasis seminaras projekto dalyviams „Ikimokyklinio amžiaus vaikų olimpinis ugdymas. Projektas „Mažųjų olimpiada“ (6 val.)“. Seminaras vyko vasario 11 d. (ketvirtadienį) Kauno pedagogų kvalifikacijos centre (Vytauto pr. 44, Kaunas). Į seminarą atvyko po vieną pedagogą iš kiekvienos įstaigos. Seminaro metu buvo pateikta metodinė medžiaga: metodinių rekomendacijų knygelė ir užduočių DVD, išsamiai aptartas tolimesnis projekto tvarkaraštis ir rungtynių datos.

2

I-asis etapas: 2016 02 16/2016 03 04 *TARPDARŽELINĖS VARŽYBOS*

Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“ vyko į pirmojo etapo varžybas š.m. vasario 25 d., kurios buvo organizuojamos Vilniaus lopšelyje-darželyje „Vėjelis“. Jame susitikome su šiais darželiais: „Saulėgrąža“, „Pelėda“ ir „Žemyna“.

II-asis etapas: 2016 03 14/2016 03 25 *MIESTO FINALAI*

III-asis etapas:  2016 04 *MAŽŲJŲ OLIMPIADOS FESTIVALIS*

Plačiau: „Mažųjų Olimpiada 2016“ nuostatai;

www.riukkpa.ltwww.mazujuolimpiada.lt

www.ltok.lt

www.sportas.lrytas.lt

www.delfi.lt

LTOK - Mažųjų olimpiada


 RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIŲ ĮSTAIGŲ AKCIJA „JUDU IR LAISVAI KVĖPUOJU“

AKTUALUMAS.

Visi žinome, kad be maisto galima gyventi savaites ar net mėnesius, be vandens – kelias dienas, o be oro neišbūtume nei kelių minučių. Mes gyvename tol, kol kvėpuojame. Visa mūsų organizmo veikla priklauso nuo kvėpavimo, nuo to, kaip mes jį aprūpiname deguonimi.

Mokslininkai nustatė, kad civilizuotame pasaulyje taisyklingai kvėpuoja tik kūdikiai.

Vaikų kvėpavimo organai, sandara ir gebėjimu adaptuotis prie fizinio krūvio, iš esmės skiriasi nuo suaugusiųjų. Vaikų kvėpavimas yra paviršutinis, negilus, plaučių gyvybinis tūris nedidelis. Jei fizinė veikla trunka ilgiau kaip 15-20 sek., vaikas pradeda kvėpuoti ne taip giliai, bet gerokai dažniau.

Sistemingai atliekant kvėpavimo pratimus galima išmokti darniai naudotis visu kvėpavimo mechanizmu. Šių pratimų dėka stiprėja kvėpavimo raumenys, geriau vėdinami plaučiai darosi pajėgesni ir atsparesni ligoms, didėja jų gyvybinis tūris. Taisyklingas kvėpavimas ramina.

TIKSLAS: atkreipti pedagogų ir vaikų dėmesį į taisyklingą kvėpavimą fiziškai aktyvios veiklos metu.

UŽDAVINIAI:

 1. Kūrybiškai integruoti kvėpavimo pratimus į kūno kultūros užsiėmimus.
 2. Dalintis gerąja darbo patirtimi su Respublikos pedagogais.

Kūno kultūros valandėlės planas


 „Pušaitė“ prisijungia prie naujos futbolo populiarinimo programos

„UŽAUGINKIME RONALDO LIETUVAI“

„Tam, kad užaugintume tokias žvaigždes kaip Ronaldo, turi būti sudarytos sąlygos futbolą žaisti kiekvienam norinčiam“,- skelbia Lietuvos futbolo federacijos (LFF) futbolo vystymo programa „Užauginkime Ronaldo Lietuvai“.
Pagal šią programą pirmosios 160 sporto organizacijų ir ugdymo įstaigų, tarp kurių Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“, artimiausiu metu sulauks futbolo inventoriaus. Į įvairius regionus iškeliaus 766 kamuoliai, 82 futbolo vartai ir 49 aikštelės.
Projekto tikslas, kad į sportą įsitrauktų 100 000 vaikų, iš kurių treneriai galėtų rinktis ieškodami būsimų futbolo žvaigždžių.

Plačiau: Pirmoji dalis „Užauginkime Ronaldo Lietuvai“ inventoriaus ir aikštelių keliaus į 160 įstaigų

Programos „Užauginkime Ronaldo Lietuvai futbolo inventoriaus gavėjų sąrašą papildė 169 paraiškos.

                Plačiau: Antroji dalis www.lff.lt

logotipas


Projektas „MAŽŲJŲ OLIMPIADA 2015“

Džiugi žinia: startavo Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA), Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir asociacijos „Sportas Visiems“ projektas „Mažųjų olimpiada 2015“.

Šiais metais jame dalyvauja 105 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš 25 Lietuvos miestų. O tai – 630 jaunųjų sportininkų ir 210 pedagogų, pasiruošusių varžytis, laikantis garbingos kovos taisyklių. Dėl kelialapio į „Mažųjų olimpiados“ festivalį, vyksiantį Kaune, jungtinė Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ 6-ių priešmokyklinukų komanda (trys berniukai ir trys mergaitės), kurią bendromis jėgomis atrinko krepšinio, futbolo ir šokių būrelių mokytojai-treneriai, balandžio 14-ąją rengtame pirmame etape rungėsi  su lopšelio-darželio „Žilvinėlis“ komanda ,Vilniaus Sausio 13-osios mokykloje (Architektų g. 166, Lazdynai).

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Projekto „Mažųjų olimpiada“ pirmasis etapas – draugiškos varžytuvės, suteikiant vaikams judėjimo, bendravimo ir bendradarbiavimo džiaugsmą. Šių metų projekto naujovė – siekis sudaryti vienodas sąlygas tarpusavyje besivaržančioms komandoms užtikrinant teisėjavimo objektyvumą – į varžybas organizuojančias įstaigas atvyks kitų įstaigų vaikai. Tad visi vaikai turės galimybę plėtoti sveikatinimo bei socialinę kompetencijas, pedagogai susipažins su kitomis ugdymo įstaigomis, o organizatoriai pristatys savo įstaigą kitiems miestų ir rajonų pedagogams.

Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pušaitė“ savo jėgas išbandė ir balandžio 17-ąją svečiavosi lopšelio-darželio „Ramunėlė“ ir lopšelio-darželio „Daigelis“ auklėtiniai bei jų pedagogai. Rezultatu 8:7 laimėjo „Ramunėlės“  komanda.

Mažųjų Olimpiados dalyviai

Projekto „Mažųjų olimpiada“ tikslai:

 1. Populiarinti olimpines idėjas priešmokyklinio amžiaus vaikų tarpe.
 2. Formuoti teigiamą požiūrį į kūno kultūrą ir sportą.
 3. Tenkinti prigimtinį vaikų judėjimo poreikį.
 4. Skatinti pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

I etapo tvarkaraštis

Plačiau: RIUKKPA

ma


2015-ųjų „Futboliuko projekte dalyvavo ir VILNIAUS LOPŠELIS-DARŽELIS „PUŠAITĖ“!

Plačiau: Projektas Futboliukas

Kviečiame apsilankyti Lietuvos futbolo federacijos tinklalapyje www.lff.lt ir sužinoti visas naujienas tiesiogiai iš „Futboliuko universiteto“ – parengtos naujos darželių pedagogų laidos!

mafa.jpg